субота, 27 квітня 2024 г.

Досьє: Барбул Павло Олексійович

Досьє: Барбул Павло Олексійович

Український правозахисник, державний і громадський діяч; ексдиректор ДП "Спецтехноекспорт".

Місце народження, освіта

Павло Барбул народився в місті Одеса, 29 січня 1987 року.

Батько – Барбул Олексій Павлович, мати – Атанасян Карина Робертівна.

У 2003 році Павло закінчив навчання в Lawrence High School (США) за програмою FLEX.

У 2007 році завершив навчання в Українському державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі за кваліфікацією "магістр міжнародного права". Крім цього, під час навчання в університеті Павло Барбул пройшов сертифікацію як фахівець фондового ринку України.

У 2017 році Барбул здобув ступінь MBA в Києво-Могилянській бізнес-школі. В 2021 році захистив дисертацію Доктора філософії в галузі права (PhD) в Інституті держави і права імені Корецького НАН України. 

В 2021 році також став випускником Aspen Institute Kyiv за програмою "Бізнес і Суспільство".

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Основні напрямки діяльності та професійні досягнення:

  • юрист, експерт у сфері інвестицій, оборони та безпеки;

  • підприємець;

  • доктор філософії (PhD);

  • ексдиректор ДП "Спецтехноекспорт";

  • ексдиректор департаменту Управління активами ДК "Укроборонпром";

  • чинний учасник наглядової ради інвестиційного фонду "Абсолют";

  • віцепрезидент міжнародного благодійного фонду Save Home.

Кар'єра

У 2006 році Павло Барбул розпочав професійну кар'єру на посаді юриста-консультанта ТОВ "Торговий дім "Укрсільгоспмаш". У 2007 році він продовжив діяльність в адвокатській фірмі "Арцингер і партнери" – на посаді молодшого юриста.

З 2010-го по 2012-й рік Павло Барбул був начальником відділу примусового стягнення боргів у Swedbank. За час роботи в банку під керівництвом Барбула ухвалено рішення у 100 судових справах, пов'язаних зі стягненням заборгованості.

У 2012 році Барбул заснував власну юридичну компанію “Vox Legum”, яка в дуже стислі терміни продемонструвала високу динаміку зростання. У 2013 році “Vox Legum” потрапила до фіналу номінації "Відкриття року" (за версією видання "Юридична практика") як компанія, що найбільше розвивається у сфері юридичних послуг.

Разом із розвитком бізнесу Павло Барбул продовжив наукову діяльність на посаді старшого співробітника Центру міжнародних відносин і світової економіки НАН України. Також він був членом експертної групи Міністерства інфраструктури України.

У 2014 році після Революції Гідності Павло Барбул став радником генерального директора державного концерну (ДК) "Укроборонпром" з питань безпеки. За один рік у статусі радника він сформував і направив матеріали в українські суди щодо 30 порушень у сфері оборонної галузі. Через деякий час Барбул обійняв посаду директора департаменту з управління активами ДК "Укроборонпром".

У 2015 році Павло Барбул обійняв посаду директора держпідприємства "Спецтехноекспорт", ставши наймолодшим його керівником за всю історію України. Барбул зумів за короткий час налагодити ефективні взаємовідносини з партнерами в оборонній промисловості зі США, Канади, Індії, ОАЕ, Індонезії, Малайзії, Алжиру, Єгипту та країн європейського регіону.

Барбул координував експорт авіаційної техніки, високоточного озброєння, велику увагу приділяв просуванню стартап-проєктів в Україні. Зокрема, підтримував і допомагав розвиватися компаніям-розробникам безпілотних розвідувальних систем і апаратів. У червні 2018 року у Павла Барбула сплив термін дії контракту зі "Спецтехноекспортом" – і він пішов з посади директора ДП.

Наразі Павло Барбул є адвокатом, входить до складу наглядової ради інвестиційного фонду "Абсолют". У червні 2022 року його було призначено віцепрезидентом міжнародного благодійного фонду Save Home. Внесок Павла Барбула в діяльність цього фонду відзначив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Крім цього, Барбул виступає в ролі експерта з питань розвитку ОПК, стратегічної промисловості та міжнародної торгівлі. Він систематично описує шляхи відновлення і розвитку виробництва, експорту військової продукції, технологій, і навіть сформулював власну стратегію розвитку ОПК.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Після повномасштабного збройного вторгнення російської федерації в Україну 24 лютого 2022 року Павло Барбул займається волонтерською та гуманітарною діяльністю – особисто та в межах бізнес-спільнот. За свою проактивну позицію Павла Барбула було відзначено багатьма подяками, грамотами та нагородами.

Зокрема, у червні 2022 року Павло Барбул отримав орден від СБУ, а влітку 2023 року – подяку від національної дитячої спеціалізованої клініки "Охматдит", якій він допоміг відновити бомбосховище.

