середа, 24 квітня 2024 г.
Децентрализация на Киевщине: важные вехи

Децентрализация на Киевщине: важные вехи

Александр Тигов

Глава ОО “Рух территориальных громад”

Вчера в парламенте был принят закон о выделении средств на выборы в объединенных общинах в текущем 2017 году. За законопроект №6431, который регулирует вопросы финансового обеспечения местных выборов, в том числе и первых выборов в объединенных территориальных общинах, проголосовал 271 депутат. Против проголосовало 6, воздержались - 23, не голосовали - 76, всего - 376.

Напомню, в марте ЦИК обратилась к ВРУ и Кабмину о том, что необходимо увеличить расходы госбюджета-2017 года на проведение выборов депутатов местных советов (сельских, поселковых, городских голов) более, чем на 285 млн грн. За счет этих средств должна быть обеспечена подготовка и проведение первых выборов в объединенных территориальных общинах, а также внеочередных местных выборов.

Сейчас на рассмотрении ЦИК находятся обращения от облгосадминистраций относительно назначения первых выборов местных глав и депутатов в 92 объединенных территориальных общинах, в состав которых вошли 466 бывших местных советов.

Согласно данных результатов мониторинга Минрегиона, на 2 июня 2017 года на финальных стадиях формирования находится 169 объединенных общин:

- 92 ОТО ждут решения ЦИК;

- 6 ОТО - облгосадминистрации готовят обращение в ЦИК;

- 49 ОТО принимают окончательные решения об объединении;

- 22 ОТО ждут вывод ОГА.

По моему мнению, реформа децентрализации постепенно движется. На рассмотрение выносятся важные законопроекты, за которые голосуют народные депутаты в необходимом количестве (а это похвально!), к тому же заложены конституционные основы местного самоуправления, ратифицирована Европейская хартия, а это создает как правовые, так и финансовые основания для ускорения реформы.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Основные количественные показатели за три года реформы в Украине таковы: создано 414 ОТО (городских – 59, поселковых – 122, сельских – 233, где населения - около 3, 6 млн. жителей; в 7,1 раз выросли бюджеты; 1383 проектов развития инфраструктуры уже реализовано за счет государственной субвенции; более 373 сельских старост избрано в ОТО; создано 40 центров предоставления административных услуг. Также 56 местных советов получили полномочия архитектурно-строительного контроля, 380 общин воспользовались механизмом сотрудничества для реализации проектов, 178 опорных школ и 511 их филиалов созданы в регионах, более 20 международных проектов способствуют децентрализации в Украине. Важно отметить и то, что на 8,5 млрд. грн. увеличилась государственная поддержка развития регионов и общин, а 65% украинцев считают децентрализацию нужной реформой.

Процесс децентрализации не имеет обратного хода, к тому же и государство, и международные доноры оказывают финансовую поддержку объединенным общинам, а объединение, по сути, открывает новые возможности для того, чтобы территориальные общины могли больше получать доходов и самостоятельно направлять их на развитие своей инфраструктуры.

Читайте: В парламенте зарегистрирован архиважный для децентрализации закон, - Тигов

Александр Тигов, глава общественного объединения “Рух территориальных громад”

КиевVласть

Теги: новости киевской области, децентрализация, александр тигов, рух территориальных громад, столичный регион, объединенные общины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.