п'ятниця, 5 липня 2024 г.
Докажи, что ты не верблюд: об “эффективной дерегуляции”

Докажи, что ты не верблюд: об “эффективной дерегуляции”

Дмитрий Дубилет

project manager iGov, IT-директор ПриватБанка

В одном далеком арабском государстве мудрые султаны издали закон о том, что каждый гражданин должен раз в год предъявить справку о том, что он – не верблюд. “В нашей пустыне много верблюдов, - справедливо решили султаны, - надобно следить за тем, кто есть кто! А то выплатим ненароком субсидию верблюду!”

С тех пор жители этой страны начали обивать пороги чиновников. Сначала они получали справку о том, что они - не верблюды (для этого им нужно было сдать анализ крови и мочи, а девушкам - пройти проверку у гинеколога), а затем предъявить полученную справку в другой госорган.

Госорганы работали по вторникам с 11:15 до 13:20 (с перерывами на обед и молитвы), и там постоянно возникали очереди. Впрочем, рядом с ними всегда было много решал, которые помогали оформить справку за 50 динаров без всякой очереди (а за 100 динаров – даже без визита).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Тщетно пытались местные волонтеры добиться отмены этой справки. “Во-первых, наш парламент не успевает, так как очень занят формированием коалиции, - объясняли волонтерам правители. - А, во-вторых, кто возьмет на себя ответственность, не получит ли какой-нибудь верблюд субсидию?!”

В конце концов, мудрые султаны поняли, что пришло время для радикальных реформ - и они решили создать единый реестр верблюдов. На разработку ИТ-системы они потратили 2 года и 200 млн динаров. А потом, когда система была готова, начали ждать лицензию на запуск от главного имама.

“Мы могли бы для вас запустить этот реестр за 3 недели и за 10 тысяч динаров!”, – робко предлагали свою помощь волонтеры.

”Вы что! Это же очень сложный аппаратно-программный комплекс! Его могут создать только Microsoft, IBM и еще компания кузена султана”, - объясняли волонтерам чиновники.

”Ну, пока вы запустите этот реестр, давайте хотя бы дадим возможность подавать эту справку в электронном виде, чтобы два раза не стоять в очереди?”, - не отставали волонтеры.

”Ну хорошо! Разрешаем вам запустить пилот в Аль-Мухосранске!”, - смилостивились султаны.

“Перемога”, - вздохнул старый бедуин, опершись на посох. И по его старческой щеке скатилась скупая слеза.

Дмитрий Дубилет, project manager iGov, IT-директор ПриватБанка

Источник публикации

Читайте: Опять Бондаренко: в КГГА провели сомнительную закупку ПО для реестра территориальной общины Киева

КиевVласть

Теги: новости киева, дерегуляция, государственный реестр

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.