четвер, 23 січня 2025 г.
Будівництво ЦСВЯП в Чорнобилі дасть перспективу розвитку Іванківщині, Поліссю та Славутичу

Будівництво ЦСВЯП в Чорнобилі дасть перспективу розвитку Іванківщині, Поліссю та Славутичу

Ярослав Москаленко

Голова Київської обласної організації політичної партії «За Майбутнє», депутат Київоблради

Сьогодні відвідав будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива на Чорнобильській АЕС. Останні десять років, відколи я переймаюсь цією проблемою, яких побоювань мені тільки не довелося чути від місцевих жителів стосовно сховища! І що тут просто викопають яму, в яку скидатимуть всі відходи, і що в Чорнобиль звозитимуть відходи з усього світу. Скільки довелося провести розмов, щоб пояснити, що тут застосовуватимуться передові світові технології, що сховище розраховане на 100 років безпечного зберігання.

Найголовніше, що будівництво ЦСВЯП дозволить Україні отримати незалежність від Росії в контексті утилізації відпрацьованого ядерного палива. Подумати тільки, зараз ми платимо агресору за утилізацію ядерних відходів!

Однак навіть зараз Росія не приймає наші ядерні відходи остаточно, а лише піддає їх необхідній обробці і відправляє назад в Україну. Така “логістика” знову ж таки оплачується з держбюджету України. Спеціалісти підрахували, що ЦСВЯП дозволить скоротити витрати на утилізацію відпрацьованого палива у 8 разів.

І що не менш важливо, ЦСВЯП – об’єкт інноваційний, побудований за передовими світовими технологіями. Навіть у США сьогодні немає централізованого сховища ядерних відходів, лише локальні. Будівництво такого сховища в Україні – потужний поштовх до розвитку вітчизняної атомної енергетики. На його обслуговування знадобляться висококваліфіковані спеціалісти, тому ЦСВЯП цілком може стати науково-технічним центром галузі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

10% від кошторису будівництва ЦСВЯП (а це 3,5 мільярди гривень) підуть на спорудження соціальних об’єктів на Іванківщині, Поліссі та в Славутичі. У 1986 році ці території взагалі втратили всі перспективи. Це була територія виживання, як я її називав. Поруч зона відчуження, а тут живуть люди, яким теж потрібні дороги, школи, лікарні та дитсадки. Для держави це була ціла проблема. Я постійно хотів привезти сюди всіх великих політиків, і возив їх, до колючого дроту, показував, як живуть на Поліссі та Іванківщині.

Сподіваюся, 31 березня 2020 року ми відкриємо об’єкт, як і заплановано. А громада отримає свої 3,5 мільярди і грамотно ними розпорядиться. Це теж важливе питання, тому що коли у людей не було грошей, а потім вони раптово з’являються, виникає ризик витратити їх на нагальні потреби, а не на розвиток. А нам треба подбати саме про перспективу регіону – як забезпечити дохідну частину бюджетів, створити робочі місця, умови розвитку для дітей та молоді. Один з таких перспективних проектів, який ми вже реалізовуємо разом з КОДА, – надання статусу міжнародного міждержавному переходу Вільча. Це одразу ж збільшить потік транспорту територією, забезпечить митні надходження, створить відповідну дорожню інфраструктуру. Одним словом, виграє увесь регіон, а це і є моя мета як народного депутата.

Читайте: Спільна проблема об'єднує громаду

Ярослав Москаленко, парламентар, голова МДО "Київщина"

KиевVласть

Теги: новости киевской области, кога, бюджет, мнение, депутат, чаэс, ярослав москаленко, иванковский район, чаес, цсвяп, вильча

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.