субота, 23 листопада 2024 г.
Діяльність Українського ветеранського фонду у 2023 році

Діяльність Українського ветеранського фонду у 2023 році

Юлія Лаврук

журналістка

У 2021 році наказом Міністерства у справах ветеранів був створений Український ветеранський фонд (УВФ). Він сприяє бізнесу і стартапам ветеранів та їхніх родин, та підтримує проєкти, які працюють з ветеранами.

Минулого року Український ветеранський фонд запустив свою першу програму підтримки ветеранських бізнесів “Варто”, сума фінансування якої тоді становила від 500 тисяч до мільйона гривень.

Загалом тогоріч Фонд провів три конкурсних програми макрофінансування: “Варто”, “Варто 2.0” та “Варто+ГО”. Які проєкти команда Фонду втілила у 2023 році розповідаємо у матеріалі KВ.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Загалом у 2023 році УВФ запустили п’ять програм для ветеранів: “Варто РобиТИ своє”, “Варто+ГО”, “Варто: підтримка ветеранського бізнесу”, “Варто: золоті руки” та “Варто: єднання”.

“Варто РобиТИ своє” Український ветеранський фонд запустили спільно з благодійним фондом “МХП — Громаді”. У межах програми Фонд надав фінансування бізнесу ветеранів та їхніх родин у сфері сільського господарства та агропромисловому комплексі.

“Варто+ГО” та “Варто: єднання” — це програми на підтримку громадських організацій, діяльність яких спрямована на захист прав і свобод ветеранів та членів їхніх сімей.

Лише за перше півріччя УВФ надали понад 26 млн грн для 79 переможців конкурсів. Окрім цього, 96 осіб отримали мікрофінансування від Фонду на загальну суму понад 1,8 млн грн.

Варто також зазначити, що діяльність Фонду не обмежується конкурсними проєктами. Команда Українського ветеранського фонду також веде активну міжнародну діяльність та підтримує освітні проєкти для ветеранів.

Зокрема у 2023 році Фонд налагодив співпрацю з Європейською організацією військових асоціацій та профспілок — EUROMIL, організував участь американських ветеранів у VI Міжнародному ветеранському форумі “Україна. Захисники. Майбутнє”, залучив кошти від іноземних партнерів та багато іншого.

Що стосується освітніх проєктів, то за підтримки УВФ ветерани мали змогу пройти онлайн-курс “Повернення з війни: розум, тіло, соціум”. Окрім цього, захисникам надавали гранти від KSE Foundation на безплатне навчання, Школа публічного управління УКУ запустила стипендії для ветеранів і ветеранок, а також “Асоціація приватних роботодавців” запустила навчання для ветеранів у рамках проєкту “Центр підприємницьких ініціатив ветеранів “Новий відлік” за фінансової підтримки УВФ.

І навіть на цьому діяльність Фонду не закінчується. Команда УВФ провела чимало досліджень, серед яких: “Потреби та перешкоди ветеранів при працевлаштуванні”, “Образ ветеранів в українському суспільстві спільно з соціологічною групою “Рейтинг””, “Непрацевлаштовані ветерани з інвалідністю: ризики для держави та суспільства” та “Рекомендації для ЗМІ: “Як писати про ветеранів”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Хотілось би зауважити, що такі дослідження важливі та корисні не лише для ветеранів та їхніх сімей, а й для цивільних — для того щоб ми знали більше про тих, хто нас захищає.

Наприклад, в дослідженні за вересень 2023 року “Образ ветеранів в українському суспільстві”, лише 18% опитуваних відповіли, що добре проінформовані про проблеми ветеранів, тоді як 12% — зовсім не проінформовані, а 34% — скоріше не проінформовані.

Варто додати, що порівняно з опитуванням, яке проводили у січні 2023 результат покращився, проте певна проблема, на яку потрібно звернути увагу, є.

Український ветеранський фонд створює проєкти, щоб наші ветерани та їхні родини мали державну підтримку для розвитку власних ініціатив та відновлення. Важливо, щоб усі наші захисники та їхні сім’ї відчували підтримку від України та українців.

Читайте: Тил для Перемоги мусить донатити ЗСУ та впливати на владу

Юлія Лаврук, журналістка

КиївВлада

Теги: війна росії проти україни, ветерани, мінветеранів, міністерство ветеранів, юлія лаврук

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.