п'ятниця, 19 квітня 2024 г.

Владелец первой частной электростанции на Киевщине продает электричество государству

Владелец первой частной электростанции на Киевщине продает электричество государству

В селе Гнидын на Киевщине предприниматель установил на крыше собственного дома солнечные батареи. Таким образом он решил бороться с регулярным отключением света. Мощности солнца, как оказался, хватает не только, чтобы полностью обеспечивать собственные потребности, но и для продажи электроэнергии государству.

Постоянные прыжки напряжения, сломанная техника, долгие часы без света. Так живут большинство жителей поселка Гнидын на Киевщине. Местные дома погружаются в темноту регулярно - старые линии электропередач не выдерживают нагрузки.

"Отключение без предупреждения, без четкого графика отключали свет на 2, 3, 4 часа, утром, вечером, в самое пиковое время 23-00 у нас полетел котел - сначала стал барахлить из-за этих отключений, потом просто сломался, и мы остались без отопления перед зимой, без воды горячей ", - рассказала владелица солнечной электростанции Марина Мижарева.

Чтобы не покупать новую технику, владельцы дома посчитали и установили на крыше дома 12 солнечных панелей.

"По цене - около 7 тысяч долларов. По факту эта цифра плюс-минус равняется стоимости среднего бензинового или дизельного генератора. Во время веерных отключений в прошлом году все село стояло, а мы отлично работали - кипятили чайник, ходили в баню, наслаждались жизнью ", - объясняет владелец солнечной электростанции Слава Мижарев.

Благодаря солнечным батареям семье удалось не только себя обеспечить электричеством, но еще и продавать его государству по "зеленому тарифу". Оформить этот маленький бизнес в Киевобленерго оказалось нетрудно - схема полностью прописана в законе. Задержки возникли только из-за необычности проекта - семья Мижаревих была первой на Киевщине, которая обратилась к коммунальщикам с такой идеей.

"Мы покупаем электроэнергию у государства по 40 копеек, а государство нам платит почти по 4 гривни, выходит, нам очень удобно ее продавать", - объясняет владелица солнечной электростанции Светлана Мижарева.

По ее данным, зимой прибыли практически нет. Из-за мрачной погоды энергии хватает лишь на собственные потребности. Зато начиная с марта семья может зарабатывать по 800 гривен в месяц.

"Я, как ИТ-шник, могу зайти, изменить из любой точки мира любой параметр, посмотреть, сколько я заработал за день, и сколько употребили мои родственники ", - объясняет владелец солнечной электростанции Слава Мижарев. Теперь Слава разрабатывает следующий проект - хочет за счет солнца на 70% сократить потребление газа для отопления и подогрева воды. Ведь, по его словам, после начала холодов платежки за газ "порадуют" владельцев частных домов космическими цифрами - в 4-5 тысяч гривен.

Читайте также: Электростанция размером с Монако

 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Facebook 
 

КиевVласть

источник: Цензор.net

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.