воскресенье, 23 января 2022 г.
Чому у Києві молоді в парку з пивом більше, ніж у кінотеатрі

Чому у Києві молоді в парку з пивом більше, ніж у кінотеатрі

Анна Куценко

директор Киевского молодежного центра

Учора у київському парку ім. Шевченка спостерігала, як три жінки літнього віку гаряче сперечалися, чому молоді парочки надають перевагу дозвіллю з пивом на траві у парку, а не в кінотеатрах. І дійсно, чому ж?

Відповідь лежить на поверхні: юнаку, який захоче запросити дівчину в кіно, доведеться викласти в середньому 160 гривень за два квитки. А за дві пляшки пива – від 30 гривень, причому, культурну програму вдало може замінити молодечий запал і гумор.

Навряд чи люди старшого віку задумуються, що студентська стипендія в Україні майже удвічі менша від офіційного встановленого прожиткового мінімуму у 1496 гривень. А саме стипендія є основним джерелом коштів майже для 16% молодих людей.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У першу чергу, для студентів вищих та професійно-технічних начальних закладів, що проживають окремо від батьків в інших населених пунктах. Їхні шанси на додатковий підробіток у вільний від навчання час значно зменшилися зі спадом економіки та ліквідацією багатьох підприємств.

Як свідчать результати соціологічних досліджень GfK Ukraine, основними джерелами матеріального забезпечення для молоді України є зарплата та гонорари (38%), грошова допомога від батьків та інших родичів, що працюють в Україні – 26%.

Висока частка молодих жінок народжує дітей у віці 25-29 років, опираючись у матеріальному плані на державні виплати по догляду за дитиною.

У цілому, серед молоді спостерігається більша частка бідних порівняно із середніми та старшими віковими групами (від 45 до 70 років). Найнижчі рівні бідності притаманні особам віком 20-25 років (20% ), найвищі – особам віком 30-35 років (27%).

Парадокс, але найгучніші українські StartUp вдалися людям саме цього віку. Стільки ж років приблизно половині нинішніх найактивних волонтерів.

В Україні 9% молодих людей ледве зводить кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти. Більше, ніж третині (37%) вистачає на харчування та на придбання необхідних недорогих речей. Лише 1% опитаної молоді вже може собі дозволити придбати практично все, що хоче.

При цьому, 15% молодих людей вірять, що зможуть досягти бажаного фінансового становища в Україні. Але майже третина (28%) молодих людей в Україні не вірить, що таке можливо. Їм заважають нестабільність економіки та неможливість чесно заробляти.

Тому найближчим часом молодь обиратиме бюджетний варіант дозвілля. І дивлячись парочки в парках, бабусі, як і раніше, згадуватимуть, що у їхній молодості все було інакше.

Читайте: Життя і здоров’я української молоді – на межі катастрофи

Анна Куценко, директор Київського молодіжного центру

КиевVласть

Теги: новости киева, молодежная политика, доходы молодежи

воскресенье, 23 января 2022 г.
15:01
Lufthansa переносит ночные рейсы в Киев на фоне опасений нападения России на Украину
14:00
Право принимать Всемирную зимнюю Гимназиаду – 2023 получила Украина, - Андрей Стрихарский
13:06
В Броварах столкнулись маршрутка и внедорожник (фото, видео)
12:24
“Большая стройка”: в Запорожье открыто движение по самому высокому вантовому мосту Украины (фото, видео)
12:01
Захворювання на коронавірус виявили у 376 жителів Київщини
11:03
Под Борисполем в пожаре погиб мужчина
10:06
За сутки в Украине вакцинирован 38 861 человек
09:04
На трассе Киев - Сумы пьяный водитель Kia выехал на встречку и столкнулся со Skoda (фото)
07:15
Сегодня, 23 января, ярмарки пройдут в пяти районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 23 января 2022 года
суббота, 22 января 2022 г.
18:06
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
17:05
Маломобильные киевляне попросили столичную власть обеспечить работу лифтов в переходах Соломенского и Святошинского районов в морозы
16:04
Завтра, 23 января, на катке ВДНХ состоятся мастер-классы олимпийских чемпионов по фигурному катанию и хоккею
15:05
За останню добу на коронавірус захворіли 743 жителя Київщини
14:04
В Киеве река Сырец приобрела ядовито-зеленый цвет (фото)
13:49
“Пилецкого кто-то активно толкает в кресло победителя”, - журналист Плинский о конкурсе на должность главврача больницы №8
Календарь событий