вторник, 19 октября 2021 г.
Генеральний прокурор України заблокував роботу Консультативної ради

Генеральний прокурор України заблокував роботу Консультативної ради

Volodymyr Boyko

журналист

У зв'зку з тим, що Генеральний прокурор України демонстративно заблокував роботу Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України та домагається саморозпуску цього консультативно-дорадчого органу, я вирішив більше не витрачати час на боротьбу з правосвідомістю В.Шокіна, склав з себе повноваження голови Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України та вийшов з її складу. Нижче подаю текст своєї заяви.

У Консультативну раду при Генеральній прокуратурі України

Шановні колеги!

У зв’язку з тим, що Генеральний прокурор України В.Шокін заблокував діяльність Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України, не розглядає її рішень, не відповідає на наші листи та ігнорує наші засідання, я вирішив більше не витрачати час на спроби пробудити в керівництва Генпрокуратури залишки совісті та здорового глузду.

Консультативна рада була створена в травні 2014 року як дорадчий орган, покликаний сприяти реформуванню органів прокуратури на демократичних засадах; запровадженню в діяльності органів прокуратури стандартів, встановлених рішеннями Європейського суду з прав людини; вдосконаленню нормативно-правової бази діяльності прокуратури України; підвищенню ефективності прокурорського нагляду з метою запобігання порушень законності, прав і основоположних свобод людини органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність та досудове слідство; вдосконаленню

розгляду в органах прокуратури скарг і звернень громадян; формуванню механізму врахування думки громадськості при вирішенні кадрових питань. Як відомо, ініціатором створення Консультативної ради став тодішній перший заступник Генерального прокурора України М.Я.Голомша.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

За шість місяців, з липня по грудень 2014 року, Консультативна рада провела 6 своїх засідань, на яких розглядались: питання нормативно-правого забезпечення діяльності прокуратури України; посилення ролі органів прокуратури щодо дотримання прав осіб, які перебувають у місцях позбавлення волі; недоліки в діяльності Генеральної прокуратури України в частині виконання вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”; роль органів прокуратури в боротьбі з корупційними проявами; перебіг розслідування Генеральною прокуратурою України злочинів, скоєних під час акцій протесту в січні-лютому 2014 року; взаємодія інститутів громадянського суспільства з військової прокуратурою; удосконалення розгляду звернень громадян та особистого прийому громадян у органах прокуратури тощо. З розглянутих питань Консультативна рада приймала рішення рекомендаційного характеру, які вносились Генеральному прокурору України і які оприлюднені на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури України.

Відповідно до Положення про Консультативну раду, Генеральний прокурор України мав невідкладно розглядати рішення Консультативної ради та або їх запроваджувати шляхом видання відповідних розпорядчих документів, або мотивовано відхиляти. Натомість ще попереднім Генеральним прокурором України В.Яремою діяльність Консультативної ради була фактично заблокована без жодних пояснень, а її рішення взагалі не розглядались з вересня 2014 року за винятком кількох одиничних випадків. У зв’язку з цим Консультативна рада в грудні 2014 року припинила свою роботу у формі засідань та 15 січня 2015 року звернулась до Генерального прокурора України з проханням розглянути ухвалені раніше рішення й запровадити механізм їх вчасного опрацювання апаратом Генпрокуратури. Відповіді на це звернення Консультативна рада не отримала

Попри зміну прізвища Генерального прокурора України практика ігнорування рекомендацій Консультативної ради не тільки продовжилась, але й набула при В.Шокіні неприпустимих форм. А саме: 11 лютого 2015 року голова Консультативної ради за дорученням її членів письмово звернувся до В.Шокіна з проханням розглянути лист від 15 січня 2015 року, припинити блокування діяльності Консультативної ради та взяти участь у її засіданні, призначеному на 16 годину 19 лютого 2015 року з єдиним пунктом порядку денного – обговорення з новопризначеним Генеральним прокурором України проблемних питань у діяльності Консультативної ради.

Але відповіді на свій лист Консультативна рада знову не отримала. А коли члени Консультативної ради в призначений час, на 16-ту годину, прибули до Генеральної прокуратури України, їх впродовж тривалого часу не допускали до зали засідань на підставі того, що перед ними о 17-й годині виявив бажання виступити заступник Генпрокурора Д.Сакварелідзе. Очікуючи прибуття заступника Генпрокурора, її члени – правники, журналісти, народні депутати – були змушені сидіти на підлозі попід зачиненими дверима зали засідань. При цьому, засідання виявилось безпредметним, оскільки питання розгляду її рішень не належить до компетенції Д.Сакварелідзе, а В.Шокін взагалі не відреагував на запрошення.

За таких обставин я більше не маю наміру рахуватись членом Консультативної ради чи, тим більше, головою цього недієздатного органу, який Генеральний прокурор України публічно принижує. Маючи 25-річний досвід роботи в сфері правової журналістики я знайду більш ефективні способи впливати на реформування правоохоронних органів у державі, ніж членство в Консультативній раді.

Прошу виключити мене з членів Консультативної ради при Генеральній прокуратурі України та відключити від поштової розсилки.

Дякую колегам за співпрацю та за довіру, яка була проявлена мені при обранні головою Консультативної ради. Переконаний, що наша співпраця продовжиться за межами Генеральної прокуратури України.

Володимир БОЙКО

23 лютого 2015 року

Источник: Facebook Volodymyr Boyko

КиевVласть

Теги: генпрокуратура, генпрокурор, шокин, бойко, консультативный совет

понедельник, 18 октября 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 19 жовтня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:23
За неделю столичные коммунальщики провели работы на 78 светофорных объектах
20:01
Завтра, 19 октября, в Печерской РГА начнет работу прививочный центр
19:44
“Киевводоканал” обнародовал список плановых отключений воды на неделю (адреса)
19:24
В избиении до смерти участника ООС на Киевщине подозревают спортсмена (фото, видео)
19:04
Законопроект о столице профильный подкомитет ВР рассмотрит уже завтра, 19 октября
18:43
“Рост цен на рынке продолжается и предпосылок к снижению пока нет”, — Александр Насиковский
18:23
Чи можна отримати COVID-сертифікат у разі щеплення різними вакцинами
18:01
В Киеве готовятся подключить маршрутки к единой системе автоматической оплаты проезда
17:41
Правоохранители с экспертами осматривают столичный Шулявский путепровод (фото)
17:22
На Київщині на фініші будівництво ще одного потужного спортивного об’єкту
17:10
Кличко запросто готов менять свою позицию, что хорошо видно на примере его отношения к райсоветам, - Беловол
17:03
Девелопер “Интергал-Буд” обнародовал данные о динамике строительства ЖК “Озерный Гай Гатное” в сентябре
16:46
За неделю заболеваемость гриппом и ОРВИ в Киеве уменьшилась на 13%
16:26
Долг предприятий теплоэнергетики за распределение газа составляет почти 60 млн гривен, - Киевоблгаз
16:22
Київщина в “помаранчевій” зоні. Влада закликає мешканців вакцинуватися активніше
Календарь событий
Як парламент вміє створювати для українців проблеми, а потім героїчно їх вирішувати
13 октября 2021 г. 11:45
За політичним популізмом і прагненням робити все необдумано, депутати запустили механізм здорожчання послуг для кожного українця. На превеликий жаль, частина рішень українських парламентарів спрямована не на захист громадян та їхніх прав, а на створення додаткових проблем і перепон. У минулому році Верховна Рада схвалила закон про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, який одразу викликав неоднозначну реакцію в суспільстві.