п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
АЗС и дальше будут повышать цены на бензин

АЗС и дальше будут повышать цены на бензин

Матвей Холошин

Заместитель руководителя ОО "Публичный аудит"

Апрельские прогнозы экспертов относительно дальнейшего подорожания топлива на отечественных АЗС, к сожалению, оправдались. На некоторых заправках цены повысились сразу на гривну. Водители не успевают следить за ценниками на АЗС, ведь они меняются чуть ли не каждый день.

Возникает вполне резонный вопрос: если курс доллара падает, то почему же цена на бензин растет? Тем более, что украинский рынок светлых нефтепродуктов на 80% состоит из импортного товара, закупаемого за доллары или евро. Следовательно, в пересчете по нынешнему валютному курсу цены на АЗС должны быть ниже.

Однако, не стоит забывать о последних тенденциях на мировых рынках, где цены на нефть приближаются к отметке почти 50 долларов за баррель. То есть, от февральских котировок в 33 доллара за баррель к майским в 49 долларам, нефть выросла на 48%. Причем, столь резкий рост начался именно с апреля.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Это не могло не сказаться на конечной стоимости готовой продукции, поскольку стоимость сырья в ней составляет 50-55%. Ведь оптовый и розничный рынки нефтепродуктов, как правило, реагируют на внешние факторы, влияющие на ценообразование, примерно с месячным опозданием. И эта цепная реакция дошла до украинских трейдеров именно сейчас.

Кроме того, с 1 апреля с.г. Беларусь повысила экспортную пошлину на нефть и нефтепродукты, вывозимые с зоны Евразийского таможенного союза. В частности, ставка экспортной пошлины на товарные бензины с 24 долларов за тонну достигла 33,4 долларов. Отметим, что Беларусь является лидером на отечественном рынке импортных нефтепродуктов (доля - более 70%).

В структуре отечественных цен на светлые нефтепродукты закупочная стоимость составляет чуть более 30%. Соответственно, повышение экспортной пошлины на 40% автоматически увеличивает цену закупки минимум на 20%, что в итоге, разумеется, увеличивает конечную цену - примерно на 30-40 коп. за литр.

Повышение стоимости сырой нефти на рынках мира, судя по всему, продолжится. Тенденция указывает на то, что ее стоимость превысит 50 долларов за баррель. Соответственно, стоимость топлива на украинских АЗС может повыситься еще на 50 коп. - 1 гривну.

Единственное, что может несколько сдержать такое подорожание, - уменьшение спроса, если украинцы попытаются сэкономить и будут меньше пользоваться личными автомобилями.

Читайте: Цена на бензин в Киеве: 20 мая 2016

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, бензин, азс, цены, импорт, баррель, сырая нефть

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.