Також упродовж 2022-2023 років внесок Павла Барбула у зміцнення обороноздатності держави та на підтримку Збройних Сил України відзначили чимало військових підрозділів та об'єднань територіальної оборони. Барбул брав безпосередню участь в організації військово-технічної допомоги Україні з боку Канади. Зокрема, він сприяв постачанню 200 бронемашин Roshel Senator, одна з яких була обрана штабною машиною Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Зв'язки, схеми, скандали

В грудні 2017 року, після звільнення Павла Барбула з посади директора ДП "Спецтехноекспорт", НАБУ ініціювало проти нього розслідування щодо привласнення та розтрати державного майна через зловживання службовим становищем, а також за звинуваченням у підробці офіційних документів. НАБУ взяло за основу розслідування контракт з Індією 2009 року на модернізацію 102-х літаків "Ан-32" на суму 400 млн доларів. Фігурантами розслідування стали п'ять екскерівників "Спецтехноекспорту", серед яких опинився і Павло Барбул.

За версією слідства, коли Барбул керував "Спецтехноекспортом", було організовано оборудку, яка призвела до розтрати коштів держпідприємства "Завод 410 цивільної авіації". Це підприємство було виконавцем згаданого контракту з Індією, і воно нібито виплачувало за реалізацію цього контракту 20% комісійних компанії-посереднику з ОАЕ Global Marketing SP LTD, у чому НАБУ і вбачило порушення.

Проте під час судового розгляду в цій справі судово-економічна експертиза встановила (висновок № 1-13/09/2018-се), що комісійна винагорода, сплачена в розмірі 20%, є власністю Global Marketing SP LTD, а не державними коштами. Таким чином, експерти дійшли висновку, що ДП "Спецтехноекспорт" не зазнало збитків.

Також судові експерти заявили про тиск з боку НАБУ і примус до фальсифікації результатів експертизи стосовно Павла Барубула. За словами двох експертів, під час вивчення документів ДП "Спецтехноекспорт" вони не знайшли ознак розтрати коштів з боку Барбула. Але детективи НБУ наполягали на тому, щоб експерти туди вписали неправдиві факти.

У березні 2019 року Павла Барбула було взято під варту. Але через 5 днів він вийшов під заставу в 2 млн гривень. Затримання Барбула жорстко розкритикували адвокати. Згідно з висновком громадського об'єднання "Харківська правозахисна група", затримання Павла Барбула було незаконним: під час розслідування було порушено право на свободу та особисту недоторканність, і право на справедливий суд у частині ігнорування презумпції невинуватості.

Суму застави у 2 млн гривень, яку визначив слідчий суддя, правозахисники назвали необґрунтованою і такою, що не відповідає українському законодавству, Європейській конвенції та практиці Європейського суду з прав людини. Крім того, застава значно перевищувала встановлені Кримінально-процесуальним Кодексом рамки.

Під час скандалу навколо "індійського контракту" Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), яка брала участь у слідстві разом із НАБУ, розгорнула активність на офіційній сторінці Facebook, де описала деталі справи як доведений факт. Незважаючи на те, що судовий процес тривав і остаточного рішення суду, яке підтвердило б версію слідства, не було.

Проте українські ЗМІ підхопили ключові заяви САП і розтиражували їх, оголосивши Барбула корупціонером. Деякі журналісти навіть влаштовували незаконне стеження за Барбулом і членами його родини.

Павло Барбул подав позов проти 12 видань за поширення неправдивої інформації (наклепу). У підсумку Печерський районний суд Києва в березні 2021 року заблокував доступ до цих ЗМІ, серед яких опинилися такі онлайн-ресурси, як "Главком", "Антикор" і "Апостроф". Незважаючи на те, що частина ЗМІ заявила про намір оскаржити це рішення, багато хто з них зрештою вибачився за наклеп. Спростування розмістили, зокрема, Golos.ua і From-ua.

Крім того, принципову позицію Павла Барбула щодо видань, які поширювали фейки, підтримав український письменник Володимир Цибулько, який засудив такі дії ЗМІ.

Прибутки, власність

Павло Барбул подавав декларації про доходи в період держслужби (наразі декларації закриті):

Декларація про власність, прибутки, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік

Декларація про власність, прибутки, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2016 рік

Декларація про майно, прибутки, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік

Декларація про майно, прибутки, витрати та зобов’язання фінансового характеру (після звільнення) 2018 рік

Відповідно до даних у деклараціях Павло Барбул володіє:

  • квартирою в Одесі (площа 51 кв. м, вартість 736 591 гривень);

  • квартирою в Києві (площа 81 кв. м, вартість 2 022 022 гривень);

  • автомобілем MERCEDES-BENZ GL 350 CDI 4 MATIC 2013 року без оціночної вартості, на ринку вартість такого авто коливається в межах 30-45 тис. доларів.

Останнє оновлення: 07.08.2023 року

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Теги: новини києва, новини україни, укроборонпром, волонтерство, досьє, фонд абсолют, павло барбул, спецтехноекспорт

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.