Чому кияни й далі платитимуть Ахметову, але лишатимуться без гарячої води та опалення
Сьогодні Київрада продовжила дію договору з ахметівським “Київенерго”. Теплоенергетичний комплекс столиці залишається під контролем олігарха-сепаратиста.
Знаючи ставлення киян до Ахметова та його Київенерго, Кличко всіляко намагався надурити громаду і на сесію мер виніс проект рішення з назвою “Про припинення угоди…, з компанією Київенерго”. Однак в першому ж пункті цього проекту зазначено про необхідність продовження цієї угоди ще на півроку!
Заступник Кличка Пантелеєв (давній соратник Пилипишина, до речі) на сесії як міг захищав Ахметова, що мовляв, якщо припинити угоду то можуть виникнути ризики перебоїв з електропостачанням тощо. Однак він чомусь не згадав про "ризики", з якими щодня зіштовхуються кияни коли не мають ні гарячої води ні опалення, а натомість мають шалені тарифи.
В Києві протягом року відбувається в середньому понад 9500 аварій на тепломережах. Якщо врахувати, що рік складається з 8760 годин, то виходить, що в середньому кожної години відбувається більш ніж одна аварія в столиці. У нас 1788 км теплових мереж перевищили 25-річні строки експлуатації.
За ці роки приватного Київенерго, керуючись лише власною вигодою, Ахметов довів теплоенергетичний комплекс столиці до відверто катастрофічного стану.
І ось, замість того, щоб повернути контроль місту на своїми теплоенергетичними активами, Київрада продовжує договір з олігархом, а профільний департамент вже розробляє нову угоду про передачу комплексу в концесію. Кличко розповідає що передасть майно в управління якійсь західній компанії , але ми розуміємо що це за компанія буде - з кінцевим власником у вигляді двоюрідної сестри Ахметова чи троюрідної тітки Фірташа. До речі, сьогодні кличківська більшість відмовилася додавати в своє рішення пункт, про те, що комплекс має лишатися виключно під комунальним контролем.
Натомість, якщо залишити майно в комунальному управлінні, то крім контролю і безпеки киян, місто зможе контролювати також і тарифи.
Наприклад у місті Хмельницькому, де теплоенергетичний комплекс повністю знаходиться в комунальному управлінні, найнижчі тарифи на тепло серед всіх облцентрів, а відповідне підприємство навіть показує прибуток!
Для цього потрібно просто не красти, призначити ефективне керівництво та думати про своє місто, а не друзів-забудовників та олігархів.
Отже, не дивлячись на те, що депутат Київради Кутняк Святослав на сесії доступно пояснив чому не можна продовжувати угоду з Ахметовим і що треба змінити в проекті рішення, кличківська більшість залишилася вірна своєму шефу й проголосувала за це злочинне рішення.
Ось результати голосування по фракціям:
“Солідарність” (БПП + УДАР): 43 – За, 0 – Проти, 0 – Утрималось
“Самопоміч”: 0 – За, 0 – Проти, 16 – Утрималось
ВО “Батьківщина”: 7 – За, 0 – Проти, 0 – Утрималось
“Єдність”: 12 – За, 0 – Проти, 0 – Утрималось
ВО “Свобода”: 0 – За, 11 – Проти, 0 – Утрималось
Тому, якщо ви живете в Києві, коли у вас знову виникнуть проблеми з опаленням чи зникне гаряча вода (якщо вона звісно повернеться взагалі), то знайте кому дякувати...
Відео детального розгляду проекту на сесії Київради:
Юрій Левченко, депутат Верховної Ради