вторник, 22 июня 2021 г.
14 друзів Грааля

14 друзів Грааля

Олександр Дядюк

Голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

Сьогодні 14 членів земельної комісії Київської міської ради винесли вирок старовинному будинку в центрі Києва по вул. Грушевського, 4Б.

Історія з цим будинком давня.

Ще років з десять тому одіозний міністр Януковича Дмитро Табачник хотів разом з братом (власником фірми “Грааль”) звести тут (на кількох ділянках по вул. Хрещатик, 5 і Грушевського, 4Б) найвищий будинок в Україні – 160 метровий хмарочос на 48 поверхів, чим мав сплюндрувати весь історичний центр столиці.

При цьому мали знести історичну будівлю дореволюційної забудови по Грушевського, 4Б.

Проте, тоді ця афера не пройшла.

З того часу ситуація в Києві кардинально змінилась. Депутатів, яким не гидко подати руку у Київраді майже не залишилось (лічені одиниці), і в ній панують нрави і дух часів Льоні Черновецького – розграбувати все до випаленої землі!

І те, що “Грааль” не зміг  протягнути через Київраду тоді, він протяг зараз.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сьогодні, 14 голосами “За” Постійна комісія Київської міської ради з архітектури, містобудування та земельних відносин підтримала проєкт рішення про передачу ТОВ “Грааль” земельної ділянки по вул. Грушевського, 4Б – для будівництва (ну того самого, про що так мріяли брати Табачники).

При цьому це рішення абсолютно незаконне і злочинне не лише з точки зору збереження культурної спадщини, але і з точки зору земельного законодавства.

Згідно ст. 124 Земельного кодексу України земельні ділянки державної та комунальної власності можуть передаватись в оренду чи у власність виключно на конкурсних засадах, за виключенням випадків, передбачених ч.2-3 ст. 134 Земельного кодексу. А це якщо претендент має у власності нерухоме майно на відповідній ділянці та ще кілька підстав.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Проте, Київська міська рада ніколи не передавала ТОВ “Грааль” будинок по Грушевського, 4Б у власність. Київська міська рада лише надавала дозвіл на його знесення. А це зовсім різні речі.

Будівля по Грушевського 4Б, ніколи не перебувала у власності ТОВ “Грааль” і не перебуває на даний час, про що свідчить витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який я надаю.

У ст. 134 Земельного кодексу України з 2020 року міститься норма, що без земельних торгів може здійснюватись також надання земельної ділянки державної або комунальної власності в користування (оренду) інвестору із значними інвестиціями для реалізації інвестиційного проєкту із значними інвестиціями. Але визначення поняття “значні інвестиції” дано у Законі України "Про державну підтримку інвестиційних проєктів із значними інвестиціями" та визначено види діяльності і інші умови, які підпадають під “значні інвестиції”.

Наш випадок туди не відноситься.

Тобто, на сьогодні на Грушевськогго, 4Б знаходиться по суті безхозне майно, яке не є і ніколи не було власністю ТОВ “Грааль”, а відтак дана земельна ділянка може бути передана будь кому виключно на підставі земельних торгів.

Таким чином, 14 друзів Грааля проголосували сьогодні не лише за “вбивство” чи не останньої історичної будівлі в цьому кварталі, але й за суто протиправне корупційне рішення всупереч земельному законодавству і економічним інтересам громади.

Із сумом вимушений сказати, що з кожними виборами кияни обирають все безвідповідальніших депутатів. А якщо відкинути дипломатію – то просто моральних виродків. А кількість хоча б більш-менш адекватних депутатів, яким хоча б просто не гидко подати руку – стає все меншою і меншою.

Боюсь, що на наступних виборах кияни принципово і послідовно уже не оберуть ані жодного порядного депутата.

Олександр Дядюк, голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

КиевVласть

Теги: новости киева, киевсовет, застройка, снос, земельная комиссия, историческое здание, александр дядюк, грааль, Грушевського 4Б, фирма грааль

понедельник, 21 июня 2021 г.
15:40
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:05
Планові відключення електроенергії в Київській області 22 червня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:05
В Чернобыльском заповеднике возобновят работу пять водных маршрутов и один веломаршрут
16:04
Завтра, 22 июня, ограничат движение транспорта через железнодорожный переезд станции “Клавдиево” на Киевщине
15:17
На Киевщине 2 человека госпитализировали из-за взрыва в многоэтажном доме (фото, видео)
15:05
В Киеве за минувшие сутки выявили менее ста новых носителей коронавируса
14:04
Депутатка Пуртова требует отчет о реконструкции театра оперетты
13:03
В Киеве двухлетний ребенок погиб, трехлетний - получил травмы в результате падений из окон
12:03
За останню добу на коронавірус захворіли 14 жителів Київщини
11:21
Маючи 1 млрд грн боргів, НЕК “Укренерго” вимагає оплати послуг, які не надавались
11:05
В “Борисполе” задержали иностранца с бриллиантами на миллион гривен в ручной клади (фото, видео)
10:04
За сутки в Украине выявили 323 новых носителя коронавируса (инфографика)
09:01
На Киевщине в воскресенье утонули двое взрослых и двое детей
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 21 июня 2021 года
воскресенье, 20 июня 2021 г.
18:01
Планові відключення електроенергії в Київській області 21 червня 2021 року (повний список населених пунктів)
17:03
“Киевгорстрой” помог обновить реанимацию в клинике “Медбуд”
Календарь событий
В Киевсовете потребовали от Кличко проверить скандальную стройку Степана Черновецкого
21 июня 2021 г. 11:00
В Киевсовете потребовали от Кличко проверить скандальную стройку Степана Черновецкого
Комиссия Киевсовета по вопросам законности обратилась к столичному мэру Виталию Кличко с просьбой проверить, как его подчиненные контролируют использование участка площадью 21,54 га по Надднепрянскому шоссе, 2-А. На этой земле, которую горсовет в 2007 году выделил ООО “Эквилибриум Трейд” под строительство гостинично-офисного и торгового комплексов, уже не первый год строится ЖК “Svitlo Park”. Каков будет итог “внутряковых” разбирательств, прогнозировать сложно. Прокуратура уже дважды пыталась вернуть эту землю в коммунальную собственность, правоохранительные органы расследовали как минимум три уголовные производства по факту градостроительных нарушений при проведении этого строительства, но столичные власти и Государственная архитектурно-строительная инспекция (ГАСИ) упорно не замечали возможных нарушений. Вполне возможно, это связано с тем, что “конечным бенефициаром” стройки выступает Степан Черновецкий (на фото) – сын экс-мэра Киева, при котором эта земля и передавалась в аренду.