воскресенье, 23 января 2022 г.
Чи допоможе бустерна вакцина від Омікрон?

Чи допоможе бустерна вакцина від Омікрон?

Віктор Яцик

Нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

Чому рекомендують використовувати прискорювачі, щоб упередити загрозу поширення Omicron? Третьою дозою вакцини створюється краще вироблення антитіл до вірусу і імунітет може спрацювати вже через 48 годин. У перегонах за захистом свого населення від Omicron, варіанту коронавірусу, великі економіки, включаючи Великобританію та США, впроваджують програми підвищення ефективності вакцинації наступними дозами після того, як дані показали, що додаткові щеплення забезпечують більший захист від нового штаму, ніж дві вакцини. Ранні клінічні дані свідчать про те, що Omicron є більш контактним, ніж домінантний варіант Delta і бустери (повторні вакцини) стають корисними підсилювачами імунітету, ніж будь-коли.

Як працює бустерна доза вакцини?

Бустер-вакцини Covid-19 знайомлять імунну систему організму з білком шипів — відкритою частиною вірусу, яка зв’язується з клітинами людини. Вони дозволяють імунній системі краще розпізнавати справжній вірус і реагувати на нього, якщо він потрапить. Бустери підвищують рівень антитіл і Т-клітин, які посилюють відповідь імунної системи на вірус. Мета бустера – підвищує силу антитіл і Т-клітинного імунітету, тому, якщо ви повторно інфікуєтеся, це стає тривіальною інфекцією: ви менше хворієте, і ви менше схильні передавати це іншим. Таким чином третя доза допомагає зміцнити або посилити імунну відповідь.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Чому бустери краще захищають від Omicron, ніж дві дози вакцини?

Нинішні вакцини від Covid-19 були розроблені для боротьби з оригінальним штамом Sars-Cov-2, який вперше з’явився в китайському місті Ухань. Третя доза підвищує імунну відповідь, створює набагато кращу концентрацію антитіл до вірусу, навіть якщо він значно мутував. Бустер викликає ефект, який набагато швидший і більший, ніж перші дози, а велика кількість антитіл у крові може нейтралізувати різні варіанти вірусу.

Перші дані лабораторних досліджень показують, що третя доза вакцини Pfizer призвела до 25-кратного збільшення антитіл, які атакують вірус проти Omicron, аналогічний рівень захисту, який забезпечується двома дозами проти штаму Wuhan. Дані з Великобританії про випадки перебігу інфекційного процесу викликаного Omicron, свідчать про те, що додаткові вакцинації, надані у Великобританії — Pfizer та Moderna — доповнили захист і зробили його ефективним на 70–75 відсотків проти цього варіанту вірусу.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Скільки часу потрібно, щоб захист спрацював?

Дані випробувань Pfizer, зібрані до появи Omicron, показали, що рівень антитіл, які борються з вірусом, зріс через сім днів після третього введення. Але є припущення, що додатковий захист може з’явитися навіть раніше протягом 48 годин внаслідок реакції на бустер можуть швидше вироблятись антитіла.

Чи розробляються прискорювачі для специфічних варіантів?

Виробники вакцин уже коригують свої конструкції, щоб підготувати уколи відповідно до варіанту Omicron. Pfizer заявила, що до березня може отримати бустер Omicron, оскільки технологію мРНК можна використовувати для швидкого виробництва специфічної для варіанта вакцини. Але його доступність значною мірою залежить від того, скільки часу триватиме випробування. Аналітика в галузі охорони здоров’я передбачає, що в кращому випадку до жовтня 2022 року буде доступно лише 6 мільярдів доз вакцин препарату до штаму Omicron. Якщо виробники вакцин змінять виробничі цикли, мета може буде досягнута в січні 2023 року. Чи потрібно буде вакцинуватись тепер постійно? Єдиного наукового підходу щодо того, чи будуть потрібні підсилювачі Covid щороку, поки не досягнуто. Думки вчених полярні, щодо повторних щеплень від того, що “вакцинуватись буде потрібно до нескінченності”, вказуючи на те, наскільки різко мутував Omicron”, до “це дуже залежить від того, як швидко ми будемо контролювати вірус Sars-Cov-2 у всьому світі”. Якщо ж вірус буде мутувати в мало вакцинованих країнах, ми будемо відчувати вплив будь-якої з таких мутацій.

Віктор Яцик, нейрохірург, фахівець з управління охороною здоров'я, радник Київського міського голови

КиевVласть

Теги: коронавирус, вакцина, ковид, омикрон, третья доза, бустеры

суббота, 22 января 2022 г.
18:06
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
17:05
Маломобильные киевляне попросили столичную власть обеспечить работу лифтов в переходах Соломенского и Святошинского районов в морозы
16:04
Завтра, 23 января, на катке ВДНХ состоятся мастер-классы олимпийских чемпионов по фигурному катанию и хоккею
15:05
За останню добу на коронавірус захворіли 743 жителя Київщини
14:04
В Киеве река Сырец приобрела ядовито-зеленый цвет (фото)
13:49
“Пилецкого кто-то активно толкает в кресло победителя”, - журналист Плинский о конкурсе на должность главврача больницы №8
13:05
Жители Оболонского района столицы возмущены размещением МАФа прямо на газоне площади Шевченко
12:02
Киевляне отметили День Соборности живой цепью на мосту Патона и возложением цветов (фото, видео)
11:01
Вокруг столичной “Муниципальной охраны” разгорается очередной скандал (видео)
10:04
На Центральном железнодорожном вокзале столицы приступили к демонтажу эскалатора
09:01
В Украине за сутки против COVID-19 вакцинировано около 90 тысяч человек
07:15
Сегодня, 22 января, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 22 января 2022 года
пятница, 21 января 2022 г.
20:45
Планові відключення електроенергії в Київській області 22 січня 2022 року (повний список населених пунктів)
20:36
В Киеве будут судить чиновника Управляющей компании по обслуживанию жилфонда Шевченковского района за коррупцию при ремонте домов
20:26
“Киевзеленстрой” взял поселившихся на Оболони лебедей под свой патронат
Календарь событий