середа, 24 квітня 2024 г.

“Студентський Авангард” - інтелектуальний і фізичний розвиток молоді

“Студентський Авангард”  - інтелектуальний і фізичний розвиток молоді

Майже рік у Києві існує організація "Студентський Авангард", спрямована на фізичний і духовний розвиток молоді. До неї входять: літературний клуб "Пломінь", при якому створено бібліотеку  української літератури,  кіноклуб "Європа" та військово-патріотичний Клуб. Щоразу до цих клубів приходить усе більше  молодих людей.

Я вирішила розпитати засновника "Студентського Авангарду"  Євгена  Врядника про його дітище, та побіжно поділитися думками про проблеми молоді, мистецький пошук та особисту місію. Далі пряма мова Врядника:

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

“Літературний клуб я хотів створити дуже давно. Я сам захоплююся, скажімо, читанням зразкової літератури і, коли у мене з'явилася ідея  й  бажання, я вирішив створити організацію, спрямовану на розвиток молодого покоління.

Чому саме "Пломінь"? Я прочитав один із творів Ніцше і там є вірш, основний елемент природи,  який у ньому згадується — це полум'я, воно асоціюється з внутрішнім животрепетним духом людини. Цей вірш написаний у нас тут на табличці, це ніби гасло нашого клубу.  При літературному клубі ми створили бібліотеку,  куди можуть приходити всі, кому потрібні знання і просто духовне збагачення.  Завдання нашого клубу насправді дуже масштабні.  Зараз спостерігається певна деградація суспільства. В принципі, пік інтелектуалізаціі припав десь на  50-ті – 60-ті роки 20-го століття, коли точилася "холодна війна", купа різних аспектів збіглася і це посприяло різкому інтелектуальному  розвитку людства. Люди 20-го століття міркували великими формами, читали аналітичні статті в газетах, писали довгі листи вели тривалу й регулярну переписку один з одним….

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Середньостатистична людина як правило чітко усвідомлювала свою життєву позицію. Зараз, на жаль, спостерігається  моральне падіння. Люди стають малограмотними. А все чому, тому що люди стали поглинати інформацію такими маленькими, скажімо, рваними формами. Мислити вони починають дуже примітивно.  Що люди зазвичай читають? В основному це стрічка новин, у ній інформацію подано рваними частинами, які дуже легко поглинати, які часто пов'язані з якимось інстинктивними речами. Це поняття називається кліпове мислення. Від інформації, отриманої у такому вигляді, люди тупіють. Зараз середньостатистична людина книгу не читає, а якщо читає, то якусь дегеративну літературу, яка не змушує його напружуватися. Суспільство складається з  маси індивидів. Індивід — це не особистість, а просто пустишка, яка нічого з себе не являє. Щоб бути особистістю, потрібно відігравати якусь роль у драмі життя. Особистість (російською "личность" походить від слова "личина"). Щоб бути особистістю, потрібно мати цю "лічину".  А більшість молоді зараз має дуже низький фізичний й інтелектуальний розвиток, вона  думає про те, як звалити за кордон.  А за кордоном що?  Вони думають, що кордоном солодке життя, де нічого не потрібно робити….  Люди поступово  стають примітивними. У 20-му столітті питання примітивності людей вирішувалося тотально. Всіх просто закидали в топку принудиловки, що породило багато проблемних форм.

Ми зараз можемо спробувати оживити молодь, створити певну культуру. Єдина можливість якось вплинути на хід речей — це створювати такі культурні проекти, товариства, які привертають і закликають до себе молодь, яка підвищує свій особистісний рівень. Тому ми хочемо подати у красивому і естетично приємному вигляді складні інтелектуальні речі, підштовхнути людей до вивчення загальногуманітарного курсу, до його осмислення і застосування у життя. Ми хочемо створити певне інтелектуальне поле, тобто певна кількість людей, зацікавлених в інтелектуальному розвитку, яке в якийсь час стане критичним і породить нову культуру.

Щодо Військово-патріотичного клубу… Наш орієнтир –це гармонійний розвиток у всіх напрямках. Тобто людина з тілом атлета, розумом мудреця і душею дитини. ВПК займається тренуванням молоді з військової справи, досить важкими і виснажливими походами, для того, щоб молоді люди стикалися з життєвими труднощами, щоб молодь розуміла, що життя - це не тільки місто, у якому люди як якісь пацюки метушаться, це не тільки твоя особиста кімната, у якій ти сидиш за комп'ютером в інтернеті. Ми хочемо показати, що життя -  вкрай багатогранне, воно має різні точки напруги. Є моменти, коли просто потрібно переступити через себе. Багато людей, не стикаючись зі справжніми труднощами, вважають, що доля їх хитає, і їхнє життя до такої міри складне, що вони просто здаються. Насправді, труднощі — це щось інше. Наприклад, коли у тебе зовсім немає їжі, а тобі потрібно пройти ще 30 кілометрів, коли потрібно переламати себе, змусити себе що-небудь зробити, коли є якась небезпека, коли є якась небезпека для життя. Наша мета це всебічно розвинена людина, що породжує нову культуру.

Військово-патріотичний клуб розрахований на молодь, зацікавлену в захисті своєї країни і в особистому розвитку. Ми хочемо бачити молодих людей, підлітків, а не сорокалітніх мужиків, які у своєму віці зрозуміли, що потрібно щось робити. Адже все життя вони незрозуміло чим займалися, а тут прозріли і рвуться бігати. Ми розраховуємо на молодь, у якої ще пластичний розум, їх внутрішня натура піддається корисним змінам, вона ще , на відміну від дорослої сформованої людини, може оздоровитися. Час - це єдиний непоправний ресурс у житті людини, час тікає від нас.  Час тече, люди старіють, життя проходить повз. Наш орієнтир – це створення суспільства, яке породить нові культурні форми, які будуть мати всередині себе причину жити.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Вероніка Кайданник, одинадцятикласниця

Теги: новости киева, спорт, молодежь, литература, студенческий авангард, врядник, пламень

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.