пятница, 24 сентября 2021 г.
Бюрократична історія з кримінальним відтінком

Бюрократична історія з кримінальним відтінком

Александр Борщевский

Член Национального союза журналистов Украины

Колись у 70-роки, в Україні виходив гумористично-сатиричний журнал “Перець. І заклик на обкладинці з карикатурою був направлено сатиричним “Дамо перцю!” Перш за все йшлося про негідників й чиновників, які не бажають жити та працювати по законам і справедливості, робити користь на благо країни та людей. Нерідко, після публікацій в журналі таких горе-працівників, розкрадачів державної власності чи інших, які безвідповідально та зневажливо ставилися до законних потреб людей – звільняли з роботи чи  притягали до суворої адміністративної і кримінальної відповідальності.

А зараз… Усе частіше можна побачити в різних сферах анархію, повну безвідповідальність й нехтування конституцією, правами людей, відверту брехню державних чиновників, які відчувають свою безкарність. І тут не до сміху. Бо чим ближче до виборів, усе більше лунає  закликів вигнати брехунів з влади. Але, якщо їх там багато, як це зробити ? Як бідолашним людям, що роками намагаються добитися справедливості й виконання своїх законних соціальних і житлово-комунальних вимог чекати чуда й адекватного  законного  реагування, поваги і уваги до себе? Пікети протесту, мітинги, скарги, заяви… Що далі?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Про  один характерний приклад. Півтора роки у другому під’їзді 16-ти поверхового будинку по вулиці Драйзера 14-33 в м.Києві не працює вантажний ліфт, якому вже 35 років. Пасажирський - через надмірну експлуатацію також часто псується. Що робити, як далі жити  9 інвалідам, 35% пенсіонерів, 10 малим дітям, які проживають тут з 4 по 16 поверхи? А решті громадян? Хіба ж не порушуються їх конституційні права?.. Фінансування на програму заміни ліфтів обіцяють вже… пять років. Не до жартів. Чимало мешканців мають відчуття моторошного стану покинутості. А чи будуть колись винні та відповідальні за це? Може давно слід меру В.Кличко та іншим керівникам столичної адміністрації дійсно і реально допомогти людям у скрутній ситуації, а не писати роками недолужі листи-відписки?

А тепер про історію в стилі Остапа Бендера. Чи може ще пан Кличко про це  нічого не знає?.. Нещодавно Деснянська районна держадміністрація разом з комунальними організаціями вирішила зробити мешканцям  згаданого будинку новий “подарунок”. І здається,  з комедійно-кримінальним відтінком. Гадаю, Бендер, Паніковський і Балаганов, Корейко, інші відомі персонажі роману “Золоте теля”- певно  позаздрили б такій шахрайській комбінації. Хочете новий ліфт, а ми, замість нього вам... новий асфальт! Хіба ж це не “піклування” про громадян?..

Головне далі. Стрімкими темпами  навколо будинку зламали бульдозерами асфальтове  покриття, що було в доброму  стані й… швидко  поклали новий асфальт  приблизно за 270 тисяч гривень! А крім цього, ліквідували  велику капітальну лавку, що стояла тут 30 років і яка конче потрібна інвалідам та сліпим з будинку, бо для них це було не тільки місцем відпочинку, а й орієнтиром, щоб вийти чи зайти до свого під’їзду. Крім того, щоб ускладнити життя цим людям (інакше це не назвеш) - “винахідливо” зробили біля сходів додатковий з асфальту поріг, який може призвести до травмування мешканців. На додаток а також  на згадку про своє варварство, комунальники знесли  й загороджувальні залізні сповпчики з труб, які перешкоджали водіям-анархістам заїздити на газони, ламати кущі та дерева.

Сучасні  пройдисвіти і варвари очевидно не розуміють або ж  від своєї уродженої дубовості не в змозі зрозуміти, що такі ганебні дії  зовсім не  вписуються в  окремі статті конституції і законів країни, а дискредитація органів державної влади й підрив довіри людей до керівників держави, витрата державних коштів не за призначенням  – кримінальний злочин. Тому нормальна соціальна людина ніколи не зможе примиритися з такими ганебними фактами. Несправедливість і психологічний дискомфорт спонукають громадян йти на мітинги протесту, зневажати владу.  Це реакція на кричущий (узаконений) бандитизм. Що разом можна розглядати як небезпечний суспільний синдром. Чи комусь таке вигідно?

І врешті, апарат Уповноваженого Верховної Ради України на чолі із Л.Денисовою, також має адекватно відреагувати на безлад, про який йдеться в публікації. Неодноразові скарги і звернення мешканців у цю дивну державну структуру результатів не дають, а звідти надходять лише обнадійливі відписки. Але між рядків навіть, необізнаним, кидається в очі безпорадність, бюрократизм й можливий непрофесіоналізм. І так скрізь: від Секретаріату Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента до Київської мерії.

Так і хочеться пригадати думку, висловлену у свій час філософом Франком: “Найдосконаліший державний устрій не здатен забезпечити рай на землі. Функція держави полягає в тому, щоб убезпечитися від створення пекла”.

Александр Борщевский, член Национального союза журналистов Украины

KиевVласть

Теги: новости киева, криминал, конституция, лифт, права, бюрократизм, Александр Борщевский

пятница, 24 сентября 2021 г.
17:05
Участок на Семьи Хохловых поделили между Нацполицией и экспертно-криминалистическим центром МВД
16:43
Государство поможет деньгами фермам, созданным молодежью - закон
16:26
В Киеве уроженцы Донбасса сбывали наркотики через почтоматы
16:01
На озере Тельбин специалисты будут спасать дерево Цоя
15:55
Достройкой Дарницкого моста займется “Автострада” Максима Шкиля - СМИ рассказали, что о ней известно
15:45
Киевсовет передал в аренду почти 3 га земли на Трухановом острове под обслуживание водно-спортивной базы
15:21
Нардеп Скороход обратилась в ГБР и Минкульт с требованием отменить назначение директора НИЭЗ “Переяслав”
15:03
Понад шість тисяч людей вакцинувались на Київщині минулої доби
14:41
Власти Киева хотят видоизменить проект реконструкции ул. Глубочицкой
14:20
Киев и Киевщина попали в “оранжевую” зону карантина
14:04
На парковке в Крюковщине на Киевщине ночью полностью сгорело 4 автомобиля (фото)
13:42
На Киевщине непогода полностью обесточила 39 населенных пунктов
13:25
Практично всі “ковідні” ліжка на Київщині забезпечені киснем
13:06
В ОАСК оспаривают запрет Киевсовета на продажу спиртного в ночное время
12:43
В Киеве за сутки от коронавируса умерли 7 человек
12:26
Балансовая принадлежность индивидуальных теплопунктов стала проблемой для жителей домов на проспекте Героев Сталинграда
Календарь событий