вторник, 7 июля 2020 г.

Згурівська райрада перейшла під керівництво націоналістів і порошенківців

Згурівська райрада перейшла під керівництво націоналістів і порошенківців

Представник “Аграрної партії” Олександр Івченко (на фото ліворуч) більше не голова Згурівської районної ради. Посади позбавлено і його заступника, “радикала” Миколу Бойка. На вакантні місця обрали “свободівця” Степана Кузьмича (на фото праворчу) та Валерія Мозгового з БПП відповідно. В колегіальному органі кажуть, що минулий голова “загрався” із начисленням собі зарплат та премій, тож проти нього виступила навіть його рідна аграрна фракція. Натомість позбавлені посад стверджують: звільняли по “бєспрєдєлу” і з порушенням усіх регламентних норм. 

Як стало відомо KV, 7 травня під час чергового сесійного засідання депутати Згурівської районної ради проголосували за дострокове припинення повноважень голови районної ради Олександра Івченка та його заступника Миколи Бойка.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Усунення з посади очільника району підтримали 17, а його заступника – 14 депутатів із 18 присутніх. Звільнене крісло керівника Згурівського району посів депутат Степан Кузьмич від політичної сили "Всеукраїнське об’єднання "Свобода". На місце заступника ж було обрано колишнього голову Згурівської райдержадміністрації Валерія Мозгового від БПП.

Звільнення через зарплату

Формальною причиною звільнення став конфлікт всередині фракції “Аграрної партії” від якої і було обрано Олександра Івченка. Однопартійці звинуватили його у великих заробітках і небажанні економити, що не годиться під час пандемії. 

Як пояснив у розмові з KV депутат від “Аграрної партії” Володимир Єфіменко, ще в минулому році колеги просили Івченка вгамувати свої фінансові апетити, але той їх не послухав.

“Ще перед новим роком ми просили керівництво урізати собі зарплати та премії. Але вони цього не зробили і різними обхідними шляхами все рівно продовжували нараховувати собі кошти. У районі ж настала складна ситуація, коли навіть не було грошей на придбання захисних масок, а тут такі виплати. Тож до цього йшло вже давно”, – розповів він.

Між тим, скільки коштів район би заощадив, якби голова та апарат ради урізав би собі утримання, депутат не уточнив.

Працевлаштування колишнього голови РДА

Неофіційною ж причиною зміни керівництва районної ради називають працевлаштування ексголови Згурівської РДА Валерія Мозгового. Але маневр з пересадки очільника району в крісло спікера ради провалився. 

Справа в тому, що Згурівська “Свобода” всю каденцію ради ворогувала з “Аграрною партією”, тож, була не проти збити “аграрного” голову за допомогою голосів самих “аграріїв”. З іншого боку, у “аграріїв”, дійсно давно назрів внутрішньо-фракційний конфлікт. Тож, багато хто з партійців готовий був перед місцевими виборами політично переорієнтуватися на політсилу Петра Порошенка і їм важливо було протягнути Мозгового на посаду. Але аргументів на користь саме такого кадрового рішення у торгах із “Свободою” в “аграрно-порошенківського” блоку не вистачило.

Як розповів KV, ексзаступник голови райради Микола Бойко (обраний від Радикальної партії Олега Ляшка), ситуативний союз між непримиренними до цього “аграріями” та “свободівцями” мав стати для партії Порошенка кадровим подарунком, проте “націоналісти” виявилися спритнішими. 

“Як я розумію, на посаду голови мітив саме Мозговий. Але оскільки голосів БПП та “аграріям” не вистачало, їхній союзник “Свобода” поставив їх у жорсткі умови і висунув на посаду свого кандидата, ватажка партії Степана Кузьмича. А Мозгового вже “за компанію” зробили заступником. Перед сесією я отримував попередження, що засідання може бути неспокійним, можливо, замислюються якісь провокації. Але сесію не скасували. З’явилися на неї і свободівці, які два роки не відвідували засідань. Тож, уже наприкінці сесії рішення про зняття з посад стало досить неочікуваним. Жодних причин і підстав для нього ніхто так і не озвучив. Представник від “Аграрної партії” лише висловив таке побажання фракції, продемонструвавши відповідну петицію з підписами. До моєї роботи претензій не було, але відповідне рішення це прийняти не завадило”, – каже Бойко.

Депутатка від партії ВО “Свобода” Лідія Колесник підтвердила KV, що кандидатура Мозгового не влаштувала “націоналістів”, тож, необхідні для отримання посади голови райради голоси від фракції отримав кандидат від “Свободи”.

“Особисто я не підтримала зняття з займаної посади заступника Миколи Бойка. Як і проголосувала “проти” нової кандидатури Валерія Мозгового, яку подала “Аграрна партія”. Його призначння не підтримали ще двоє депутатів. До ексголови Згурівської РДА є питання, та й не лише у нас. Наскільки мені відомо, у правоохоронців є протокол на дуже великі суми розкрадання державних коштів”, – розповіла депутатка.

Звільнений

Натомість сам Олександр Івченко, який очолював раду із 2015 року, запевнив журналіста KV, що знає всі подробиці політичних інтриг навколо свого звільнення, але не дуже цим переймається. Ексочільник каже, що обурений не через політику, а процедуру, адже звільнення, на його переконання, відбувалося із порушенням усіх норм регламенту.

“Про те, що депутати на сесію можуть винести подібне питання, мене не повідомляли. Цю вимогу про звільнення подала група з дев’яти депутатів уже після розгляду затвердженого порядку денного. Але, у регламенті чітко прописано, якщо голову знімають не за його власним бажанням, то він мусить відзвітувати депутатам про свою роботу за попередній період на черговій сесії. І це якраз була перша чергова сесія, попередні -  позачергові через ситуацію із карантином. А також заслухати всі звинувачення, надати факти, спростування, щоби під час голосування приймалося виважене рішення. Це право не надали. Такі сесії готуються завчасно і приходять на засідання, знаючи, хто претендує на посаду. Відбулася відверта торгівля: одна політична сила вимагала посаду голови й без погодження відмовилася підтримувати моє звільнення. Тож без цих “договорняків” у них просто не вистачало би голосів. Як мінімум, до червня в мене є ще час звернутися до суду, розмірковую над цим. Я не борюсь за посаду. Лише хочу довести, що такого в місцевому самоврядуванні не повинно бути. Є закон і норми, через які не можна переступати”, – резюмував він.

До речі, у розмові з KV новообраний керівник Степан Кузьмич спростовує порушення регламенту.

“Олександр Івченко зайшов у районну раду Згурівщини від “Аграрної партії”. Його рідна партія його ж і відкликала. Це вже їхні внутрішні питання і я не можу коментувати, що там у них всередині відбувається. Що ж до законності, то сесія відбулася відповідно до регламенту. Зняття та обрання здійснювалося шляхом таємного голосування”, – каже він.

Його ж однопартійка Лідія Колесник додає: тільки суд може дати остаточну оцінку чи були порушення.

“Наскільки мені відомо, Олександр Івченко мав бути присутнім на сесії, але дізнавшись, які питання мають розглядатися, рішення змінив. Ми просили викликати його, вислухати думку. Він же відмовився і просив перенести сесію. Від початку роботи ради ми були проти Івченка на цій посаді. Він не пройшов у депутати, перед ним було ще вісім претендентів, які згодом відмовилися від мандата і залишили виборчий список. У такий спосіб він і став спочатку депутатом, а потім головою. Тож рішення про зняття ми підтримали. Вважаю, що жодних порушень не було, усе відбувалося згідно до законодавства. Якщо його особисто щось не влаштовує, то є суд”, – резюмувала Колесник

Довідково

Як стало відомо KV, до обрання головою, 54-річний Степан Кузьмич очолював Асоціацію фермерів Згурівського району. З 2009 року займається фермерським господарством "Кузьмич". Також у 2014 році обіймав посаду голови Згурівської РДА, Неодноразово обирався й депутатом районної ради. 

Народився же він у селі Велихів Володимирецького району Рівненської області. Там же, із 2004 по 2005 роки очолював відділ внутрішньої політики апарату Сарненської РДА Рівненської області. Має вищу освіту, яку отримав в Українському державному аграрному університеті. Загальний стаж роботи більше 30-ти років. Одружений.

Згідно його декларації про доходи та майно за 2018 рік, у власності його родини декілька земельних ділянок площею площею до 36 тис. кв. м та будинок у Згурівці. У гаражі має чотири автівки: Opel movano та Mercedes-benz vito 112 1999 року випуску, Т-16 та МТЗ-80 2013 року випуску.

За каденцію голови Згурівської РДА (від квітня 2015-го по січень 2020 року) 53-річний Валерій Мозговий неодноразово стикався із гучними скандалами.

Читайте: Администрация Горгана не спешит на помощь згуровским селянам

Так, у липні 2017 року громадські активісти направляли в КОДА колективне звернення з проханням про відсторонення його від виконання обов’язків голови на час проведення прокуратурою слідства за фактом зловживання службовим становищем.

До призначення в РДА Валерій Мозковий вів активну діяльність на Чернігівщині, де в нього було підприємство "Агроресурс", прописане в Бобровицькому районі. Побував у складі партії "Народний Союз Наша Україна", згодом долучився до лав БПП. У своїх же деклараціях про доходи не вказував ні про земельні володіння, ні про наявність машин.

Нагадаємо, що для Київщини “згурівський кейс” не є унікальним. За останній рік владу змінили в Київській обласній раді, а також в Обухівській, Києво-Святошинській, Яготинській районних радах.

Читайте: Вигнанці з обласної “Батьківщини” будуть судитися з виборчою комісією Київщини

Фото: коллаж KV

КиевVласть

Інна Міхно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, власть киевщина, свобода, бпп, Евгений Чубук, александр ивченко, николай бойко, аграрная партия, Згуровский райсовет, радикальная партия ляшко, степан кузьмич, недоверие председателю, скандальная сессия, лидия колесник

вторник, 7 июля 2020 г.
14:44
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
19:25
Для столичных школьников создадут мобильное приложение по физике
19:05
Депутаты Киеврады не поддержали популистское решение о передаче МОЗу двух специализированных медицинских центров
18:43
“Вимагаємо відставки Свистунова, Тація та Яструбенка, які являють собою уособлення корупції” - Володимир Назаренко
18:27
В “Киевгорстрое” рассказали об особенностях нового ЖК Great
18:04
Четыре семьи, пострадавшие от взрыва дома на Позняках, получили документы на новые квартиры
17:44
И.о. мэра Ирпеня рассказал, почему начал сбор подписей за отставку нардепа Горобца (видео)
17:28
ОП недоволен тем, что по комитетам ВР проходит законопроект о праве Рады увольнять министров
17:24
Киевсовет просит Зеленского остановить политическое преследование Порошенко
17:05
В Киеве из-за утечки газа спасатели эвакуировали жителей жилой многоэтажки по улице Радужной
16:43
В KAN рассказали о ходе строительства UNIT.Home в июне
16:26
Киевсовет решил создать 4 коммунальных детских садика
16:03
Броварской и Обуховский отделы полиции получили новых руководителей
15:46
За 36 млн гривен реконструируют несколько отделений Александровской больницы
15:22
Кличко разворовывает бюджет на велодорожки вместо того, чтобы строить их, - нардеп
15:00
Хит-парад видеоновостей от КиевVласти, 29 июня - 5 июля 2020 года (видеодайджест)
Календарь событий
Чернозем под брусчаткой. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (29 июня - 5 июля 2020 года)
7 июля 2020 г. 19:30
Чернозем под брусчаткой. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (29 июня - 5 июля 2020 года)
На столичном Подоле неизвестные уничтожили зеленые насаждения, а чернозем заложили брусчаткой. Жители проспекта Свободы страдают от шумных автомобильных гонок, которые устраивают под их окнами в ночное время неизвестные. Через два года после восстановления благоустройства дороги возле дома по ул. Парковой, 26 начал проседать грунт и разрушаться асфальт. Несмотря на уголовные производства, ООО "Укрстрой Козак" продолжает выигрывать тендеры на проведение капремонтов образовательных учреждений Дарницкого района. Несмотря на решение Киевсовета 2017 года о предоставлении статуса сквера зеленой зоне по просп. Алишера Навои, 55-57, в Киевской горгосадминистрации (КГГА) не сняли с регистрации договор аренды на эту землю с ООО “Центробудсервис”. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.
Фирма из орбиты друга Кличко по “Удару” отбирает у Киева очередной сквер
7 июля 2020 г. 14:00
Фирма из орбиты друга Кличко по “Удару” отбирает у Киева очередной сквер
При мэре Кличко продолжилась и усугубилась тенденция потери Киевом зеленых зон. Не успели отшуметь скандалы вокруг Чкаловского сквера в центре столицы и уничтожении сквера на Лукьяновке, как снова новости. Уже в начале августа город может потерять сквер у метро “Осокорки”. Судебные битвы за эту землю длятся с 2015 года. С одной стороны, Киевсовет сам создал сквер на проблемном участке и всячески публично топит за зеленую зону. Но, с другой, – все иначе: активисты подозревают, что подчиненные Кличко нарочно сливают в судах дело и подыгрывают стороне застройщика. Примечательно, что возводить ТРЦ на месте сквера хочет компания, которую уже много лет связывают с экс-депутатами и однопартийцами столичного градоначальника от “Удара”.