неділя, 24 листопада 2024 г.
Чому не варто купувати вінки на прощання з полеглими воїнами

Чому не варто купувати вінки на прощання з полеглими воїнами

Вікторія Білоус

головна спеціалістка відділу комунікацій та зв`язків Міндовкілля

Нещодавно я поховала свого чоловіка, який загинув під Бахмутом.

У березні 2022 року Ахмад вступив до лав ЗСУ і став на захист нашої країни. 21 березня 2023 року він зник безвісти, потрапивши у засідку під час штурму. Через кілька днів стало відомо про його загибель.

Мій чоловік сповідував іслам. Я зрозуміла, що правильно буде поховати його за традиціями та віруваннями його релігії. Мусульмани переконані – людина приходить у цей світ без матеріальних речей і має йти з нього так само. Дитину, яка народжується, кутають у білу тканину; людину, яка покидає наш світ, мусульмани також кутають у білу тканину – саван. Її проводжають без труни, гучних процесій, квітів та пластикових вінків.

Парадоксально, але ми приносимо вінки та квіти на кладовище лише для себе. Надаємо сенсу речам і кладемо їх у труну теж лише для себе. Висловлюємо співчуття рідним загиблих за допомогою ошатних атрибутів теж виключно для себе.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Для душі Ахмада це все не важливо. Вона прямує туди, де все матеріальне втрачає сенс. Там важливі лише думки та вчинки.

Я просила усіх, хто захотів попрощатися з Ахмадом, не приносити ні вінки, ні квіти, ні чорні стрічки. І мене тішило, що люди поставилися з розумінням. Та все ж є те, що в світі живих важливо для нього і досі.

Замість купівлі вінків чи квітів кожен мав можливість поповнити банку “Від Ахмада для ЗСУ”. Усі кошти з банки я передала дівчині-волонтеру, яка постійно допомагає нашим захисникам. Кошти потрапили до людей, яким ця сума була необхідна саме в той момент. Так мій чоловік руками його близьких допоміг врятувати життя побратимам, які продовжують робити те, чому він присвятив важливий період свого життя.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Саме це важливо для його душі – допомогти людям. Пригостити їжею того, хто потребує. Подарувати одяг тому, хто його не має. Посприяти тому, щоб хтось вижив і почував себе краще на фронті.

Україна стала рідною для мого чоловіка після того, як його сім'я покинула Ліван під час війни у 2006 році. Йому тоді було 10 років, і він чудово спілкувався арабською та французькою. Ахмад прожив 26 років, сім із яких ми були разом у любові та близькості. Він усвідомлював кожен свій крок і допускав, що може трапитися найгірше. Біля його могили немає ні свічок, ні пластикових вінків, ні стрічок – лише прапор держави, заради майбутнього якої він віддав життя. Традиції, за якими він похований, відповідають не лише його релігії, але й його світогляду.

Немає опису світлини.

Ми оплакуємо рідних і мусимо будувати нове життя. І є речі з нашого сьогодення, яким не місце у нашому майбутньому. Зокрема, вінки на наших кладовищах, які не мають нічого спільного ні з естетикою, ні з повагою до загиблого та його сім'ї. Справа не в релігійних переконаннях, а в тому, наскільки цивілізовано ми ставимося один до одного й самі до себе.

Якщо сьогодні комусь на могилу не принесуть вінок, але витратять зекономлені кошти на потреби війська, завтра хтось матиме більше шансів на життя.

Вікторія Білоус, головний спеціаліст відділу комунікацій та зв'язків з громадськістю Міндовкілля

Джерело публікації

КиївВлада

Теги: новини україни, війна росії проти україни, загиблі герої, поховальні вінки, пожертви на ЗСУ

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.