середа, 17 липня 2024 г.
Ердоган та перемовини між українською та російською делегаціями

Ердоган та перемовини між українською та російською делегаціями

Олег Постернак

політтехнолог

В Стамбулі почались перемовини між українською та російською делегаціями.

Президент Туреччини Ердоган спершу звернувся до учасників переговорів, що має важливе протокольне і символічне значення.

По-перше, присутність Ердогана збільшує вагу в очах міжнародної спільности (це вже не просто безперспективні зустрічі в Біловежській пущі з отруєннями та чутками).

По-друге, президентське посередництво Туреччини автоматично підвищує відповідальність сторін для досягнення конкретних результатів.

Ердоган вжив таку характеристику як справедливий підхід до питання. Симптоматичним є його заява ще до нинішніх перемовин про вимоги РФ щодо визнання Криму російським і Донбасу незалежним, які Ердоган назвав нереалістичними.

По-третє, стамбульські переговори закладають основу для нової архітектури міжнародної безпеки і Ердогану личить той факт, що саме Туреччина знаходиться у фундаменті цього процесу.


Особливості посередництва Туреччини визначаються її стратегічними пріорітетами та інтересами. А саме:

- Туреччина схильна займати реалістичну і максимально виважену позицію в українсько-російських перемовинах. Для турецької культури дипломатії завжди характерний стиль мистецького маневрування між сторонами.

До речі, під час візити до Албанії в січні 2022 р. президент Ердоган назвав далеким від реальності сценарій окупації України з боку Росії, в той час коли країни Заходу давали Україні 2-3 дні.

- Туреччина демонструє максимально відсторонений дуальний підхід у перемовинах для уникнення звинувачень в надмірної прихильності до однієї із конфліктуючих країн. З одного боку, у країни є програми військово-технічної співпраці із Україною, запущена зона вільної торгівлі, Туреччина закрила Босфор під час війни. З іншого боку, з РФ у турків є досвід узгодження конфліктних питань щодо Сирії.

- Анкара хоче якнайшвидшого відновлення судновплавства і безперешкодної торгівлі в Чорному морі.

- країна явно акцептує геополітичну амбіцію для утвердження себе як провідної сили в Чорноморському регіоні.

- Туреччина вже почала займати скептичну позицію щодо ролі НАТО і обережно критикує Захід. Фактично країна зацікавлена у вибудові нових альянсів та коаліцій за своєю участю.

Революційних проривів від нинішнього раунду перемовин очікувати не варто. Ніколи Мединський не піде проти лінії, сформованої Путіним особисто і яка озвучена була раніше.

Тому розраховувати потрібно хіба що на певні проміжні результати та погодження хоча б частини позицій.

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.