неділя, 28 квітня 2024 г.

Операція “оптимізація”: створення “Медичного центру Києва” насправді витягує з міського бюджету величезні кошти

Операція “оптимізація”: створення “Медичного центру Києва” насправді витягує з міського бюджету величезні кошти

Нещодавно “Київський міський центр нефрології та діалізу” уклав найдорожчий за всю історію свого існування договір (ціна 692,5 млн гривень) на проведення капремонту трьох своїх поверхів на підвалу. Так цей медзаклад готується до “підселення” в свою будівлю “Київського центру трансплантації кісткового мозку”. Останній медзаклад разом з “Дитячою клінічною лікарнею № 8” столична влада реорганізувала шляхом приєднання до Центру нефрології та діалізу (нова назва реорганізованого закладу “Медичний центр Києва”) в березні 2023 року “для оптимізації витрат”. Тобто тепер саме ця “оптимізація” вже на старті витягує з міського бюджету майже 700 млн гривень. При цьому, столичні активісти порівнюють об'єднання центрів нефрології та трансплантації зі схрещенням гадюки та їжака та стверджують, що такої практики немає в жодній області країни. Противники “медичного перевороту” стверджують, що думкою медиків та пацієнтів по цьому питанню ніхто не цікавився, та побоюються, що під гаслами реформування “Київський центр трансплантації кісткового мозку” стане звичайним відділенням та фінансуватиметься по залишковому принципу.

Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, наприкінці листопада 2023 року КНП "Київський міський центр нефрології та діалізу" (*) уклав з ТОВ “Абсолют-Клімат” (**) договір на виконання капремонту 1, 2, 3 поверхів та підвалу цього медзакладу по вул. Петра Запорожця, 26. Ціна договору склала 692,54 млн гривень.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з угодою, вказаний капремонт триватиме до кінця 2025 року. За цей час підрядник повинен виконати на об'єкті загальнобудівельні та електротехнічні роботи, оновити системи опалення, вентиляції та кондиціонування, облаштувати “чисті приміщення” (закриті приміщення з внутрішніми системами повітрообміну, що підтримують повітря чистим від пилу та часток – KВ), поставити медичне обладнання, виконати роботи з благоустрою.

ТОВ “Абсолют-Клімат” цей підряд дістався без конкурентної боротьби, оскільки пропозицій для участі в цій закупівлі більше ніхто не подав. 

Нагадаємо, капремонт 1-3 поверхів та підвалу "Київського міського центру нефрології та діалізу" розпочався в середині лютого поточного року. Тоді медзаклад так само без конкурсу уклав з ТОВ “Абсолют-Клімат” відповідний договір ціною 118,5 млн гривень (11 грудня 2023 року сторони узгодили зниження ціни цього договору до 63,24 млн гривень).

Для чого такі витрати

В “Київському міському центрі нефрології та діалізу" у відповіді на інформаційний запит KВ нагадали, що через кілька тижнів після замовлення Центром капремонту, а саме 2 березня 2023 року, Київрада прийняла рішення №6045/6086 про реорганізацію КНП “Дитяча клінічна лікарня № 8 Шевченківського району Києва” та КНП “Київський центр трансплантації кісткового мозку” та приєднання їх до “Київського міського центру нефрології та діалізу".

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що “Київський центр трансплантації кісткового мозку” більше 20 років розміщується на орендованих площах, а неможливість через це проведення там капремонтів призвела до невідповідності його матеріально-технічної бази нормам і вимогам.

У зв'язку з цим, як пояснили KВ в Центрі нефрології та діалізу, проєктна документація капремонту 1-3 поверхів та підвалу медзакладу була скоригована для можливості розміщення на його площах вказаного “Київського центру трансплантації кісткового мозку”. А саме його відділення трансплантації кісткового мозку (12 “чистих боксів” та 20 ліжко-місць), відділення онкогематології та передтрансплантаційної підготовки та відділення заготівлі та кріоконсервування кісткового мозку та компонентів крові.

Крім цього, на відремонтованих 1-3 поверхах Центру нефрології та діалізу планується розмістити клініко-діагностичне та лабораторне відділення, відділення гнійної хірургії з окремою операційною (18 ліжко-місць), оперативний блок на 3 операційні, відділення хірургії та трансплантації солідних органів (22 ліжко-місця). 

Відремонтовані приміщення підвалу, як зазначили у свой відповіді в Центрі нефрології та діалізу, призначатимуться для інженерного обладнання, в тому числі гепа-фільтрів для чистих приміщень (фільтри для видалення з повітря дрібнодисперсних шкідливих частинок – KВ), встановлення яких необхідне для роботи відділення трансплантації кісткового мозку. Також в підвалі планують розташувати обладнання для роботи свердловини, оскільки в умовах воєнного стану медзаклад потребує альтернативного джерела води для сеансів гемодіалізу.

