четверг, 29 июля 2021 г.
Чи посадять з 1 січня 2021 року за крадіжку курки? чи який максимальний розмір дрібної крадіжки

Чи посадять з 1 січня 2021 року за крадіжку курки? чи який максимальний розмір дрібної крадіжки

Роман Титикало

Адвокат, Заслужений юрист України, голова постійної комісії КОР з питань екології, природокористування, водних ресурсів, мисливства, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій

З 1 січня маємо численні зміни та нововведення у законодавстві. З нового року змінився й максимальний розмір дрібної крадіжки, тобто поріг розмежування адміністративної відповідальності (стаття 51 КУпАП) та кримінальної (статті 185 Кримінального кодексу України).

Крадіжки – найбільш поширені злочини. Згідно положень статті 185 Кримінального Кодексу України, крадіжка це таємне викрадання чужого майна. Відповідно до цієї ж статті кримінальна відповідальність настає при скоєні крадіжки майна, у випадках, якщо крадіжка майна є не дрібною.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У нас в Україні зазвичай сидять не ті хто вкрали мільйони, а ті хто вкрали чи забрали телефон, і ось постає питання з якої суми настає кримінальна відповідальність в 2021 році.

Відповідно до статті 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, крадіжка чужого майна вважається дрібною, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. З 1 січня 2021 ця сума становить 227 гривень 00 копійок.

Отже, відповідальність за дрібне викрадення чужого майна через крадіжку, шахрайство, привласнення чи розтрату до 227 гривень передбачене накладення штрафу від 170 до 510 гривень або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Викрадення чужого майна на понад 227 гривень вже вважається не адміністративним, а кримінальним правопорушенням і карається штрафом від 17 000 до 51 000 гривень або громадськими роботами на строк від 80 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або позбавленням волі на строк до 3 років.

За крадіжку, яка вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб передбачена відповідальність у вигляді арештом на строк від 3 до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

Крадіжка, поєднана з проникненням у житло, інше приміщення чи сховище або що завдала значної шкоди потерпілому карається позбавленням волі на строк від 3 до 6 років.

Крадіжка, вчинена у великих розмірах, карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

В середньому домашня курка на базарі коштує 300 гривень, а в магазині 150 гривень, отже за крадіжку домашньої курки можна посадити...

Роман Титикало, адвокат, керуючий адвокатського бюро "Титикало та партнери", заслужений юрист України, депутат Київської обласної ради

КиевVласть

Теги: Роман Титикало, кримінальна відповідальність, крадіжка, дрібна крадіжка, покарання, законодавства, адміністративна відповідальність

четверг, 29 июля 2021 г.
15:04
Жители столичной “Новой Дарницы” жалуются на подтопление домов из-за неудовлетворительного состояния коллекторов
14:49
Тимошенко анонсував масштабне оновлення обласних лікарень у рамках “Великого будівництва”
14:35
У аграриев будут разные ставки НДС - Зеленский подписал закон
14:22
“Киевский метрополитен” составил около 2,5 тысяч админпротоколов на пассажиров-нарушителей карантинного режима
14:01
Коммунальные парковки смогут приносить Киеву полмиллиарда гривен ежегодно, – депутат Киевсовета Владимир Кравец
13:47
Кабмин хочет установить фиксированный размер выплат ветеранам к 9 мая
13:34
За первую неделю пятого этапа вакцинации против COVID-19 в Киеве сделали почти 140 тысяч прививок
13:18
Президент подписал законы о национальном сопротивлении и увеличении численности ВСУ
13:03
Борисполь решил поднять тариф на перевозку пассажиров до 10 гривен
12:47
Размер номинальной заработной платы на Киевщине за год увеличился на 24,5%, - Госстат
12:31
С воскресенья, 1 августа, два столичных автобусных маршрута изменят трассы движения
12:17
Вслед за Киевом из-за жары ограничили въезд большегрузного транспорта в Киевскую область
12:05
Кабмин обновил порядок выдачи удостоверений чернобыльцам
11:43
Под Николаевом загорелся поезд “Киев-Херсон”
11:24
Из-за жары снова ограничили въезд в Киев большегрузного транспорта
11:05
COVID-19 діагностували в 29 жителів Київщини
Календарь событий