среда, 28 июля 2021 г.
Два пленарних тижня і шаббат?

Два пленарних тижня і шаббат?

Сергій Кондрюк

Експерт з питань соціально-трудових відносин

Існують різні оцінки роботи цієї сесії парламенту — від традиційної моно-радості з приводу лібералізації земельного закону й запровадження добровільно-примусової амністії вкраденого (неоподаткованого) аж до іншої радості — шкоди від такої моно-турбо-діяльності могло бути значно більше.

Проте “ще не вечір” – офіційно парламент має провести ще два пленарних тижня — вісім планово-офіційних засідань і щонайменше одне позачергове, а лише потім дружно депутати підуть на “літні канікули” аж до кінця серпня.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Парламент просто мусить в ці робочі дні розглянути два вкрай важливі питання:

- прийняту Урядом 31 травня 2021 року  і за три дні подану Верховній Раді Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки;

- щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини в Україні, яка була офіційно зареєстрована та вручена Голові Парламенту ще 17 березня цього року.

За Бюджетним кодексом Верховна Рада розглядає питання щодо Бюджетної декларації не пізніше 15 липня року, що передує плановому. З доповіддю виступає Прем’єр-міністр України або за його дорученням член Кабінету Міністрів України, відповідальний за формування та реалізацію державної фінансової і бюджетної політики, та голова комітету, до предмета відання якого належать питання бюджету.

За результатами розгляду цього питання Верховна Рада може прийняти проєкт постанови щодо Бюджетної декларації, яким взяти до відома Бюджетну декларацію та/або схвалити рекомендації Верховної Ради щодо бюджетної політики. Якщо Верховною Радою в установлені  строки не розглянуто питання щодо Бюджетної декларації або не прийнято рішення щодо нього, таке питання у подальшому не потребує розгляду.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Беручи до уваги двічі провалену спробу прем'єра Шмигаля захистити в Парламенті програму діяльності уряду слід очікувати або сатисфакції, або вже трусливого доручення доповідати з трибуни ВРУ комусь з Мінфіну. Опозиція спробує максимально розкритикувати “трирічну програму злиднів” і піддати сумніву всі соціальні ініціативи Президента, зокрема  щодо радикального підвищення мінімальної зарплати лишень медикам при фактично замороженій і в рази штучно заниженій державній гарантії мінімальній заробітній платі та державного соцстандарту прожиткового мінімуму.

Але головне питання в іншому — чи будуть спроможні нардепи сформувати до Бюджетної декларації такі пропозиції, що спрямують процес формування урядом проэкту Державного бюджету на наступний рік у конституційне русло розбудови соціальної держави?

Наразі рішення профільного соціального комітету і його голови Галини Третьякової говорять лишень про фрагментарність намірів і суто лобістські інтереси окремих нардепів.

А от ситуація з розглядом  Щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини в України набуває трагікомічного забарвлення. Отриману 17.03.21 доповідь досить оперативно було розглянуто  профільним комітетом ВРУ і вже  08.04.2021 був зареєстрований проєкт постанови № 5349, яким пропонувалося:

1. Взяти до відома представлену Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Денісовою Л. Л. щорічну доповідь за 2020 рік про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні.

2. Верховній Раді України вжити заходів щодо подальшого вдосконалення законодавства України з питань дотримання та захисту прав і свобод людини.

3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України, іншим органам державної влади та місцевого самоврядування розглянути висновки та рекомендації щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та вжити відповідних заходів щодо поліпшення стану забезпечення прав і свобод людини в Україні, вдосконалення правозастосовчої практики в галузі прав і свобод людини.

4. Опублікувати щорічну доповідь на офіційному веб-сайті Верховної Ради України.

Але таку, на перший погляд “невинну” постанову досі не прийнято Парламентом і жодних натяків з боку керівництва ВРУ щодо дати її можливого прийняття.

Схоже зміст доповіді “не сприяє” підвищенню рейтингу Гаранта Конституції та і всієї моно-влади і тому її розгляд “заплановано” максимально відтягнути у відпускний період і зробити інформаційно непомітним фактом.

