вівторок, 5 листопада 2024 г.
96 округ. Чи вдасться  партійним висуванцям наздогнати лідера?

96 округ. Чи вдасться партійним висуванцям наздогнати лідера?

Тарас Семенюк

Журналіст, політолог

Варто звертати увагу на округи, де триває боротьба між мажоритарниками. По суті це може бути остання в новітній історії мажоритарка, хоча новий виборчий кодекс по суті ребрендинг цієї ж мажоритарки під європейські стандарти.

Запекла боротьба на мажоритарці завжди була в Київській області. Так склалось, що саме Київщина стала епіцентром боротьби кандидатів від колишньої влади та “новими обличчями”. Цей тиждень будемо аналізувати кожен округ Київщини, тому що столиця та її околиці були завжди орієнтиром на профпридатність кандидатів в депутати.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Так високу явку виборців (63%) слід очікувати на 96 окрузі, це м. Вишгород, м. Буча, м.Славутич та райони, які найбільше постраждали від Чорнобильської катастрофи. Ще 14% скоріш всього пройдуть на вибори, що означає, що вони теж готові до виборів.

Лідером перегонів на цьому окрузі, згідно свіжого опитування групи “Рейтинг”, є самовисуванець Ярослав Москаленко. 

За нього готові проголосувати 33% громадян. Майже на 8% від нього відстає Ольга Василевська-Смаглюк. Замикає трійку фаворитів Роман Буковський – 6,5% підтримки громадян.

Майже 21% виборців вірять, що саме Москаленко переможе на виборах, зазначають в групі “Рейтинг”.


Округ не простий, тут екологічні питання стоять на першому місці. Однак саме цей округ може стати найбільш сучасним районом де може запрацювати одна з найбільших сонячних станцій, яку мають звести на території ЧАЕС. Окрім екології цей округ потребує покращення доріг, перегляд тарифів. Жителі зазначають, що їх хвилюють також ціни на продукти, за останній пів року вони значно зросли.

Тепер коротко про фаворитів округу.

Ярослав Москаленко  створив фактично міжфракційне об’єднання “Київщина”, яке, за оцінками експертів, “стало одним з найбільш ефективних” в парламенті”. Москаленко прийшов в політику від найнижчого щабля політичної кар’єри, а саме з рівня райради. Зараз це називають політичний соціальний ліфт. Тому він знає проблеми регіону з найнижчих щаблів до найвищих.

Дещо інший і обмежений політичний ліфт має головна конкурентка Москаленка – Ольга Василевська-Смаглюк. Вона йде від “Слуги народу”. Ольга, як і деякі її колеги, йде в депутати з журналістики, в якій працює на канал 1+1 пана Коломойського. Там вона  займалась  журналістськими розслідуваннями. Правда якісних та неупереджених журналістів-розслідувачів в Україні не багато, достатньо буде пальців однієї руки, та й проектів цього штибу теж три: Слідство інфо, Бігус Інфо та Схеми.

Звісно комерційним телеканалам, які не спеціалізуються на розслідуваннях, вигідно мати свої такі проекти, бо часто вони стають інструментом зведення рахунків з опонентами олігархів, в чиїй власності перебувають канали. Однак якість розслідування ціниться тим, коли журналісти працюють незалежно від впливу олігархів та не отримують зарплатні від них. Власне тому вище згадані проекти є проектами, які фінансуються з європейських фондів, а не з каси телеканалу.

Журналістка запам‘яталась також поширенням непідкріпленої фактами інформації про начебто продаж місць в списку партії Ігоря Смешка “Сила і честь”. Це вона написала у своєму фейсбуку. Інформація звісно сенситивна, тобто цікава для суспільства, однак її слід підкріпляти фактами, інакше ніякого стосунку до розслідування це немає. В цивілізованих країнах це називається наклеп. 

Ця кандидатка навіть отримала підтримку місцевого адмінресурсу, що звичайно грубо порушує закон. Але воно  й не дивно, адже у чиновників завжди у моді підтримувати тих, хто йде від провладної партії.

Тарас Семенюк, журналіст, політолог

КиевVласть

Теги: новости киевской области, ярослав москаленко, политическая агитация, Ольга Василевська-Смаглюк, 96 округ

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.