п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Чи є альтернатива державній програмі “єОселя”?

Чи є альтернатива державній програмі “єОселя”?

Тетяна Донкоглова

CMO компанії “Інтергал-Буд”

Нещодавно Ощадбанк та “Інтергал-Буд” оголосили про підписання меморандуму та ініціювання спільної іпотечної програми, в рамках якої українці зможуть придбати житло під 7% річних. Чи можна вважати цю ініціативу альтернативною пропозицією до програми “єОселя” та чи потрібна вона країні? 

Згідно зі звітами від Укрфінжитло за жовтень, банками-учасниками “єОселя” було видано майже 4 тисячі пільгових кредитів на житло. Своєю чергою Андрій Тарасенко, керівник департаменту альтернативних продуктів та партнерських відносин Укрфінжитла, на девелоперському ком’юніті заході RED CONNECTS 2023 заявив, що до кінця року є ресурс на 10 тисяч угод. Оптимістичні прогнози. Сподіваюсь, вони будуть втілені у життя, адже потреба придбати власне помешкання для українців є дуже гострою. 

Компанія “Інтергал-Буд” є учасником програми. І ми вбачаємо в ній величезний потенціал. Проте розуміємо, що якою б хорошою не була ця державна ініціатива, її масштабів може не вистачати, щоб задовольнити наявний попит на житло. Саме тому важливо, аби великі гравці будівельного ринку та представники банківського сектору об’єднувались та створювали альтернативні пропозиції. Це забезпечить синергетичний ефект та дозволить наситити ринок вигідними пропозиціями придбання нерухомості. 

“єОселя” має певні обмеження, зокрема, щодо позичальників. На першому етапі програми коло осіб, що можуть отримати пільгову іпотеку, було чітко обмежено декількома категоріями громадян. Зараз “єОселя” масштабувалась і на дешевий кредит може претендувати більше українців. Проте не всі та вже не під 3%, а під 7% річних. 

Програма також має обмеження щодо суми кредиту. Гранична вартість нерухомості не може перевищувати середню вартість житла за регіонами України, визначену Мінрегіоном, помножену на певні коефіцієнти. Якщо ця вартість більша, позичальник мусить перекрити різницю власним коштом, що не завжди посильно.

Ще один недолік держпрограми — її залежність від бюджетної спроможності підтримувати реалізацію. Тобто аби “єОселя” працювала та набирала оберти, держава має забезпечувати безперервне фінансування у чималих обсягах. Для країни, що знаходиться в умовах війни, це складно.

Саме тому великий бізнес має запропонувати альтернативу, яка не спиратиметься на бюджетні кошти та буде реалізовуватись паралельно з державними програмами. 

Що пропонують Ощадбанк та “Інтергал-Буд”? 

Іпотечна програма дає можливість придбати нерухомість у будь-якому готовому будинку від “Інтергал-Буд” строком до 20 років з першим внеском від 30%. Протягом перших 3-х років для позичальників діятиме пільгова ставка 7% річних. Починаючи з 4-го року — 19% річних. Гранична сума кредиту становить 10 млн грн.

Ця пропозиція розрахована в першу чергу на тих громадян, які не підпадають під критерії участі в державній “єОселя” оскільки або не належать до пільгових категорій, або вже мають у власності нерухомість, площа якої переважає 52,5 м². 

Спільна іпотека від Ощадбанк та “Інтергал-Буд” також є чудовою альтернативою програмам розтермінування. Вони хоч і вигідніші за кредити на житло на загальних ринкових умовах, проте мають прив'язку до курсу долара США, а це певні ризики, пов'язані з курсовими коливаннями. 

Зараз наша співпраця з Ощадбанк лише набирає обертів і ми сподіваємось, що у найближчому майбутньому зможемо розширити перелік пропованих об’єктів квартирами у будинках, що знаходяться на етапі будівництва.

Тетяна Донкоглова, CMO компанії “Інтергал-Буд”

КиївВлада

Теги: новини києва, новини компаній, кредит, інтергал-буд, іпотека, придбати квартиру в києві, тетяна долгонкова, “Інтергал-Буд”

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.