пятница, 10 апреля 2020 г.

Проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування, - нардеп Москаленко

Проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування, - нардеп Москаленко

У процесі реформування первинної і вторинної ланок медицини – не без проблем. Заробітна плата лікарів вторинної ланки і досі на рівні прожиткового мінімуму, медзаклади недоотримують кошти на лікування пацієнтів. В результаті утримання лікарень взагалі лягло на плечі місцевого самоврядування. 

Про це KV дізналася із повідомлення народного депутата Ярослава Москаленко (голова депутатської групи "Воля народу") в facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Повідомляється, що днями народний депутат Ярослав Москаленко провів робочий візит у Славутичі з метою обговорити процес медичної реформи з лікарями, які безпосередньо зіштовхнулися із проблемами на місцях. 

“Перший етап медреформи спричинив суттєву диспропорцію в заробітних платах лікарів первинної та вторинної ланки. Якщо у первинній ланці зарплата може бути і 20, і 25 тисяч, а в декого і до 40 тисяч гривень, то лікарі вторинної ланки досі отримують по три-п’ять тисяч”, – розповів Ярослав Москаленко.

Також він зазначив, що існує і проблема з фінансуванням вторинної ланки, особливо в тих випадках, коли до лікарів приходять пацієнти, які не підписали договору з “первинкою”. 

“Сьогодні найчастіше говорять про госпрозрахунок, але ж ми не можемо змусити наших людей оплачувати медичні послуги, коли в країні такий критичний рівень доходів населення! Інші, як вихід, називають впровадження страхової медицини. Але скільки її ще чекати? П’ять років, десять? На жаль, всі проблеми медреформи, яку розпочала держава, лягли на плечі місцевого самоврядування”, – підкреслив він. 

Народний депутат додав також, що керівництву міста Славутич також  доведеться вирішувати всі нагальні питання: починаючи від ремонту відділень медзакладів і закінчуючи закупівлею необхідної техніки. Тож на зустрічі з місцевим керівництвом обговорили і найближчі перспективи та можливості обласного і місцевого фінансування. 

А Ярослав Москаленко, у свою чергу,  наголосив на необхідності пошуку варіантів державної допомоги місту. 

Також під час робочого візиту відбулося засідання Громадської ради з розвитку міста під керівництвом Володимира Удовиченка. На засіданні піднімалося питання і щодо розподілу коштів від будівництва ЦСВЯП. 

“Підтримую місцеву владу в тому, що ці кошти повинні йти безпосередньо на громади, а не через обласну адміністрацію. І далі використовуватися на будівництво соціальних об’єктів та розвиток територій. Вже майже три місяці станцією ЧАЕС керує виконуючий обов’язки, чого не повинно бути на об’єкті, який є стратегічним не лише для міста, а й для держави. Підтримую колектив електростанції у тому, що постійним керівником має бути призначено вихідця із працівників АЕС, який пройшов всі щаблі управління. Буду вимагати в міністерстві призначити конкурс на заміщення посади гендиректора ЧАЕС якнайшвидше”, – резюмував Ярослав Москаленко.

Нагадуємо, визначати першочерговість будівництва об’єктів та освоювати 10% коштів, які від будівництва ЦСВЯП підуть на розвиток місцевої інфраструктури, мають виключно громади та місцева влада міста Славутич, Іванківського та Поліського районів.

Читайте: Передача 10% коштів будівництва ЦСВЯП громадам має стати тестом для нового очільника Київщини, – Ярослав Москаленко

Фото: Facebook

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, народный депутат, славутич, ярослав москаленко, медицинская реформа, полит агитация

пятница, 10 апреля 2020 г.
14:38
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
15:22
Политконсультант Михаил Подоляк стал советником руководителя ОП Андрея Ермака
15:20
У Києво-Святошинському районі влада та духовенство обговорили заходи безпеки під час Великодніх свят
15:03
ГБР и прокуратура подозревают Татьяну Чорновол в умышленном убийстве (фото, видео)
15:00
Хит-парад видеоновостей от КиевVласти, 3-9 апреля 2020 года (видеодайджест)
14:40
Почти 150 киевлян сегодня вернутся из-за рубежа и будут помещены на двухнедельную обсервацию
14:27
“Укроборонпром” решил не выполнять обещаний о передаче Киеву бесхозного детсада №331 и хочет его продать
14:03
Владельцы работающих во время карантина “наливаек” не дали коммунальщикам их демонтировать (фото)
13:44
В Киеве правоохранители разоблачили деятельность четырех подпольных игорных заведений (фото)
13:26
Завтра, 11 апреля, на неделю перекроют часть улицы Пушкинской в Киеве (схема объезда)
13:03
В двух районах Киева должны отремонтировать 113 придомовых территорий и внутриквартальных проездов (адреса)
12:41
За сутки в Киеве диагностировали еще 13 случаев COVID-19 (видео, инфографика)
12:24
Полиция Киева объявила о подозрении мужчине, сломавшему нос сотруднице кондитерского магазина (видео)
12:01
В Киеве на улице Островского сгорел склад на площади 100 кв м
11:43
В санатории в Пуща-Водице задержали строителя по подозрению в изнасиловании
11:26
В столичных зонах отдыха у воды и на пляжах проводится дезинфекция территории от грызунов, клещей и комаров (фото)
Календарь событий