вівторок, 5 листопада 2024 г.
Чи вичистить Вища рада правосуддя авгієві стайні судової системи

Чи вичистить Вища рада правосуддя авгієві стайні судової системи

Андрій Карпенко

Лідер Об'єднання "Сила Громад"

Рік тому почалась судова реформа. І ключову роль у ній має відігравати Вища рада юстиції, яку трансформували у Вищу раду правосуддя (ВРП). Саме ця організація мусить очистити найбільш корумповану гілку влади. З 21 члена ВРП вже обрано 15, інших шестеро оберуть сьогодні і завтра - 14-15 березня.

Але серед уже відомих членів видно старі знайомі обличчя. Наприклад, суддя-хабарник Павло Григоренко та Ярослав Романюк – суддя, який підтримав диктаторські закони 16 січня й був на посаді Голови Верховного Суду України за часів Януковича.

Інші судді, може, не такі відомі, але від того не викликають більшої довіри. Чомусь усі вони та їхні рідні мають статки на мільйони гривень, незалежно від того, звідки вони прийшли в судову систему.

Так, в одного з суддів (колишній депутат Київради від партії “УДАР-Солідарність”) Олексія Маловацького загальна вартість нерухомості перевищує 4 млн грн. Здається, що нова мітла буде по-старому мести. Як люди, до статків яких є чимало питань, адекватно вичищатимуть авгієві стайні судової системи?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Громадяни України отримають ще одну дірку для вимивання бюджетних грошей замість реальних реформ.

Противники люстрації суддів кажуть, що в таких органах мають бути особи з багатим досвідом. Але люди, які стали професіоналами в часи СРСР, навряд чи зможуть збудувати нову, адекватну судову систему. Про суддів, що асоціюються з корупційними схемами незалежної України, взагалі не йдеться.

Щоб судова реформа справді відбулась, членами ВРП мають стати незаангажовані юристи, а не професіонали радянської проби, які переслідували активістів Майдану.

Андрій Карпенко, лідер об’єднання “Сила Громад”

Читайте: Повышение пенсионного возраста не улучшит положения страны, - Андрей Карпенко

КиевVласть

Теги: сила громад, Андрій Карпенко, люстрація, судова реформа, Верховний Суд України, ідеали Майдану

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.