суббота, 23 января 2021 г.
10 кроків для перетворення Києва на місто-сервіс

10 кроків для перетворення Києва на місто-сервіс

Олег Чеславський

Голова ГО “Укрмедіа”

Для того, щоб реалізувати концепцію “Київ – місто-сервіс” необхідно:

Крок 1:

Створити відокремлений орган Київський офіс технологій та інновацій, на базі якого буде створено експертний координаційний та ситуаційний центри, головне завдання яких: розробка та моніторинг впровадження концепції “Київ – місто-сервіс”, частиною якої стане програма “Київ – безпечне місто”.

Крок 2:

Створити Департамент цифрових трансформацій КМДА, який буде забезпечувати реалізацію програм цифрової трансформації, інформатизації, електронного урядування, телекомунікацій, захисту інформації та адміністративних послуг, шляхом злиття Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій та Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг міста Києва.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Крок 3:

Провести аудит діяльності Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій на предмет виконання Комплексної міської цільової програми “Електронна столиця”, починаючи із 2015 року.

Необхідно установити доцільність виконання кожного заходу програми “Електронна столиця”, та організувати перевірку установи Державною аудиторською службою України із залученням Торгівельно-промислової палати України (Дирекція комп'ютерних технологій та інформаційної безпеки, Дирекція незалежних фахових експертиз).

Крок 4:

Розробка (уніфікація) єдиних функціональних і технічних вимог до апаратно-програмних засобів програми “Київ – місто-сервіс”. Формування організаційно-правового механізму управління системами: Положення, Порядки оброблення інформації, Регламенти роботи. Методологій прогнозування, реагування та запобігання загрозам, для кращого забезпечення безпеки громадян міста.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Крок 5:

Створити єдину комунікаційну платформу для громадськості та органів місцевого самоврядування, для покращення якості діалогу, та з метою усунення ризиків громадської безпеки, правопорядку і безпеки середовища проживання на базі взаємодії органів влади та громадськості.

Крок 6:

Остаточний перехід адміністративних послуг міста та районів з паперових на електронні. Інтеграція порталу адміністративних послуг комунікаційною платформою громадян міста. Запровадження рейтингової системи управління якістю за надавачами адміністративних послуг.

Крок 7:

Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій в місті Києві. Максимальний акцент на розроблення додатків до смартфонів. Інтеграція міських ресурсів до державних. Розроблення сервісів для обміну інформацією. .

Крок 8:

Розвиток інформаційно-телекомунікаційної системи “Електронний архів міста Києва”, зокрема мова йде про  документи фонду Р-1654 “Відділи реєстрації актів цивільного стану у м. Києві”. Потрібно провести оцифрування всіх архівних документів, індексацію електронних графічних образів відсканованих архівних документів, створення електронного каталогу актів (записів) тощо.

Крок 9:

Розроблення повноцінної ІТС “Управління майном громади” (ГІС система). Земля, будинки (житлові та нежитлові приміщення), інфраструктура (дороги, труби, лінії передач тощо). Продажі, податки, оренда тощо.

Крок 10:

Впровадження комплексних систем захисту інформації реєстрів КМДА. На сьогодні жодна КСЗІ не проваджена, зокрема і у реєстрах, де зберігаються персональні дані мешканців. Наприклад, реєстр територіальної громади, системи адміністративних послуг, земельний кадастр, містобудівельний кадастр. Система “Безпечне місто” також не має КСЗІ. Атестатів відповідності на ці ІТС не мають.

Звичайно це дуже позверхній драфт дорожньої мапи, але він більш менш точно вказує вектор руху.

Олег Чеславський, голова ГО “Укрмедіа”

КиевVласть

Теги: новости киева, электронная столица, информационные технологии, город-сервис

суббота, 23 января 2021 г.
10:02
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:05
Воскресные ярмарки 24 января пройдут в четырех районах Киева (адреса)
17:42
Жителям Київщини пояснили, куди звертатись для оформлення субсидій (покрокова інструкція)
17:08
Поддержанный комитетом Монастырского вариант законопроекта об оружии предназначен только для узаконивания существующей коррупции, - УАВО
16:30
“Вора в законе” по кличке “Зюзя” выдворили за пределы Украины (видео)
16:06
За сутки в Киеве умерло 12 больных коронавирусом
15:05
Киевский рыбоохранный патруль выявил незаконную попытку создания бухты около Лютежа (фото)
14:04
Граничний тариф на розподіл газу встановлено на рівні 1,79 гривень за кубометр
13:07
Полковника спецназа СБУ задержали по подозрению в подготовке убийства “правой руки” главы спецслужбы Баканова - Бутусов
12:08
Жители Святошинского района столицы возмущены вырубкой деревьев на улице Связистов
11:06
22 січня коронавірус діагностували у 258 жителів Київщини
10:07
Киевлян предупреждают об опасности прогулок по тающему льду (видео)
09:11
За минувшие сутки в Украине провели более 40 тысяч тестирований на коронавирус
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 23 січня 2021 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 23 января 2021 года
пятница, 22 января 2021 г.
20:45
Субботние ярмарки 23 января пройдут во всех десяти районах Киева (адреса)
Календарь событий