воскресенье, 28 февраля 2021 г.
Бюрократична історія з кримінальним відтінком

Бюрократична історія з кримінальним відтінком

Александр Борщевский

Член Национального союза журналистов Украины

Колись у 70-роки, в Україні виходив гумористично-сатиричний журнал “Перець. І заклик на обкладинці з карикатурою був направлено сатиричним “Дамо перцю!” Перш за все йшлося про негідників й чиновників, які не бажають жити та працювати по законам і справедливості, робити користь на благо країни та людей. Нерідко, після публікацій в журналі таких горе-працівників, розкрадачів державної власності чи інших, які безвідповідально та зневажливо ставилися до законних потреб людей – звільняли з роботи чи  притягали до суворої адміністративної і кримінальної відповідальності.

А зараз… Усе частіше можна побачити в різних сферах анархію, повну безвідповідальність й нехтування конституцією, правами людей, відверту брехню державних чиновників, які відчувають свою безкарність. І тут не до сміху. Бо чим ближче до виборів, усе більше лунає  закликів вигнати брехунів з влади. Але, якщо їх там багато, як це зробити ? Як бідолашним людям, що роками намагаються добитися справедливості й виконання своїх законних соціальних і житлово-комунальних вимог чекати чуда й адекватного  законного  реагування, поваги і уваги до себе? Пікети протесту, мітинги, скарги, заяви… Що далі?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Про  один характерний приклад. Півтора роки у другому під’їзді 16-ти поверхового будинку по вулиці Драйзера 14-33 в м.Києві не працює вантажний ліфт, якому вже 35 років. Пасажирський - через надмірну експлуатацію також часто псується. Що робити, як далі жити  9 інвалідам, 35% пенсіонерів, 10 малим дітям, які проживають тут з 4 по 16 поверхи? А решті громадян? Хіба ж не порушуються їх конституційні права?.. Фінансування на програму заміни ліфтів обіцяють вже… пять років. Не до жартів. Чимало мешканців мають відчуття моторошного стану покинутості. А чи будуть колись винні та відповідальні за це? Може давно слід меру В.Кличко та іншим керівникам столичної адміністрації дійсно і реально допомогти людям у скрутній ситуації, а не писати роками недолужі листи-відписки?

А тепер про історію в стилі Остапа Бендера. Чи може ще пан Кличко про це  нічого не знає?.. Нещодавно Деснянська районна держадміністрація разом з комунальними організаціями вирішила зробити мешканцям  згаданого будинку новий “подарунок”. І здається,  з комедійно-кримінальним відтінком. Гадаю, Бендер, Паніковський і Балаганов, Корейко, інші відомі персонажі роману “Золоте теля”- певно  позаздрили б такій шахрайській комбінації. Хочете новий ліфт, а ми, замість нього вам... новий асфальт! Хіба ж це не “піклування” про громадян?..

Головне далі. Стрімкими темпами  навколо будинку зламали бульдозерами асфальтове  покриття, що було в доброму  стані й… швидко  поклали новий асфальт  приблизно за 270 тисяч гривень! А крім цього, ліквідували  велику капітальну лавку, що стояла тут 30 років і яка конче потрібна інвалідам та сліпим з будинку, бо для них це було не тільки місцем відпочинку, а й орієнтиром, щоб вийти чи зайти до свого під’їзду. Крім того, щоб ускладнити життя цим людям (інакше це не назвеш) - “винахідливо” зробили біля сходів додатковий з асфальту поріг, який може призвести до травмування мешканців. На додаток а також  на згадку про своє варварство, комунальники знесли  й загороджувальні залізні сповпчики з труб, які перешкоджали водіям-анархістам заїздити на газони, ламати кущі та дерева.