Накопичені гострі соціально-економічні проблеми і питання на політичному олімпі не мають ні поточного вирішення, ні зрозумілих перспектив їх розв'язання, що створює небезпечну вибухову суміш соціального невдоволення, активні форми якого традиційно проявляться восени.

Сергій Кондрюк, експерт з питань соціально-трудових відносин

КиевVласть

Теги: новости украины, верховная рада, заседания, бюджетная декларация, отчет о защите прав человека

вторник, 27 июля 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 28 липня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:23
“Киевводоканал” рассказал, почему вода из-под крана лучше бутилированной
20:05
Киевлян предупреждают о возможных в среду грозах и шквалах ветра
19:45
Столичные коммунальщики собираются реставрировать сгоревший дом на улице Китаевской
19:25
“Киевтеплоэнерго” через суд требует от “Укргаздобычи” продавать газ украинской добычи без посредничества “Нафтогаза”
19:05
У рамках “Великого будівництва” на Київщині відремонтували ще одну сільську дорогу
18:45
В приложении “Киев Цифровой” появится возможность голосования за проекты Общественного бюджета
18:23
Жители Украинской общины требуют отмены решения о повышении налоговых ставок
18:03
KAN обнародовал видеодайджест о ходе строительства ЖК “Республика” за июль
17:45
В КГГА заявляют, что победившие в конкурсе перевозчики подписывают договора на новых условиях
17:23
В мероприятиях, посвященных 1033-летию Крещения Киевской Руси, приняли участие около 55 тысяч жителей и гостей столицы (видео)
17:16
Руководству АРМА сообщено о подозрении в присвоении “воровского общака”
17:02
В Київоблраді розглянуть можливість будівництва спортивного майданчику в Літках
16:45
На Київській митниці ДБР ліквідувало канал контрабанди товарів на десятки мільйонів гривень (фото)
16:23
Разделение должностей главы КГГА и мэра Киева наладит процесс управления городом, – эксперт
16:01
В “Киевспецтрансе” заявили о возможном срыве графика вывоза мусора из-за действий СБУ на полигоне бытовых отходов №5
Календарь событий
В ожидании дождей. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (19-25 июля 2021 года)
27 июля 2021 г. 19:30
В ожидании дождей. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (19-25 июля 2021 года)
КК “Киевавтодор” в 2021 году за бюджетные средства реконструировала дождевую канализацию на “Новой Дарнице”, однако во время недавнего ливня улицы и дома снова подтопило. Протокольное поручение Виталия Кличко об охране здания бывшего детсада на столичной Дарнице было проигнорировано. Местные жители пытаются не допустить обустройства автостоянок вблизи озера Синятин, хотят там парк. Аудиторы КГГА выявили миллионные потери при проведении термомодернизации одного из детсадов в Подольском районе, но заказчик работ – КП “Киевстройреконструкция" – не спешит отчитываться о возмещении ущерба. Жители столичной Соломенки возмущены крайней переполненностью местной гимназии. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.
Операция “Ноев ковчег”: как подчиненные Кличко будут спасать Киев от потопов
27 июля 2021 г. 12:00
Операция “Ноев ковчег”: как подчиненные Кличко будут спасать Киев от потопов
Вероятно, в Киевской горгосадминистрации (КГГА) вскоре создадут рабочую группу по изучению состояния и проблем системы городской дождевой канализации. Сделать это поручил городской голова Виталий Кличко, отреагировав на возмущение депутатов по поводу того, что 19 июля Киев был затоплен после непродолжительного ливня. Будет ли с этого какой-то толк – большой вопрос. Проблема “киевских потопов” не нова: ее на Крещатике, 36 обсуждают уже не первый год, но вместо принятия действенных мер предпочитают лишь сетовать на “залповые” дожди. При этом, из городской казны, по самым скромным подсчетам, на содержание и ремонты ливневой канализации за пять лет потратили около 260 млн гривен. Увы, киевляне результата не видят – за последние полтора года жаловались городской власти на работу “ливневок” 3050 раз.