вівторок, 23 квітня 2024 г.
Дежавю 2005-го или Синдром “любих друзів”

Дежавю 2005-го или Синдром “любих друзів”

Оксана Соколова

Ведущая проекта «Факти тижня з Оксаною Соколовою»

Битва за портфели и сферы влияния в парламенте приобретает все признаки синдрома “любих друзів”. А к какому исходу ведет эта болезнь, нам уже показали события 10-ти летней давности.

Революция совершила тектонические сдвиги в нашем обществе. Народ почувствовал свою силу, обрел уверенность в том, что может менять власть и реально влиять на политиков. Майдан стал местом рождения сильного гражданского общества. Но, к сожалению, те, кого он вынес на вершину, оказались не готовы отказаться от старых схем. Выиграв выборы на волне революции, они не сумели побороть соблазн дележа портфелей, начали спорить о том, кто влиятельней... Президент Ющенко.

Думаете, оговорилась? Нет. Я пишу не о событиях этого года, а об Оранжевой революции. Точнее, складываю фрагменты интервью с ключевыми персонами тех дней. Пытаюсь разобраться, почему 10 лет назад Украина так и не сумела использовать свой шанс? Отрезать все совковое и начать строить настоящее демократическое общество? Пишу о прошлом, а получается о настоящем. Может в этом и ответ?

Скажите, могли ли вы 10 лет назад, после побед Оранжевой революции, предположить, что уже через 9 месяцев, в сентябре 2005-го, будет подписано соглашение Ющенко-Януковича-Еханурова. И что тот, кому миллионы скандировали “Зека-геть”, спокойно займет кресло премьер-министра? Нет?

А сейчас не предполагаете, что хозяин “золотого батона” может запросто вернуться? Ну, хорошо, не он лично. Учитывая его фобии, сложно представить меры безопасности, которые могут убедить Януковича въехать в Киев. Но ведь он - всего лишь олицетворение системы. А речь о ней.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 

Вот уже три недели в воздухе витает ощущение дежавю. Оно просто преследует после досрочных парламентских выборов. И дело совершенно не в заходе в Раду политиков Оппозиционного блока. Они - отображение реальных настроений жителей восточных и южных областей. А это тема для отдельного разговора.

Дело в том, что происходит за кулисами формирования парламентской коалиции демократических сил. Битва за портфели и сферы влияния начинает приобретать все признаки синдрома “любих друзів”. А к какому исходу ведет эта болезнь, нам уже показали события 10-ти летней давности.

А ведь власть обещала не терять ни дня. Потому что в стране - война! Знаете, сколько украинских хлопцев погибло за эти три недели? Более 50! Это жертвы упущенного времени.

Гражданское общество, уже достаточно подросшее за две последние революции, делает что может. Нужно избрать президента в один тур? Избирает. Нужно срочно обновить парламент? Обновляет. Селит беженцев. Меняет пленных. Кормит, одевает армию, а частично и вооружает. И при этом, еще и платит налоги. Чтобы коалиция таки сформировалась и новое правительство начало работать.

Общество снова терпеливо верит в новых лидеров. В то, что за словами последуют поступки. Свидетельства того, что личные интересы отставлены. Что есть воля сломать коррупционные схемы.

А что, если снова - нет? Боюсь, если нынешние лидеры не ухватят свой шанс за хвост, птица истории уйдет на новый круг. А там - новая революция, которая совершит тектонические сдвиги в нашем обществе. Ну, это вы уже читали.

Источник: nvua.net

КиевVласть

Теги: Политика, революция, коалициада, дежавю, соколова

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.