Сучасні  пройдисвіти і варвари очевидно не розуміють або ж  від своєї уродженої дубовості не в змозі зрозуміти, що такі ганебні дії  зовсім не  вписуються в  окремі статті конституції і законів країни, а дискредитація органів державної влади й підрив довіри людей до керівників держави, витрата державних коштів не за призначенням  – кримінальний злочин. Тому нормальна соціальна людина ніколи не зможе примиритися з такими ганебними фактами. Несправедливість і психологічний дискомфорт спонукають громадян йти на мітинги протесту, зневажати владу.  Це реакція на кричущий (узаконений) бандитизм. Що разом можна розглядати як небезпечний суспільний синдром. Чи комусь таке вигідно?

І врешті, апарат Уповноваженого Верховної Ради України на чолі із Л.Денисовою, також має адекватно відреагувати на безлад, про який йдеться в публікації. Неодноразові скарги і звернення мешканців у цю дивну державну структуру результатів не дають, а звідти надходять лише обнадійливі відписки. Але між рядків навіть, необізнаним, кидається в очі безпорадність, бюрократизм й можливий непрофесіоналізм. І так скрізь: від Секретаріату Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента до Київської мерії.

Так і хочеться пригадати думку, висловлену у свій час філософом Франком: “Найдосконаліший державний устрій не здатен забезпечити рай на землі. Функція держави полягає в тому, щоб убезпечитися від створення пекла”.

Александр Борщевский, член Национального союза журналистов Украины

KиевVласть

Теги: новости киева, криминал, конституция, лифт, права, бюрократизм, Александр Борщевский

воскресенье, 28 февраля 2021 г.
10:09
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
14:02
Минулої доби на Київщині COVID-19 виявили в більш ніж трьохсот жителів
13:04
Сегодня, 28 февраля, возможно ограничение на вход на трех центральных станциях киевского метро из-за футбола
12:02
Мэр Белой Церкви заявляет о дефиците коек в больницах для больных COVID-19 (видео)
11:02
На Киевщине при ликвидации пожара спасатели обнаружили тело мужчины
10:04
В Украине зафиксировано почти 6 тысяч новых носителей коронавирусной болезни
09:01
Столичные спасатели вытащили из Русановского канала женщину, которая пыталась спасти свою собаку (видео)
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 28 лютого 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 28 февраля 2021 года
суббота, 27 февраля 2021 г.
18:01
В воскресенье, 28 февраля, ярмарки пройдут в четырех районах Киева (адреса)
17:03
В Василькове пожар в частном доме унес жизни двух человек
16:06
В ТРЦ Gulliver открылась ярмарка к празднику 8-го Марта
15:02
В “Борисполе” задержали очередного гражданина Кувейта с большой партией лекарств (фото)
14:01
Под Офисом президента проходит митинг против приговора Сергею Стерненко (фото, видео)
13:02
За сутки в Киеве от коронавируса умерли 8 человек
12:05
В Киевской области будут судить уроженца Луганщины за торговлю людьми
Календарь событий
Как “Фармак” у столичной общины в рассрочку 6,3 га земли на Подоле покупает
26 февраля 2021 г. 12:00
Как “Фармак” у столичной общины в рассрочку 6,3 га земли на Подоле покупает
Столичным депутатам потребовалось два заседания горсовета, чтобы  утвердить для АО “Фармак” условия выкупа земельного участка площадью 6,3 га в историческом центре Киева. Землю, на которой расположен Киевский фармацевтический завод, компания приобретает за 216,9 млн гривен, но для оплаты второй половины этой суммы предусмотрена рассрочка на 5 лет. Ряд депутатов настаивали на уменьшении рассрочки до 1 года, но такая поправка не прошла. Зато в решение Киевсовета включили пункт, обязывающий предприятие в течение 3-х лет вынести вредное производство за пределы Киева. В ходе обсуждения продажи всплыло много интересных подробностей. Отмечалось, что экологический вред от завода “Фармак” до сих пор так велик, что вокруг него установлена километровая санитарная зона, где нельзя ничего строить, но по факту все строится.