середа, 15 січня 2025 г.
Чому навчають російські автори українських школярів?  Запит до МОНу!

Чому навчають російські автори українських школярів? Запит до МОНу!

Іван Сердюк

Журналіст, активіст, голова ГІ "Громадський омбудсмен"

Якими будуть нові підручники для 1, 5 та 10 класів, на які цього року Держава планує виділити небувалу суму  - 808 млн. грн.? Над цим питанням сьогодні працюють автори, видавці, експерти, а згодом долучаться і педагоги. Серед претендентів на отримання грифу МОН на тиражування фігурує відоме сумнозвісне  ТОВ "ТО "Соняшник" та його підручник з Біології для 10 класу від авторського колективу на чолі з педагогом Русланом Шаламовим.

Нагадаємо вам, що ТОВ "Соняшник" прославився в Україні та сусідній недружній країні природознавчим конкурсом "Геліантус". На проведенні "Геліантусу" Шаламов та його російські колеги Кіровський центр обдарованих школярів з 2010 року в незаконний спосіб заробляють гроші на українських дітях. А підтримку проекту Шаламова & Сo здійснює МОН, адже надсилає в українські школи листи з рекомендацією прийняти участь у події.

Як виявилось, минулого року міцні зв'язки з Міністерством дозволили керівнику "Соняшника" вийти на новий рівень та представити на державний конкурс свій перший підручник з Біології для 9 класу. На диво, не зважаючи на безліч зауважень та застережень з боку експертів підручник Шаламова отримав Гриф МОН та Держзамовлення на видання 73 500 примірників.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ось цікаво, що каже про підручник Шаламова в одному зі своїх коментарів у ЗМІ експерт, завідувач лабораторії біології та екології КВНЗ Вінницької академії неперервної освіти  Галина Опаренюк - "У біології "Соняшника" дійсно було дуже багато помилок та неузгодженостей на першому етапі експертизи, на які я вказала авторам. Хоча, чому ми маємо говорити про книгу, яка вже отримала гриф МОН та надрукована", зазначила експерт.

Уривок з експертної оцінки Г.Опаренюк до підручника з біології для 9 класу, розміщеної на сайті Інституту модернізації освіти

Але головне те, що текст у підручнику Шаламова дуже схожий на російський, який потім, звісно, переклали українською. І навіть не тому, що він був створений російсько-українським колективом, до якого увійшов Путінський степендиат та викладач Державного московського обласного університету Георгій Носов. А тому, що тематика завдань у підручнику ТОВ "ТО "Соняшник", як то кажуть, ну дуже проросійська. Автори підручника пропагують навчання в російських вишах, розповідають про кар'єрну успішність випускників Московських та Пітерських Університетів. До речі, прізвище Носова фігурує на обкладинці і нового підручника  Біології для 10 класу, який ТОВ "ТО "Соняшник" планує запропонувати школярам цього року.

Крім того, відомо, що на своїх промо-виступах в українських школах, присвячених російсько-українському "Геліантусу", пан Шаламов завзято розповідає про велике біологічне майбутнє та вікно у Європу, яке відкривають російські навчальні заклади для талановитої молоді.

Деякі з рекламні блоків з біографією талановитих українських дітей, які продовжили свою освіту в навчальних закладах РФ

Але хіба це важливо для Міністерства освіти та науки України? Здається участь російських авторів у створенні українських шкільних підручників не заборонена законодавчо...

Імперський дух царської Росії  та семья Романових також є в українському підручнику. Мабуть тому, що історію цієї родини вивчають в Російських школах?

Родина імператора Миколи 2 в підручнику біології для 9 класу

Зважаючи на це я запитую шановне Міністерство – чому Росія досі в наших школах, чому діти отримують російську пропаганду прямо на шкільної  лаві? Мабуть шановні держслужбовці користуються зовсім іншими пріоритетами ніж майбутнє наших дітей та нашої України? Тому і закривають очі на усі зловживання в української освіті. Ні для кого не секрет, що досі українська освіта залишається  надто корумпованою, та замішана на відкатах. Мабуть, за “гарний відкат” наш МОН готовий і Путина в друзі записати?

Читайте: Війна за бізнес у державних школах

Іван Сердюк, журналіст, активіст, голова ГІ "Громадський омбудсмен"

KиевVласть

Теги: школа, образование, мон, министерство образования и науки, геліантус, соняшник, образование в Украине, российская пропаганда, украинские учебники

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.