четвер, 4 липня 2024 г.
Чому чиновники бояться, аби батьки учнів контролювали ремонтні роботи в столичних школах та дитячих садках?

Чому чиновники бояться, аби батьки учнів контролювали ремонтні роботи в столичних школах та дитячих садках?

Алла Шлапак

Лідер "Соціальної справедливості", депутат Київради

Нещодавно ми разом з колегами підготували дуже важливий проект рішення, який надав би можливість представникам батьківських комітетів в школах та дошкільних закладах контролювати ремонтні роботи в приміщеннях, де навчаються чи виховуються їхні діти.

Логіка такої ініціативи обумовлена неприємними прецедентами, які вже траплялися у столичних навчальних закладах. Йдеться про випадки, коли в спортивних залах кількох київських шкіл недобросовісні підрядники зробили ремонт, використовуючи дешеві та шкідливі для здоров’я дітей будівельні матеріали. Учні скаржилися на їдкі та неприємні запахи, які спричинили головний біль та погіршили їхнє самопочуття, внаслідок чого діти ще тривалий час не могли займатися в цих “відремонтованих” спортзалах. Аби убезпечити в майбутньому здоров’я столичних дітей від таких ремонтів за моєї ініціативи й був підготовлений проект рішення “Про впорядкування процедури погодження переліку ремонтних робіт в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах комунальної власності територіальної громади міста Києва”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Цей проект успішно пройшов розгляд на постійній комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, а також постійну комісію КМР з питань освіти, науки, молоді та спорту де отримав від фахівців позитивні та схвальні відгуки. Але перед тим, як виносити розгляд проекту на сесію Київради його, незважаючи на всі пройдені процедурні вимоги, просто “зарубали”, а по-іншому і не скажеш, в управлінні правового забезпечення Київської міської ради. Ігноруючи нормативно-правове обґрунтування проекту рішення, міжнародні та національні законодавчі норми, “юристи” визнали його таким, що не відповідає нормам чинного законодавства України. Фактично це рішення нівелювало закріплене в конституції право на освіту. Бо як можна здобувати знання, засвоювати практичні навички, коли для цього немає необхідних умов? Чому може навчитися дитина, в якої розколюється голова від запахів у приміщенні? Правильно, нічому. Адже про освіту вона думатиме в останню чергу.

Виникає логічне запитання: для чого блокується ініціатива, яка знайшла підтримку в усіх можливих комісіях та була визнана і схвалена професійними фахівцями у питаннях освіти, науки, молоді та спорту? Можливо, цей проект рішення зачіпає бізнес інтереси якогось чиновника? Бо ж на ремонти столичних закладів навчання виділяються колосальні кошти, а як ти “заробиш”, якщо ці ремонти будуть контролювати батьки – люди, зацікавлені у надійності, безпечності та якості виконаних робіт? Ніяк, бо “лавочка прикриється”. Тільки от прикривати її у когось немає бажання.

Я переконана, що підготовлений нами проект рішення – це правильний крок на посилення громадського контролю і він  повинен бути реалізованим. Залишається лише сподіватись, що здоровий глузд все таки переможе і батьки отримають можливість контролювати якість ремонтних робіт у столичних школах та дитячих садочках. Бо це – не питання інтересу чиновників, будівельників, підрядників. Йдеться про здоров’я та успішність наших дітей, майбутнє країни. І це повинно бути головним пріоритетом при прийнятті рішень.

Алла Шлапак,  лідер "Соціальної справедливості", депутат Київради

KиевVласть

Теги: новости киева, ремонт, школы, алла шлапак, проект решения, контроль, детские сады, родительский контроль

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.