субота, 23 листопада 2024 г.

Передача 10% коштів будівництва ЦСВЯП громадам має стати тестом для нового очільника Київщини, - Ярослав Москаленко

Передача 10% коштів будівництва ЦСВЯП громадам має стати тестом для нового очільника Київщини, - Ярослав Москаленко

Визначати першочерговість будівництва об’єктів та освоювати 10% коштів, які від будівництва ЦСВЯП ідуть на розвиток місцевої інфраструктури, мають виключно громади та місцева влада міста Славутич, Іванківського та Поліського районів.

Про це, як стало відомо KV, заявив народний депутат Ярослав Москаленко під час наради, яка відбулася в Чорнобилі щодо врегулювання питання передачі коштів від будівництва ЦСВЯП у місцевий і районні бюджети.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Ми з громадами понад три місяці добивалися спільної тристоронньої зустрічі зацікавлених сторін. Питання має вирішитися однозначно – визначати першочерговість об’єктів та освоювати 10% коштів, які від будівництва ЦСВЯП ідуть на розвиток інфраструктури, мають виключно громади цих територій та місцева влада. На сьогодні, Київська ОДА перетягнула на себе ці функції. Але краще за місцевих людей ніхто не знає, які у них першочергові потреби: вирішення сміттєвої проблеми, ремонт школи чи забезпечення чистої питної води. Усі зібрані пропозиції щодо порядку використання коштів від будівництва ЦСВЯП ми направимо до новопризначеного очільника Київської облдержадміністрації”, – заявив Ярослав Москаленко.

За словами нардепа, КОДА повинна виконати меморандум, залишивши за собою виключно погодження переліку об’єктів і далі не втручатися в процес. 

“Це буде перше звернення, з яким ми прийдемо до нового голови Київської обласної державної адміністрації. Якщо буде його політична воля, то ніяких проблем не виникне, бо все решта передбачено законом. Це буде тест для нового керівника ОДА на те, як він планує працювати, чи він буде централізовувати всі процеси, чи продовжуватиме правильні кроки децентралізації, зокрема і в нашому питанні. Якщо він почує місцеві громади і дасть розпорядження передати управління коштами на місця, значить прийшла людина, що відповідає тим цінностям, які декларував Президент Зеленський”, – додав Москаленко.

Читайте: Без денег: администрация Терещука утвердила Славутичу еще три объекта за счет ЦХОЯТ

Фото: соцсети

КиевVласть

Вероника Злацкая

Теги: новости киевской области, деньги, славутич, ярослав москаленко, иванковский район, Полесский район, цхоят, ядерное хранилище, политагитация, ядерная энергия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.