В Центрі нефрології та діалізу зазначили, що загальна кошторисна вартість капремонту його 1, 2, 3 поверхів та підвалу складає 786,575 млн гривень (експертний звіт щодо розгляду проектної документації від 4.10.2023 року № 314-К/23-РБК/ЕЗ).

Зазначимо, що загальна ціна двох укладених на сьогодні договорів на виконання вказаних робіт становить 755,78 млн гривень.

“За” та “проти”

Ініціатива реорганізувати “Дитячу клінічну лікарню № 8 Шевченківського району” та “Київський центр трансплантації кісткового мозку” з приєднанням їх до “Київського міського центру нефрології та діалізу” належить Департаменту охорони здоров'я Київської міськдержадміністрації (КМДА) на чолі з Валентиною Гінзбург (на колажі ліворуч).

В пояснювальній записці до рішення Київради від 2.03.2023 року №6045/6086 стверджується, що “Дитяча клінічна лікарня № 8 Шевченківського району” не спроможна оплатити зарплати своїм працівниками та відповідно надавати медичну допомогу. Зокрема, вказано, що чистий дохід цієї лікарні від наданих послуг у 2022 році склав 6,97 млн гривень, при цьому тільки на зарплати у поточному році їй необхідно 7,16 млн гривень.

Аргументи для реорганізації “Київського центру трансплантації кісткового мозку” зовсім інші – тут питання з розміщенням. Автори рішення зазначили, що цей медзаклад знаходиться на орендованих приміщеннях (площею 4482,4 кв.м.), на яких неможливо виконати ремонт та привести обладнання і умови у відповідність до встановлених вимог.

В той же час, як стверджується в пояснювальній записці, вимоги до приміщень та обладнання, яким повинен відповідати “Київський центр трансплантації кісткового мозку”, якраз є аналогічними вимогам, впровадженим у Центрі нефрології та діалізу. 

Зважаючи на все це, чиновники вирішили реорганізувати два медзаклади та об'єднати їх з КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу”, який в свою чергу тепер носитиме назву КНП “Медичний центр Києва”. Такий “лікарняний переворот”, мовляв, “дозволить оптимізувати витрати на утримання закладів охорони здоров’я та забезпечить ефективне та раціональне використання наявних кадрових та матеріальних ресурсів”. При цьому ініціатори такого рішення запевняють, що кількість населення, яке обслуговується, буде така ж як і до реорганізації.

На перший погляд, таке рішення виглядає раціональним, але у столичних активістів знайшлися контраргументи. Насамперед їх “зачепило” реформування “Київського центру трансплантації кісткового мозку”. Голова правління громадської організації  “Національний рух "За трансплантацію" Юрій Андреєв наголошує, що в жодній області немає такої практики як об'єднання центру трансплантації з центром нефрології. Він висловив побоювання, що в результаті такого об'єднання бюджетні кошти будуть йти на Центр нефрології та діалізу, а Центр трансплантації кісткового мозку стане звичайним відділенням і відповідно його чекає скорочення фінансування.

Очільниця ГО "Відрадний.Інфо" Маріанна Хмельницька стверджує, що Центр трансплантації кісткового мозку був абсолютно самодостатнім суб'єктом. Вона зазначила, що під час розгляду рішення про реорганізацію медзакладу на засіданні постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту не було надано жодних документальних підтверджень по його скрутне становище – ні акту обстеження приміщень та обладнання щодо незадовільного стану, ні документів про збитковість чи заборгованості. 

За її даними, інформація про те, що орендовані приміщення Центру трансплантації кісткового мозку не ремонтувалися понад 20 років – не відповідає дійсності. Вона повідомила, що в 2022 році там зробили черговий ремонт та замінили вікна, а також медзаклад за власний кошт регулярно закуповує обладнання.

Маріанна Хмельницька також нагадала, що Центр трансплантації кісткового мозку, згідно договору оренди та розпорядженням КМДА від 09.12.1999 року №1960, користується приміщеннями Національного наукового центру радіаційної медицини НАМН України безоплатно. При цьому єдиними бюджетними коштами, що виділяються на цю лікарню, є компенсації за електроенергію.

Активістка також додала цікаву деталь. За два тижні до реєстрації проєкту рішення про реорганізацію – 17 січня 2023 року – виконуючою обовʼязків директора Центру трансплантації кісткового мозку призначили лікаря-нефролога Євгенію Григор’єву. Ця людина раніше обіймала посаду заступника директора медичної частини “Центру нефрології та діалізу”, в чому Маріанна Хмельницька вбачає конфлікт інтересів.

За даними активістки, Євгенія Григор’єва під час обговорень ініціативи про реорганізацію начебто представляла позицію колективу. Однак, як виявилося, працівникам центру про таку новину було повідомлено постфактум, тому вони провели збори і вирішили звернутись за правовим захистом до юристів.

Читайте: Навіщо в Києві хочуть ліквідувати Центр трансплантації кісткового мозку?

