субота, 11 січня 2025 г.
Думки з приводу смерті безхатченка біля лікарні швидкої допомоги

Думки з приводу смерті безхатченка біля лікарні швидкої допомоги

Анатолій Велімовський

кризовий менеджер, волонтер

Неофіційно, але маю висловити свою позицію.

Випадок з безхатченком під КМКЛ ШМД (рос. Киевской городской клинической больницы скорой медицинской помощи) виявив дуже багато проблем не лікарні (вони є), а суспільства.

1. Значна кількість громадян вважає, що лікарня чи не на 50% має витягувати на цей світ людей, які перепили бормотухи і у них сталася клінічна смерть.

2. Більшість фейсбук-спільноти вважає, що вони готові платити кошти в бюджет для фінансування індивідуальних ліків і дуже дорогих процедур для людей з сумнівним соціальним статусом.

3. Ще дуже велика частина пройнялася проблемою безхатченків і готова на волонтерських засадах допомогати їм, якщо вони попадуть у лікарню. Для останньої частини: запрошую. Мій телефон відкритий у ФБ, і я готовий допомогти організувати таку практику. Хоч цілодобово.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

По суті.

1. І головне. КМКЛ (БСМП – рос.) надає допомогу ВСІМ!!! Повторюю. Кожного дня, коли я буваю у лікарні, бачу картину, де швидка привозить подібних “діячів”, і лікарня надає їм допомогу. Так, після надання невідкладної, лікарі хочуть позбутися подібних пацієнтів. Хочете їх за це осуджувати? Не проблема, але після дня роботи разом з ними (читайте вище).

Але, якщо є потреба, бомжів ЗАВЖДИ госпіталізують. Ви можете скільки завгодно судачити про хабарництво у лікарнях, але клятву Гіппократа ніхто не відміняв і мінімальний набір процедур для всіх лікарня робить. Інколи – більш ніж мінімальний. Людині, яка звернулася за допомогою, ніхто не відмовляє. Це аксіома, яку прошу засвоїти. В першу чергу деяким журналістам.

2. Бомжі – одвічна проблема лікарні. Вони не просто лікуються. Вони ЗАЛИШАЮТЬСЯ в ній. Одні і ті ж побиті морди протягом тижнів. І це найгірше. ЛШМД – місце, де витягують з того світу і лікують у край важких випадках, а не притулок. Але всі, хто бував на першому, другому поверхах і у підвалі (у підвалі мало хто бував, але там інколи знаходяться навіть сімейні пари бомжів) – чули цей сморід і бачили ці “привабливі” для спілкування пики.

3. З наступного року відкривається фінансування служби охорони лікарні. Я сам буду вимагати, щоб, якщо людина не потребує медичної допомоги, її випроваджували з лікарні. Без будь-яких “але”. Лікарня – дивіться вище. Ще раз для особливих “гуманістів”. Справа лікарні – рятувати і лікувати, а не слугувати притулком.

4. Я дуже добре розумію проблематику лікарні. Є і плата за ліки, є і хабарі. Але. Плата за ліки тому, що лікарня може забезпечити медпрепаратами приблизно на 15% від потреб. Хабарі… Я категорично проти хабарів. Але скажіть мені будь-ласка, яким чином може жити лікар при зарплатні у 200 доларів у кращому випадку? А медсестра за 100? Так, це системна проблема. Але й рішення має бути системним. Інакше у найближчі роки в країні лікувати буде нікому. У Польщі, без будь-якої перездачі, зарплатня лікаря мінімум у десяток разів вища. А Ізраїль наших медсестер забирає ще з останнього курсу медучилища.

5. По цій ситуації з безхатченком будемо ще розбиратися. У будь-якому випадку смерть у 50 метрах від приймального відділення – це нонсенс. Хоча я бачив, коли людина вмирала на ношах, по дорозі до антишокової. І не так давно. Кілька скорих не роз’їхалися, в результаті сталася проблема з ношами і т.п. А людина вже в швидкій була у стані клінічної смерті… Цю людину все ж таки витягнули, подробиці, соррі, не знаю.

А тепер головне, для чого я писав цей пост. Не потрібно мені доводити, що всі люди і їхнє життя безцінне. Знаю.

Не потрібно мені доводити, що безхатченкам потрібна допомога. Наш фонд постійно передає цій категорії людей теплий одяг і взуття з нашого волонтерського складу. Хоча підтримка безхатченків не є нашим пріоритетом…

Але лікарня має стати центром надання медичної допомоги для більшої частини населення, а не для асоціальних елементів. Хочете подискутувати, не намагайтесь – не буду.

БСМП є чи не найкращою клінікою країни щодо екстренної допомоги. Так, тут не цілують у відоме місце і дають список ліків, для закупівлі, якщо ви хочете, щоб ваші рідні вижили, а, краще, одужали. Так, тут, можливо, натякають на “дякую” для лікарів.

Так, я інколи чую, що хтось не хоче проводити операцію, “поки не занесуть”. Але я не маю жодного факту з прізвищами і сумами, хоча, повторюю, пишуть і у ФБ, і у приват. Відповідаю. Дайте офіційну заяву. Не дають. Повторюю. Мій номер мобільного на моїй сторінці ФБ. Пошукайте і зателефонуйте.

Десь ближче до весни запрацює офіційний спільний сайт лікарні, Громадської наглядової ради (чи Спостережної ради) та Опікунської ради лікарні. Там буде механізм зворотного зв’язку. Я дуже б хотів, щоб інформація щодо системних корупційних дій якихось лікарів стала доступною для громадських контролюючих органів. Не обіцяю публічних кримінальних справ (хоча й не виключаю), але при виявленні систематичності подібних дій з боку окремих осіб будемо приймати відповідні рішення.

І останнє. БСМП лише відбиток того, що відбувається в галузі медицини у країні. Може, у чомусь поганий. Але знаю, у чому він дуже сильний.

У ніч з 18 на 19 лютого 2014 року, коли за добу ЛШМД прийняла, обробила поранення і відпустила у руки волонтерів більше двох сотень майданівців, частину госпіталізувавши під прізвищами типу “Іванов”, я написав у ФБ: “Може в країні не залишилося медицини, але тут точно є Лікарі!”

Цю свою позицію за два останні роки роботи головою Громадської наглядової ради КМКЛ ШМД я не поміняв і міняти не збираюсь. Не дивлячись на всі фіктивні зради і перемоги.

І бувайте здорові!

Анатолій Велимовський, голова Наглядової ради КМКЛ швидкої медичної допомоги

Джерело: ФБ автора

KиевVласть

Теги: бомж, права человека, бсмп, КМКЛ ШМД, скорая медицинская помощь, смерть бомжа, волонтерская помощь, проблемы больницы, коррупция в больницах, смерть возле больницы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.