понедельник, 23 сентября 2019 г.

Серце ветеринарної медицини

Серце ветеринарної  медицини

13 серпня професійне свято відзначили ветеринарні медики. Ми відвідали Таращанську районну лабораторію ветеринарної медицини, аби показати читачеві як живеться працівникам цієї сфери, з якими проблемами вони стикаються і чому пишаються, що обрали ветеринарію. Уже під час спілкування Світлана Анатоліївна НЕДОДАР - директор цієї установи, лікар-бактеріолог - назвала ввірену їй лабораторію серцем ветеринарної медицини. Ну що ж, занурюємося в дізнання роботи центрової частки організму ветеринарії.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”   

Щоб більше дізнатися про будні ветмедицини, пані Світлана люб'язно провела так званий екскурс володіннями лабораторії, ознайомивши із процесом та специфікою її роботи. Слід сказати, першочергово вразила осяйність, без перебільшення мовити, ідеальної чистоти приміщень. От де справді вирізняється залюбленість в обрану справу.

Лабораторія функціонує ще з 50-их років минулого століття, як структурний підрозділ Таращанської районної лікарні ветеринарної медицини. Згідно з нормативними документами, працівники лабораторії після свого професійного свята будуть працювати в новому приміщенні лабораторії ветеринарної медицини, адже багато зроблено за цей період часу - перебудовано, облаштовано, устатковано по-новому, за сучасними стандартами.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Складається лабораторія з чотирьох відділів: бактеріологічного, серологічного, хіміко-токсикологічного та відділу дослідження харчової продукції, у приміщеннях яких виокремлені бокси для проведення аналізів. Штат лабораторії налічує 5 спеціалістів своєї справи, добротна матеріально-технічна база, лише, як-то кажуть, працювати й працювати, щоразу дбаючи про оновлення й удосконалення. Інакше кажучи, лабораторія - це діагностичний центр, адже без досконалої діагностики неможливе лікування.

Ось, до прикладу, на сьогодні вже проведено 100 відсотків обстеження великої рогатої худоби на лейкоз, бруцельоз, і відрадно, у районі вже оздоровлено ВРХ від указаних захворювань. Регулярно проводяться планові перевірки, під час яких дільничні ветлікарі займаються взяттям проб крові у тварин для дослідження, а далі - уже справа за спеціалістами лабораторії. На часі, як повідомила Світлана Анатоліївна, немає критичної ситуації із захворюванням тварин у районі.

Слід зауважити, лабораторія проводить обстеження тварин як громадського, так і приватних секторів. Уся живність господарська знаходиться під пильним наглядом ветмедицини. Й огріхів бути не може, адже від здоров'я "братів наших менших" залежить і наше з вами благополуччя. Також районна лабораторія тісно співпрацює з усіма підприємствами, де є тварини. А ще варто сказати, що лабораторія не лише діагностує й проводить профілактичні дії щодо захворювань тварин, а й перевіряє якість сировини та виготовленої продукції.

Кожен працівник, як зазначила пані Світлана, сумлінно виконує свої посадові обов'язки. Це лікар ветмедицини, хімік-токсиколог Ірина Олександрівна Паламарчук, лаборант І категорії Світлана Вікторівна Шараєвська, завідуючий ДЛВСЄ на ринку Олександр Миколайович Шостак і лаборант ДЛВСЄ на ринку Наталія Миколаївна Пошелюжна.

"У світлий день нашого професійного свята я щиро вдячний за співпрацю й розуміння проблем ветгалузі керівникам районної влади, органів місцевого самоврядування. А працівникам ветеринарної сфери та ветеранам цієї галузі - за сумлінну працю. Хай у ваших домівках завжди лунають щирі й теплі слова, радісний сміх, панує щастя, злагода й душевна гармонія. Здоров'я вам, професійного зростання та благополуччя", - такими словами Сергій Антонович Котенко, начальник Таращанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, привітав колег із професійним святом.

За останні роки районна ветеринарна служба змінилася як організаційно, так і законодавчо. Головна її мета - захистити людей від інфекцій та від небезпеки харчування недоброякісною продукцією тваринного та рослинного походження. Із цією функцією служба справляється на "відмінно". Про це свідчить висока оцінка її роботи населенням району.

Чесна й самовіддана праця "айболитів" Таращанщини й надалі залишатиметься головним принципом їхнього життя та трудової діяльності, а фахові знання та навички, багатий практичний досвід, високі моральні та людські якості й надалі викликатимуть повагу й довіру мешканців району.

Що ж, а ми, у свою чергу, під завісу екскурсу, бажаємо всім працівникам ветеринарної служби плідної успішної праці!

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”   

Фото автора

КиевVласть

Ярослав Яцевський

Теги: тараща, новини київської області, Юн пресс KV, ветеринарна служба, свято, Лабораторія, проблеми, здобутки

понедельник, 23 сентября 2019 г.
20:44
Киевский завод “Маяк” задолжал более 12 млн гривен зарплаты, - Исполнительная служба
20:24
Пьяный водитель катера врезался в мост через реку Десенка в Киеве (видео аварии)
20:01
Из-за планового ремонта на этой неделе будет отключено водоснабжение на шести улицах Киева (адреса)
19:43
“Киевский метрополитен” назвал самые востребованные станции подземки с начала года
19:24
“Киевтранспарксервис” начал продавать парковочные талоны на октябрь (адреса)
19:01
ГАСИ одобрила введение в эксплуатацию ЖК “Отрадный”, - “Интергал-Буд”
18:41
Мэр Белой Церкви опроверг заявление о недостоверных сведениях в своей декларации на 32 млн грн (видео)
18:22
Закон о столице еще не принят, но от президента уже требуют его отменить - петиция
18:02
Игорь Кушнир: отмена паевых взносов улучшит инвестиционный климат в Украине
17:47
Зеленский назначил замглавы Офиса президента члена набсовета “Нафтогаза” Ковалив
17:43
Счастливский сельсовет заказал капремонт бывшего кинотеатра в Пролисках
17:17
В Верховной Раде с подачи Кличко зарегистрирован альтернативный проект закона о столице (видео)
17:01
Руководителем Аппарата ВР назначен экс-замглавы Госохраны Вячеслав Штучный (краткое досье)
16:40
“Киевоблэнерго” до 25 сентября намерено из-за задолженности отключить более 20 значимых объектов Киевщины (список)
16:27
По результатам тендеров капитально отремонтируют внешнее освещение на 17 улицах Киева (список улиц)
16:04
Каждый десятый детсадовец в Киеве не привит согласно графику
Календарь событий
Столичные власти разрешили застраивать склоны горы Щекавица
23 сентября 2019 г. 15:00
Столичные власти разрешили застраивать склоны горы Щекавица
В Киевской горгосадминистрации (КГГА) разрешили компании из бизнес-группы “Континиум” (основана бизнесменами-политиками Степаном Ивахивым и ныне покойным Игорем Еремеевым) перестроить четыре нежилых здания на ул. Олеговская, 36 в 27-метровый многофункциональный комплекс. Похоже, соответствующие ГУО выдали ООО “Адаманс” безосновательно: детальный план территории (ДПТ) не утвержден, земельный участок передавался в аренду этому ООО только для эксплуатации зданий, строительные работы придется вести в границах памятника ландшафта и истории местного значения “Исторический ландшафт Киевских гор и долины реки Днепр” и археологического заповедника. Кроме того, “Континиум” уже отличился в Киеве строительством жилого комплекса с превышением проектной этажности.