пятница, 3 декабря 2021 г.
Аграрний холдинг Тігіпка може втратити до 250 млн доларів

Аграрний холдинг Тігіпка може втратити до 250 млн доларів

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

У агрохолдингу “ТАС АГРО” понад 80 тис. гектарів землі в оренді. Договори оренди закінчуються у 2019-2020 роках і тому агрохолдинг займається перепідписанням договорів. Власники землі неохоче переукладають договори на нові терміни, а багато хто категорично проти переукладання. Від цього холдинг Сергія Тігіпка може втратити 15-30 тис. гектарів землі.

Враховуючи те, що землею торгують через корпоративні права підприємств-орендарів разом з власниками землі “на папері” за ціною 1000-1300 доларів за 1 гектар, то прямі втрати “ТАС АГРО” становитимуть 15-39 млн доларів.

Щорічний  прибуток від 1 гектара землі у орендодавця може складати 300-700 доларів з 1 гектару, що в десятирічному майбутньому орендному періоді відобразиться втратами для холдингу Сергія Тігіпка 45-210 млн доларів.

Всього майбутні втрати агрохолдингу “ТАС АГРО” можна оцінити 60-249 млн доларів.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Для прикладу, в Чернігівській області землі, орендовані агроходингом “ТАС АГРО”, скоріше за все, перейдуть до нового орендаря – ТОВ “Батьківщина”, відношення до якого має колишній депутат від колишнього “БПП” Олег Дмитренко.  Існуючі орендодавці агроходингу “ТАС АГРО” масово підписують нові договори з ТОВ “Батьківщина” і Олегу Дмитренко залишилося дочекатися закінчення терміну договорів оренди агрохолдингу “ТАС АГРО”, щоб “кинути” на реєстрацію договори з ТОВ “Батьківщина”.

Безперечно, що після втрати землі Сергій Тігіпко, окрім грошово-майнових втрат, отримає і репутаційні, зокрема – і від Олега Дмитренка.

Така втрата орендарів агрохолдингом “ТАС АГРО” пояснюється декількома причинами.

  1. Небажанням власників землі переукладати договори оренди на нові терміни саме з “ТАС АГРО”. На формування небажання власників землі переукласти договір вплинуло кілька факторів. Це накопичений негатив від керівництва “ТАС АГРО”, особливо в останні, роки та фактор дії конкурентів-орендарів, які скористалися наявністю цього негативу. Природа орендарів однакова – грабувати власників землі і спонукати продавати землю. Таке переукладання залишається негативом для власників – з одного орендного ярма в інше.

  2. Власники землі виявляють бажання самостійно обробляти землю. Це дасть збільшення в кілька разів більшого прибутку від власної землі. І приємною новиною в цьому є те, що власники землі виявляють бажання самостійного обробітку землі через участь у Товаристві власників землі. Прикладом виявлення такого бажання є власники землі в с. Нова Гребля Вінницької області, землі яких поки що в оренді у агрохолдинга “ТАС АГРО”. Своє бажання власники землі формалізують в об’єднавчому договорі (фото документа нижче).

“Перехід” власника землі від одного орендаря до іншого при існуючій можливості самостійного обробітку землі – продовження неефективних земельних відносин, які стало можливими за рахунок спекулятивним маніпуляціям інших орендарів. Власник землі так і залишається ще на 7-10 і більше років власником землі “на папері” з низьким доходом і великою схильністю продати землю за “копійки”.

Власники землі, які вирішили самостійно обробляти землю, прекрасно усвідомлюються, що їм для отримання більших доходів від землі не потрібен агрохолдинг “ТАС АГРО”, як не потрібні й інші агрохолдинги та їх власники-олігархи. Агрохолдинг “ТАС АГРО” – такий же, як і агрохолдинг МХП, який розкритикував президент Володимир Зеленський, і такий же орендар, як і ТОВ “Батьківщина” колишнього депутата від “БПП” Олега Дмитренка.

Найбільш ефективним обробітком землі, безумовно, є самостійний обробіток через участь власників землі у Товариствах власників землі.  І саме Товариствам власників землі буде надаватися перевага.

Власники землі в інших громадах, маючи інформацію про ініціативу Народної земельної реформи, припиняють перепідписання і підписання договорів оренди з будь-якими орендарями і розглядають можливість створення Товариств власників землі.

Народна земельна реформа дає замислитися над самостійним обробітком землі зі збільшенням прибутків від землі  та перспективою соціально-економічного розвитку сільських громад.

Народна земельна реформа формує передумови для формування з власників землі майбутніх власників тваринницьких і переробних підприємств.

Таких перспектив не може дати жодний орендар, тим більше агрохолдинг.

Орендарі землі і агрохолдинги та їх власники-олігархи  країні не потрібні. Країні потрібні власники-українці.

Читайте: Відкриття ринку земель відміняється

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, народная земельная реформа, сергей тигипко, товарищества владельцев земли

пятница, 3 декабря 2021 г.
14:52
Президент переназначил победившего в конкурсе на должность руководителя ГУД Игоря Лысого
14:41
У Вишневому на Київщині викрили групу квартирних крадіїв-іноземців (фото, відео)
14:32
В столичном ТРЦ Gulliver пройдут три новогодних ярмарки
14:14
Зарплаты военнослужащих повысим, думаем над тем, как обеспечить жильем, - министр обороны
14:04
На Київщині відкрився відремонтований в рамках “Великого будівництва” садок “Намистинка” (фото)
13:49
С августа поступления от платы за парковку в Киеве выросли на 50% (инфографика)
13:35
Правоохранители разоблачили в Киеве подпольный “сервисный центр МВД” (видео)
13:26
КГГА разрешила харьковской компании “Грилена” греть киевлян
13:10
Водитель будет считаться лишенным права управления транспортным средством только после решения суда - решение Кабмина
13:03
Сегодня вечером футбол на НСК “Олимпийский” может изменить работу трех станций столичного метрополитена
12:52
Резников пообещал инвентаризацию всего оборонного сектора и реформу министерства
12:40
За минулу добу захворювання на коронавірус виявили в 676 жителів Київщини
12:28
Киевская таможня задержала семь посылок из Казахстана с содержанием психотропов
12:18
Инвестиции в агроисследования увеличивают добавочную стоимость в среднем в 32 раза – профессор KSE
12:06
Кабмин предлагает запретить работодателям увольнять беременных женщин
11:49
В Киеве демонтируют один из корпусов завода “Арсенал”, где планируется открыть фуд-холл (фото, видео)
Календарь событий