В середині березня 2023 року питання реорганізації Центру трансплантації кісткового мозку обговорювалося під час наради в парламентському комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Тоді голова комітету Михайло Радуцький вказав на недопрацювання керівництва цього медзакладу щодо інформування працівників про реорганізацію, що породило чутки про масові звільнення та навіть закриття закладу. Він ці чутки спростував та назвав цю реорганізацію в нинішніх умовах цілком логічною.

Читайте: Центр трансплантації продовжує працювати і у майбутньому переїде до нової будівлі, – нарада в комітеті ВР

Незмінний підрядник

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Абсолют-Клімат” зареєстровано в 2008 році в Києві. Власник та керівник – В’ячеслав Березовський.

ТОВ “Абсолют-Клімат” володіє 14% корпорації “Євробудінвест”. Останнє, за даними Youcontrol, має відношення до “Групи родини Вознюк”, ключовою особою якої є депутат Верховної Ради VII та VIII скликань Юрій Вознюк. До політичної кар'єри у Верховній Раді, з 2010 року Юрій Вознюк був депутатом Рівненської міськради від партії “Фронт змін”. У парламент VII скликання (2012-2014 роки) він був обраний по одномандатному виборчому округу на Рівненщині від ВО “Батьківщина”, VIII скликання (2014-2018 роки) – від партії “Народний Фронт”. Намагався стати депутатом Верховної Ради він і на виборах 2019 року як самовисуванець, але обраний не був. В 2020 році Юрій Вознюк балотувався на посаду міського голови Рівного від політичної партії “За майбутнє”, але посів шосте місце.

Зазначимо, що після випуску одного з матеріалів KВ про ТОВ “Абсолют-Клімат” редакція отримала лист від адресанта Зоряни Богуславської, яка стверджувала, що Юрій Вознюк до цієї компанії жодного зв'язку немає. Після того, як автор матеріалу вказала їй, що редакція посилається на дані Youcontrol, ця особа більше на зв'язок не виходила.

За даними Clarity Project, ТОВ “Абсолют-Клімат” за результатами публічних закупівель підписало 160 договорів на 4 млрд гривень. Більшість своїх підрядів фірма отримала від медичних закладів столиці. Найбільшими замовниками є КНП “Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни” та КНП “Київський міський центр нефрології та діалізу”.

Читайте: У Кличка влаштували таємний розпил на ремонті госпіталю ветеранів війни за 1 млрд гривень, – “Наші гроші”

ТОВ “Абсолют-Клімат” “засвітилося” в декількох кримінальних провадженнях. Так, з листопада 2018 року слідчі СБУ в рамках кримінального провадження №42018100000001118 “Абсолют-Клімат” підозрюють в участі як посередника у схемі керівників КП “Інженерний центр” та низки комерційних фірм у 2016-2018 роках. Слідчі з'ясували, що підрядники “Інженерного центру” – ТОВ “Плутон-С” та ТОВ “Армабуд лтд” – переказували фірмам, серед яких ТОВ “Абсолют-Клімат”, гроші за роботи, які не виконувалися. Після чого кошти, мовляв, переводилися компаніям з ознаками фіктивності, які в свою чергу виводили гроші для “відкату” керівництву столичного комунального підприємства та цим підрядникам.

Читайте: “Золота бруківка”: Нацполіція розслідує корупцію у КП “Інженерний центр”

В матеріалах кримінального розслідування СБУ №42020100000000188 від 14.05.2020 року ТОВ “Абсолют-Клімат” називають підконтрольним КП “Інженерний центр”. В матеріалах справи йдеться про те, що службові особи цього підприємства разом з вказаним підрядником створили схему заволодіння бюджетними коштами під час проведення будівельних робіт в Києві.

Крім цього, з листопада 2019 року слідчі Головного управління ДФС у Києві розслідують кримінальне провадження №42019100000000747, в рамках якого директора ТОВ “Абсолют-Клімат” підозрюють в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За матеріалами справи, керівник ТОВ “Абсолют-Клімат” спільно з фірмами з ознаками фіктивності в 2018-2019 роках завищили податковий кредит з ПДВ на 7,5 млн гривень.

Читайте: Київська міська лікарня №4 без конкурсу витратить майже 56 млн гривень на ремонт “інфекційки”

КНП "Київський міський центр нефрології та діалізу" засновано Київрадою та зареєстровано в 2019 році. Медзаклад очолює Едуард Красюк. Договір ціною 692,54 млн гривень на проведення капремонту 1-3 поверхів та підвалу є найдорожчим замовленням цього медзакладу.

Підприємство підпорядковане Департаменту охорони здоров'я КМДА на чолі з Валентиною Гінзбург. Діяльність цього департаменту координує заступниця голови КМДА Микола Поворозник (на колажі прворуч).

Читайте: У Київраді зафіксували “корупційний безлад” під час війни

* КНП "Київський міський центр нефрології та діалізу" (код ЄДРПОУ: 42751893)

** ТОВ “Абсолют-Клімат” (код ЄДРПОУ: 35837877)

Фото: колаж KВ

КиївВлада

Альона Момот

Теги: новини києва

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій