суббота, 4 декабря 2021 г.
Діти народжують дітей

Діти народжують дітей

Анна Куценко

директор Киевского молодежного центра

Чим небезпечна підліткова вагітність? За останній рік у Києві народили немовлят понад 160 неповнолітніх дівчат. Одній з них лише 13 рочків.

Для підлітків усе просто, легко, приємно, а головне - природно, тому ця вікова категорія вважається найбільш незахищеною групою сексуально активного населення. Погодьтеся, важко опиратися бажанню вести активне сексуальне життя, якщо звідусіль атакують заклики це робити - кіно, музика, Інтернет, преса, реклама тощо. Обсяги інформації та легкий доступ до неї мають неабиякий вплив на свідомість.

На думку психологів, підвищена захопленість сексуально насиченим контентом у ЗМІ та кінофільмах у два рази підвищує залученість підлітків в активне сексуальне життя, і як наслідок - може привести до ранньої вагітності. Внаслідок цього, понад 50% підлітків розпочинають статеве життя у віці 14-16 років.

Якщо вірити статистиці, то незапланована вагітність дівчинки-підлітка найчастіше закінчується абортом. Так, на 100 підліткових вагітностей в Україні - 70 абортів, 15 самовільних викиднів і тільки 15 пологів. В Україні за рік офіційно фіксується в середньому 80 випадків переривання вагітності дівчатками віком до 14 років. У 15-17-річних - майже 3000 щорічно.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

І хоча про кращий вік для першої вагітності йде багато суперечок. Хтось вважає - від 22 до 25 років. Деякі фізіологи розширюють ці межі - від 18 до 25 років. Психологи ж, навпаки, переконані, що психологічне дозрівання до материнства відбувається до 30-ти років.

Про зниження межі ранньої вагітності у підлітків, а це від 13 до 18 років, говорять кілька тривожних фактів:

- 40% дівчат вагітніє до 20 років;

- з них близько 40 % юних матерів не досягли навіть 18-тирічного віку;

- лише 4 з 10-ти матерів, яким ще немає 18-ти років, закінчують середню школу;

- близько 80 % хлопців не одружуються з юними матерями своїх дітей.

Серед причин підліткової вагітності, у першу чергу, називають проблеми в сім’ї: відсутність близьких емоційних стосунків між батьками і дітьми, відчуття порожнечі через відсутність батька тощо. Тож дівчатка шукають любов у сторонніх людей.

Ще одна серйозна причина підліткової вагітності - зґвалтування. Такі дівчатка потерпають ще й від емоційного болю від насильства.

Не на останньому місті стоїть елементарна цікавість. Це розповсюджена причина для початку статевого життя. Однак, за словами соціологів, деякі підлітки ще навіть не розуміють зв’язку між статевими зносинами і вагітністю.

Чим небезпечна підліткова вагітність

1. Психологічні проблеми. Найчастіше підлітки дізнаються про свою вагітність із запізненням. Природна реакція - шок, сором, страх, паніка. Дівчатка не можуть самотужки впоратися з ранньою вагітністю.

2. Фізіологічні проблеми. Чим молодша майбутня мама, тим більший ризик ускладнень і вірогідність патології як у неї самої, так і в дитинки. Діти матерів-підлітків мають меншу вагу при народженні, більше хворіють, частіше помирають ще немовлятами. Вони повільніше розвиваються, частіше страждають від голоду, недоїдання і насильства. До того ж, існує велика ймовірність, що доньки матерів-підлітків теж завагітніють у юному віці.

3. Соціальні проблеми. Через ранню вагітність дівчатка змушені кидати навчання, позбавляючи себе можливості подальшої освіти, самореалізації і кар’єри. Часто єдиною альтернативою для такої дівчинки-мами є державна допомога, розміри якої мізерні. Про створення повноцінної сім’ї мова практично не йдеться. А в дітей часто спостерігається запізнілий психосоціальний розвиток та інші порушення. Бо юна мама не розуміє, що необхідно її дитині, і не усвідомлює важливість посмішки, ласки і вербальної комунікації зі своєю дитиною. Злість на суспільство вона часто переносить на дитину.

Що в зоні АТО

Говорячи про цю проблему в Україні, нам варто мати на увазі ще одну категорію дівчаток – тих, хто проживає у зоні бойових дій на сході країни. У ЗМІ та соцмережі все частіше просочується інформація про випадки вагітності підлітків. Однак, ретельно цією проблемою поки що ніхто не займається.

Фахівці стверджують, якщо у дівчинки дитинство закінчується передчасно, якщо сім'я асоціальна, то ризик настання ранньої вагітності тільки підвищується. А яке повноцінне дитинство і комфортні відносини у сім'ї можуть створити батьки в сучасних умовах повноцінної війни у Донецькому регіоні?

До групи ризику ранньої вагітності психологи також відносять дівчаток, які ще з 4-6 років схильні до гіперактивності, агресії, войовничості. У більш старшому віці їм властива конфліктність, труднощі з соціальної адаптації, залежність від шкідливих звичок.

Своєчасне виявлення цих ознак, допомога дитині, яка включає професійну, допоможе збалансувати психіку дитини, знизивши ризик ненавмисної ранньої вагітності. Та чи звертають на це увагу в Україні? Питання риторичне.

І наостанок - про батьків. Для них рання вагітність доньки - це удар та серйозне випробування. Але вони все-таки повинні залишатися надійними захисниками для своєї дитини, особливо – у такій доленосній ситуації.

Читайте: Третина київської молоді не уявляє, як досягти щастя

Анна Куценко, директор Київського молодіжного центру

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, ато, насилие, ранняя беременность

суббота, 4 декабря 2021 г.
07:15
Сегодня, 4 декабря, ярмарки пройдут во всех районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 4 декабря 2021 года
пятница, 3 декабря 2021 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 4 грудня 2021 року (повний список населених пунктів)
20:33
На Київщині школярам стало зле від принесеної в клас невідомої речовини
20:26
С 4 по 6 декабря в Василькове на Киевщине закроют движение по железнодорожному переезду (схема)
20:20
Кабмин изменил порядок платы за обслуживание счетчиков воды и тепла
20:14
В Киеве остановили противоправную продажу спецтехники для скрытого наблюдения
20:05
Белоцерковское верхнее водохранилище пополнилось более чем 9️ тоннами рыбы (фото)
20:01
Кабмин предлагает внедрить в Украине технологии строительного информационного моделирования
19:45
За сутки Госпродпотребслужба проверила 147 столичных заведений и выявила 38 нарушений правил карантина
19:32
В приложении “Киев Цифровой” появится виртуальная транспортная карта
19:14
В Київоблраді заслухали та проаналізували пропозиції до обласного бюджету на 2022 рік, - Добрянський
19:09
Кабмин одобрил предоставление в 2021 году госгарантий на портфельной основе 12 банкам
19:01
Жилые комплексы “Голосеевский” и “Парковые Озера” стали лауреатами премии European Property Awards
18:46
СБУ підозрює криптоферму на Київщині у крадіжці електроенергії на 3,5 млн гривень
18:26
КМУ перераспределил деньги на жилищное кредитование
Календарь событий