четвер, 12 грудня 2024 г.

Владислав Городецкий: архитектор, изменивший лицо Киева

Владислав Городецкий: архитектор, изменивший лицо Киева

Ни для кого не секрет, что одной из визитных карточек столицы является Дом с химерами, но многим мало, что известно об одиозной личности его знаменитого архитектора - Владислава Городецкого. В его честь названа улица в Киеве, на его счету множество шедевральных работ, но каким он был в жизни? Чем жил, где и как?

Польский архитектор - Лешек Дезидерий Владислав Городе́цкий - творил в Киеве целых тридцать лет. Первым его заказом в нашем городе был тир и помещение для охотников, выстроенные из древесины и к сожалению, до наших дней не сохранившиеся. Тир строился на перспективу, в рекламных целях и поэтому бесплатно.

Лешек и сам очень любил охоту и все, что с ней связано. После путешествия по африканскому сафари издал книгу “В Джунглях Африки. Дневник охотника”. Он сам сделал иллюстрации к своей книге и добавил личные фото. Сейчас это издание не найти в свободной продаже, а взглянуть на нее можно в Музее одной улицы на Андреевском спуске.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook    

В его собственности был бетонный заводик под Киевом. Так что бетон в своих работах он использовал свой. На то время это был очень современный и новый подход в строительстве.

Владислав был рискованным человеком и интересовался техникой: одна из первых машин в городе принадлежала ему, он летал с авиаторами и его интересовали творения знаменитого авиаконструктора И. Сикорского.

Работая в паре с итальянским скульптором Элио Саля, получил задание поработать над Национальным художественным музеем Украины – это стало их первым совместным заданием. Итальянец также отдал предпочтение цементу в отделке. Благодаря чему его скульптуры стали долговечными и крепкими.

Настоящее чудо – это постройка Караимской кенассы, которую заказал Городецкому Соломон Коген (меценат и владелец табачной фабрики). Оно выполнено в мавританском стиле и своими резными стенами с элементами арабесок, напоминает дворцовый комплекс Альгамбра в Испании.

Знаменитый дом с химерами Городецкий выстроил за несколько лет, поспорив со своими приятелями, которые считали не пригодным к строительству данный участок земли на склоне. Спор был выигран и дом получился необычным, арендовать который могли только очень богатые горожане.

В 1909 году архитектор берет шефство над строительством костела Святого Николая. Специально для разработки проекта он отправляется в Вену. В постройке применяется им укрепленный фундамент на бетонных сваях, добавляет окно-розетку и третью башню. Костел – это настоящий шедевр и гордость города, как и все его другие работы.

В 1928 году Городецкий покидает Киев и по новому заданию отправляется в Тегеран для строительства дворца и первого местного ж/д вокзала. Это становится последним путешествием архитектора, гения и заядлого охотника.

Источник: abcnews

Читайте также: 15 лучших проектов архитектора Захи Хадид

КиевVласть

Теги: киев, архитектор, работы, личность, шедевры, владислав городецкий

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.