п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування, - нардеп Москаленко

Проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування, - нардеп Москаленко

У процесі реформування первинної і вторинної ланок медицини – не без проблем. Заробітна плата лікарів вторинної ланки і досі на рівні прожиткового мінімуму, медзаклади недоотримують кошти на лікування пацієнтів. В результаті утримання лікарень взагалі лягло на плечі місцевого самоврядування. 

Про це KV дізналася із повідомлення народного депутата Ярослава Москаленко (голова депутатської групи "Воля народу") в facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Повідомляється, що днями народний депутат Ярослав Москаленко провів робочий візит у Славутичі з метою обговорити процес медичної реформи з лікарями, які безпосередньо зіштовхнулися із проблемами на місцях. 

“Перший етап медреформи спричинив суттєву диспропорцію в заробітних платах лікарів первинної та вторинної ланки. Якщо у первинній ланці зарплата може бути і 20, і 25 тисяч, а в декого і до 40 тисяч гривень, то лікарі вторинної ланки досі отримують по три-п’ять тисяч”, – розповів Ярослав Москаленко.

Також він зазначив, що існує і проблема з фінансуванням вторинної ланки, особливо в тих випадках, коли до лікарів приходять пацієнти, які не підписали договору з “первинкою”. 

“Сьогодні найчастіше говорять про госпрозрахунок, але ж ми не можемо змусити наших людей оплачувати медичні послуги, коли в країні такий критичний рівень доходів населення! Інші, як вихід, називають впровадження страхової медицини. Але скільки її ще чекати? П’ять років, десять? На жаль, всі проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування”, – підкреслив він. 

Народний депутат додав також, що керівництву міста Славутич також  доведеться вирішувати всі нагальні питання: починаючи від ремонту відділень медзакладів і закінчуючи закупівлею необхідної техніки. Тож на зустрічі з місцевим керівництвом обговорили і найближчі перспективи та можливості обласного і місцевого фінансування. 

А Ярослав Москаленко, у свою чергу,  наголосив на необхідності пошуку варіантів державної допомоги місту. 

Також під час робочого візиту відбулося засідання Громадської ради з розвитку міста під керівництвом Володимира Удовиченка. На засіданні піднімалося питання і щодо розподілу коштів від будівництва ЦСВЯП. 

“Підтримую місцеву владу в тому, що ці кошти повинні йти безпосередньо на громади, а не через обласну адміністрацію. І далі використовуватися на будівництво соціальних об’єктів та розвиток територій. Вже майже три місяці станцією ЧАЕС керує виконуючий обов’язки, чого не повинно бути на об’єкті, який є стратегічним не лише для міста, а й для держави. Підтримую колектив електростанції у тому, що постійним керівником має бути призначено вихідця із працівників АЕС, який пройшов всі щаблі управління. Буду вимагати в міністерстві призначити конкурс на заміщення посади гендиректора ЧАЕС якнайшвидше”, – резюмував Ярослав Москаленко.

Нагадуємо, визначати першочерговість будівництва об’єктів та освоювати 10% коштів, які від будівництва ЦСВЯП підуть на розвиток місцевої інфраструктури, мають виключно громади та місцева влада міста Славутич, Іванківського та Поліського районів.

Читайте: Передача 10% коштів будівництва ЦСВЯП громадам має стати тестом для нового очільника Київщини, – Ярослав Москаленко

Фото: Facebook

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, славутич, народный депутат, ярослав москаленко, медицинская реформа, полит агитация

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.