неділя, 23 червня 2024 г.
“Дія” + законопроєкт №8087 - цифрова диктатура

“Дія” + законопроєкт №8087 - цифрова диктатура

Костянтин Корсун

фахівець з кібербезпеки

Правду складно приховати. Навіть якщо ти великий начальник, а твій бос – Самий великий начальник. Навіть якщо ти контролюєш усі медіа, твої команди виконують спецслужби, а в твої кишені течуть мільярди доларів від західних партнерів.

Але, як би ти не дзюрив в очі електорату, правда вперто десь вилазить: 67% піддослідних все одно вважають “Дію” “засобом централізованого стеження за населенням”: 27% однозначно у цьому переконані, а 40% вважають, що це цілком можливо (“десь посередині”). Неофіційне опитування провела організація, яку важко назвати опозиційною чинній владі цифрових клептократів.

Підписуйтесь на “КиївВладу”  

Ладно, згоден, опитування не репрезентативне, замало людей опитано, неясні мотиви, які методи проведення і все таке.

Але чомусь мені вважається, що воно приблизно відображає погляди багатомільйонної країни: сильно більше половини все ж здогадуються, що “Дія” – це Контроль. Контроль дає владу. Влада крім хворобливого задоволення від керування іншими, дає ще гроші, гроші великі, просто колосальні. І заради цього будь-які методи – прийнятні.

Розуміти-то більшість це розуміє, але проблема в тому, що їм просто пох: “Ну і шо, шо Контроль? Та чхати мені на якісь там персональні дані, таваріщ майор і так все про мене знає. Це ж так зручно – тицяти у смартфончик. Так, “Дія” – це цифрове стеження, але особисто я не маю нічого проти, нехай”.

І так вважає теж більше, сильно більше половини користувачів “Дії”. Хоча щоб уникнути такого стеження – достатньо просто видалити “Дію”, а краще ніколи її не встановлювати. Але ж це “зручно”. В цифрових кайданках.

Думаю, що на самому початку, на крилах електоральної перемоги юна команда недо-айтішників дійсно хотіла вилікувати давню соціальну хворобу “корупція” комп’ютерною програмою. Вони насправді щиро вірили, що варто лише замінити міністерство додатком, – і корупціонери розплачуються та залишать Україну назавжди.

Але коли хлопчики відчули смак справжньої Великої Влади, концепція стала трансформуватися не у бік міфічного “служіння народу”, а у бік особистого збагачення та збереження цієї влади (як засобу особистого збагачення).

І новонароджений додаток “Дія” виглядав ідеальним інструментом маскування Контролю під “дивись, мавпочка, як все зручно та швидко, і все безпечно, мамой клянусь”. А якщо через “Дію” замутити наступні вибори – влада залишиться у них навічно. Хто контролюватиме “Дію” – той контролюватиме все. Скайнет в руках шахраїв.

Усвідомлення перспектив прийшло не одразу, але швидко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Наприклад, ще у жовтні 2019 той самий Михайло Федоров щиро збирався ліквідувати Держспецзв’язку (маю скріншот-підтвердження). Але вже за місяць різко перевзувся, і почав топити про те,  яке це кубло корупціонерів чудове та потрібне для країни. А у наші дні “перебільшена роль Держспецзв’язку” (чиїм шефом є Федоров) досягла такого рівня, що наразі дуже агресивно проштовхується законопроєкт №8087 – який надає Держспецзв’язку просто космічні повноваження.

І розмах Контролю у разі його прийняття збільшиться просто у геометричній прогресії. Контролю у поганому сенсі, нам не сподобається. І над нашою Армією також, між іншим.

Цей законопроєкт внаслідок шаленого спротиву громадськості вже кілька разів знімався з другого читання, але корупційне кубло (і в Раді також) все продовжує і продовжує його подавати, майже не змінюючи. Сподіваються просто продавити силою.

Хоча “Дія” та законопроєкт №8087 формально не пов’язані, але це все елементи загального плану: мінімізувати права та свободи, максимально збільшити Контроль, придушити голоси незгодних, забезпечити собі збереження влади – щоб ніхто не розслідував їхні злочини, розкрадання та зловживання.

Для цього: монополізовано “телевізор”; введено цензуру та неофіційний Укркомнадзор; в Дії вже проводяться “опитування” – пробник “виборів онлайн”; населенню агресивно нав’язуються все нові й нові “послуги” через “Дію” – щоб присадити на цю голку, як наркомана.

Схожі (за метою) плани були й у багатьох попередників.

Але Україна все одно залишається демократичною, не авторитарною державою, навіть попри тяжку визвольну війну.

Тому що у вирішальну мить отій більшості перестає бути “пофіг”.

Вона спочатку перемеле зовнішній тоталітаризм, а потім – внутрішній.

Я в це вірю. Або сильно хочу думати, що я в це вірю)

P.S. Кожного разу приходить в коменти якийсь ньюкамер і грізно так запитує: “Так а які претензії до “Дії”?”. Ось вони всі тут, практично усі залишаються актуальними.

Костянтин Корсун, фахівець з кібербезпеки

Джерело публікації

КиївВлада

Теги: новини україни, дія, михайло федоров, it, кібербезпека, слуги народу, цифрова диктатура, законопроєкт №8087, міністра цифрової трансформації, цифровий тоталітаризм

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій