неділя, 5 січня 2025 г.

Що варто знати про особливості пошуку роботи в США

Що варто знати про особливості пошуку роботи в США

Чому робота в США потребує такої уваги? Тому що реальний процес працевлаштування виглядає зовсім не так, як у кіно. Вирішальні зустрічі трапляються, але це — виняток. А справжній пошук роботи — це не спринт, а марафон, під час якого доводиться постійно ходити на співбесіди, проходити перевірки та тести, відправляти резюме, нагадувати про себе і, при цьому, не впадати у відчай, отримуючи відмови. І коли ви стикаєтеся з необхідністю знайти роботу в Сполучених Штатах, виявляється, що тут все по-іншому, і кілька корисних порад не зашкодить. Ця стаття — саме ті кілька корисних порад для всіх, хто ще не має корисних зв'язків серед американців, але гостро потребує допомоги.

на правах реклами

Прості поради для іммігрантів щодо працевлаштування в Америці 

 Існують деякі універсальні поради, які підходять практично кожному іммігранту, незалежно від статі, віку та навичок:

  1. Оцініть свої мовні навички об'єктивно. Це важливо з двох причин. По-перше, важко самостійно оцінити свої навички. Там, де ви бачите повну відсутність знань, результати тесту можуть показати рівень A2. По-друге, це допоможе обмежити коло професій, на які ви зможете претендувати.

  2. Не втрачайте часу і почніть вивчати англійську мову зразу. У мовному середовищі все рухається набагато швидше, тому використовуйте будь-яку нагоду для спілкування з місцевими жителями. Пам'ятайте, що з вільним англійським ви зможете претендувати на більшість вакансій.

  3. Дізнайтесь, наскільки популярною є ваша минула професія та як вона називається в США. Якщо вона актуальна, вам не доведеться починати з нуля. Можливо, знадобиться пройти коротке навчання для отримання сертифіката.

  4. Відразу складіть резюме. Якщо ви намагаєтесь працювати як в американських, так і в російськомовних компаніях, складайте його двомовно, але за американськими стандартами. Складайте його навіть, якщо вважаєте, що вам немає чим вразити: розповідайте про всі ваші робочі досвід та навіть неофіційний, не соромтеся писати про ваші софт-скіли.

  5. Якщо у вас є хоча б мінімальний досвід роботи в США, попросіть про рекомендації. Навіть якщо ви просто допомагали вдома чи працювали адміністратором в салоні за допомогою знайомих без офіційного працевлаштування.

  6. Підрахуйте всі свої витрати. Це допоможе зрозуміти, скільки грошей вам потрібно на перше час, і визначити, які професії забезпечать вам достатньо коштів.

Особливості пошуку роботи в США для українців 

Перша особливість, про яку вам варто знати, щоб не впадати у відчай — робота в Сполучених Штатах завжди є. Так, вона може бути не дуже престижною та з мінімальною оплатою, але дозволяє не голодувати і жити в людських умовах. Ви не обов'язково повинні залишатися на цій роботі надовго: якщо наберете хоча б якийсь досвід і покращити свій англійський, зможете рухатися далі. 

Друга особливість — робота "за готівку" в США існує точно так само, як і в будь-якій іншій країні. Це дійсно може стати рішенням, якщо виникла якась затримка з документами або потрібно починати працювати практично з перших днів. Але не варто залишатися на цій роботі надто довго, навіть якщо оплата здається прийнятною. Часто трапляються випадки, коли роботодавці залишають працівників без заробітної плати, накладають постійні штрафи, а поскаржитися нікуди. Порушення трудового законодавства загрожує депортацією.

Третя особливість — тут дуже поширений формат працевлаштування, який називається "буткемпом" (bootcamp). Буткемпи допомагають людині освоїти нову професію, забезпечуючи підготовку, сертифікацію та допомогу у працевлаштуванні. І коли він починає працювати, протягом певного періоду (зазвичай рік) виплачує їм від 3% до 10% від свого заробітку. Насправді це непоганий спосіб знайти роботу в США для українців без знання мови та освіти. 

Які існують способи пошуку роботи в США? 

Таких способів, ймовірно, можна порахувати більше десятка. Але в списку нижче — лише ті, які дійсно працюють для іммігрантів. 

Дошки оголошень для іммігрантів

В США існує безліч різноманітних дошок оголошень — як загальні, так і місцеві. Проте на звичайних ресурсах варто розглядати вакансії лише в разі наявності в анамнезі вільної англійської мови, доброї освіти та місцевого досвіду роботи. Якщо щось з вищенаведеного відсутнє, дошки для іммігрантів, такі як BAZAR, будуть більш підходящим варіантом. 

Чим гарний цей варіант:

  1. Можливість знаходити роботу в будь-якому місті, навіть перебуваючи в іншій країні.

  2. Легка можливість працевлаштуватися в російськомовну компанію, якщо ви не впевнені в рівні свого англійського.

  3. Місцеві роботодавці готові наймати іммігрантів, і вам не потрібно подолати значний опір.

  4. Багато пропонують допомогу у пошуку житла і готові наймати людину за готівку, поки вона оформляє документи.

  5. Ви можете безпосередньо спілкуватися з роботодавцем або його представником.

У випадку з вказаним ресурсом ще є одна перевага — відсутність спаму та обману. Усі оголошення проходять модерацію, і на пошту приходять лише важливі листи або обрані розсилки. Цей спосіб оптимально підходить для тих, хто не знає, як знайти роботу в США, оскільки все зрозуміло і прозоро. 

Соціальні мережі 

Тут можна розглядати і LinkedIn, як винятково професійну платформу. Проте вона найбільше підходить для тих, хто вже має певний досвід, і найкраще працює для тих, хто зв'язаний із діджитал-сферою. В першу чергу це — групи на загальнодоступних соціальних мережах та месенджерах. Існують загальні групи по країні і місцеві, де публікуються пропозиції по містах, наприклад, робота в Нью-Йорку

Переваги цього варіанту:

  1. Зазвичай саме в соціальних мережах з'являються найсвіжіші вакансії.

  2. Ви можете написати безпосередньо роботодавцю.

  3. Профіль чи аккаунт надає базову інформацію про роботодавця або представника компанії.

  4. Існує ефект спонтанної модерації — користувачі самостійно реагують на оманливі оголошення та залишають відгуки про працівників. 

Рекрутингові агентства 

Роботу в Америці через агентства можна шукати як тимчасову, так постійну. На сезонних вакансіях спеціалізуються так звані агентства з тимчасовою роботою (Staffing Agencies). Для пошуку постійного місця слід звертатися до агентств, схожих на Job Banks. Хоча, із агентствами все відносно — навіть завдяки сезонним вакансіям можна працевлаштовуватися на фул тайм, якщо себе добре зарекомендувати. 

Чим гарний цей варіант:

1. Він ідеально підходить для тих, хто вперше шукає офіційну роботу, для кандидатів без досвіду і тих, у кого є обмежені знання англійської мови.

2. Отримати роботу можно відносно швидко, не турбуючись про самостійний пошук.

3. Зазвичай послуги рекрутингових агентств є безкоштовними для шукачів. Їм сплачує замовник-роботодавець, якому агентство допомагає оперативно зібрати команду.

Що у кінцевому підсумку?

Робота для жінок у США є, як і для чоловіків. Так, іноді її треба пошукати. Але до ваших послуг дошки оголошень, соціальні мережі, рекрутингові агентства та інші способи, які вам здадуться відповідними. Важливо використовувати всі шанси, не ігнорувати наші поради, бути настійливим. І пам'ятати, що американські правила працевлаштування дещо відрізняються — тут роботодавці можуть відповідати з затримками і цінують, коли кандидати використовують рекомендовані способи зв'язку.

Фото: соцмережі

КиївВлада

Ніка Коробенюк

Теги: новини києва, новини компаній, працевлаштування в сша, як працевлаштуватися в америці

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій