четвер, 2 травня 2024 г.

Така екологія: мешканці Українки скаржаться на викиди Трипільської ТЕС

Така екологія: мешканці Українки скаржаться на викиди Трипільської ТЕС

В місті Українка на Київщині зріє екологічний скандал. Мешканці почали скаржитись на проблеми зі здоров’ям через роботу Трипільської ТЕС ПАТ “Центренерго”. Місцеві депутати вже отримали десятки дзвінків з проханням вплинути на задушливий хімічний сморід, що доноситься з боку ТЕС. Виконавчий комітет Української міської ради навіть звернувся до керівництва ТЕС, щоб отримати роз’яснення щодо причин появи в повітрі запахів пально-мастильних матеріалів. Сама ТЕС – об’єкт критичної інфраструктури країни та неодноразово піддавалася атакам ворога. 

Хмари смороду

Як дізналася KВ, скарги на незвичайний хімічний сморід з боку Трипільської ТЕС почалися 18 вересня. Люди, переважно похилого віку, та матері з маленькими дітьми, стривожились через погане самопочуття. Депутати, які отримували скарги від мешканців, не забули назвати  явище “техногенною катастрофою”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Вчора ввечері на території нашої громади сталась техногенна катастрофа місцевого значення. Техногенна катастрофа — це подія, що несе негативні наслідки для екології та людей. Отримала десятки дзвінків, переважно від людей похилого віку, які скаржаться на проблеми зі здоровʼям, викликані нестерпним смородом хімічного походження”, – написала депутатка Української міської ради VIII скликання Алевтина Шмагель у соціальних мережах.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Ризик для здоров’я

Найбільше скарг надали мешканці ЖК “Stugna House”, що знаходиться в 2-5,-3 кілометрах від Трипільскої ТЕС. Одна з мешканок, станом на 21 вересня, досі перебуває на лікуванні.

“Я, мабуть, постраждала найбільше. Я маю астму і вчасно не закрила вікна. Це, як ми розуміємо, був запах мазута, який був настільки інтенсивним, що навіть у здорових людей очі почали наливатись сльозами. Я не закрила вікна одразу, думала це якісь автомобільні викиди, але вже через 10 хвилин в мене почався приступ астми. Добре, що поруч був чоловік, який зміг піти в аптеку за інгалятором. Станом на зараз я досі перебуваю на лікуванні, роблю інгаляції. Я думаю, що там можуть бути порушені норми переливання і транспортування мазуту. Ці цистерни відкриті, вітер подув в сторону домівок, а я живу на 1-му поверсі. Мені страшно за власне здоров’я. Чому я повинна страждати, купляти ці ліки й інгалятори? Я розумію, що там теж роблять важливу роботу, але мають бути якісь безпекові норми. Якщо б вони хоча б попереджали про такі викиди, я б встигла поїхати кудись з Українки і зняти номер в готелі на добу, не ризикуючи власним здоров’ям. Бо це для мене дійсно небезпечно. І я далеко не єдина, хто реально від цього страждає”, – розповіла КВ жителька ЖК “Stugna House” Марія.

Сусіди Марії також відчули сморід зі сторони ТЕС. Саме тоді мешканці почали скаржитись у кол-центр міста.

  

 Депутатська думка

KВ також поспілкувалась із депутаткою Алевтиною Шмагель, щоб дізнатись, скільки місцевих жителів постраждало від викидів та наскільки ситуація є контрольованою. За її словами, головною проблемою є відсутність налагодженої комунікації між керівництвом ТЕС і місцевою владою.

“Я не рахувала дзвінків та повідомлень. Проте, звертались переважно люди похилого віку і матусі з малими дітьми. Тобто, вразлива частина населення. Поки залишається невідомим, які саме зміни в роботі підприємства викликали такі наслідки . Жителі стверджують, що ситуація повторюється вже не вперше і просять органи місцевого самоврядування надати розʼяснення, щоб унеможливити інтерпретації на цю тему. Оцінку впливу мають надавати лише профільні інстанції, я можу сказати лише з позиції жителів, що відсутність інформації та реакції створює додаткове напруження. Мова про Трипільську ТЕС ПАТ “Центренерго”. Підприємство, робота якого дуже важлива для нашої громади, на якому працюють місцеві жителі. Українська міська рада звернулась до зазначеного підприємства з проханням про спільне вирішення проблеми”, – розповіла Алевтина Шмагель. 

Влада

Виконавчий комітет Української міської ради направив звернення виконуючому обов’язки директора Трипільскої ТЕС Петру Кравцю, де просить пояснити причини появи сторонніх запахів в повітрі. Крім цього, якщо ці роботи пов’язані з підготовкою до опалювального сезону, виконком просить заздалегідь надсилати попередження про виконання такого виду робіт, щоб встигнути попередити про це місцевих мешканців. 


Фото: звернення виконавчого комітету Української міської ради до керівництва Трипільської ТЕС.

Наразі відповідь на звернення не надійшла.

Критична інфраструктура

Як раніше писала KВ, минулого літа Трипільська ТЕС мала проблеми із фінансовим забезпеченням: через збройну агресію рф ТЕС накопичила немалу кількість боргів перед працівниками станції. Нагадаємо, окупанти поцілили снарядом у вугільний склад Трипільської ТЕС 24 лютого 2022 року.

У жовтні 2022 року ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” доручило акціонерному товариству (АТ) “Київоблгаз” припинити постачання газу на Трипільську ТЕС (ПАТ “Центренерго”), яка є найбільшим виробником теплової та електричної енергії в Київській області, а також найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області. Через розголос цієї інформації, доручення було зупинене, проте залишається купа запитань до НАК та Міненерго, в першу чергу: чому Трипільської ТЕС немає в переліку життєво важливих виробників теплової та електричної енергії і як під час жорсткого дефіциту електроенергії, спричиненого терористичними ударами по ТЕЦ та ТЕС з боку російських окупаційних військ, можна відключати від газу одного з найбільших виробників електроенергії.

Вже наприкінці літа 2023 року, Трипільська ТЕС ПАТ “Центренерго” вирішила підняти тарифи: ТЕС надала Українській міській раді пакет документів щодо встановлення тарифів на теплову енергію її виробництво, транспортування та постачання. Зазначається, що тариф на теплову енергію збільшиться на 2,7% (з 740,8 грн/Гкал до 760,30 грн,Гкал), а тариф на гарячу воду складатиме 69,48 грн/м3 замість 54,01 грн/м3.

Читайте: Трипільська ТЕС та Український водоканал погрузли у боргах

 “Нафтогаз” має намір відключити Трипільську ТЕС від постачання газу за старі борги, наразі відключення відтерміноване

  Трипільська ТЕС має намір підвищити ціни на тепло і воду для жителів Української громади

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Анастасія Олійник

Теги: війна росії проти україни, напад росії на україну, YouControl, екологія, українка, забруднення, трипільська тес, українська міська рада, скарга, виконавчий комітет, викиди, stugna house

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій