середа, 27 листопада 2024 г.
Дню банкира посвящается

Дню банкира посвящается

Руслан Черный

учредитель и главный редактор портала Finclub

Профессия банкира претерпевает изменения. В 90-х банки так или иначе были связаны с криминалом. В конце этого периода на волне гиперинфляции все понимали, что кредиты никто возвращать не собирается и их отдавали "на распил", половина денег, как правило, оставалась у банкира. Даже если их возвращали, успев вложить в быстрооборачиваемый бизнес, это были совсем другие деньги.

Вспомним судьбу банка "Украина", который курировал Ющенко. Часто к должникам приезжали "коллекторы" с битами, что только усиливало связку финансистов с бандитами.

В 00-х банкиры постепенно стали превращаться в касту "белых воротничков" и это им удалось. Правильный образ жизни, забота о репутации, от которой зависит выстраивание отношений с клиентами. Но большая часть владельцев действующих банков ещё продолжала мыслить категориями 90-х. Все эти изменения происходили эволюционно и органично меняющейся ситуации в стране.

Но сейчас стало очевидно, что пора избавиться от носителей старых методов бизнеса. Это то, что мы видим последние два года в формате пресловутой "большой чистки". Я так и не знаю ни одного банка, который не гнушается работать с "обналом".

Я выслушивал откровения десятков банкиров, которые очень честно меня убеждали, что в их банке этого нет, и даже верил им, но потом на руках оказывались факты, демонстрирующие ложь.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сейчас бывшие "короли обнала" жалуются, что все потоки ушли в крупнейшие банки, включая государственные и иностранные. "Обнал" на самом деле - органичная часть бизнеса, который давят непомерными в текущей экономике налогами (когда наконец это поймут в Кабмине?!) и главным его потребителем является ритейл.

Все же чистка банковской системы - такой же эволюционный процесс! Другой вопрос - пока это только разрушение. А я не знаю ни одного человека, который четко видит какую систему нужно строить и планомерно добивается всех составляющих "строительного" процесса. Потому что для такого строительства необходима консолидация минимум нескольких госорганов, но её не предвидится.

Представители международных структур уверяют "вашей стране достаточно 40 банков". Следовательно - остальные под нож! А почему 40, а не 20?! Может поэтому НБУ на очередной День банкира поздравил нас банкротством ещё одного неплохого розничного банка, только потому что не видел другого выхода, что с ним делать после вывода активов.

Читайте также: НБУ признал "Фидобанк" неплатежеспособным

В любом случае, через несколько лет на рынке останутся только сильнейшие банкиры, потому что пройдут горнило всех репутационных испытаний. Рассчитываю, что после этого профессия банкира станет снова очень уважаемой в обществе. С Днём банкира вас!

P.S. Это точка зрения автора, навеянная тёплым Ивано-Франковским солнышком и не является позицией информагентства FinClub

Руслан Черный, учредитель и главный редактор портала Finclub

Источник: Фейсбук автора

КиевVласть

Теги: банки, день банкира, профессия банкира

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.