субота, 27 квітня 2024 г.

Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента

Мерський тролінг: до конфлікту між мерами Ірпеня і Бучі долучили ресурси Офісу Президента

Мер Бучі Анатолій Федорук (обраний від “Слуг народу”) зареєстрував на сайті Президента України петицію та пропонує присвоїти звання Героя України своєму сусідові – меру із Ірпеня, Олександру Маркушину (обраний від “Нових облич”). За словами “бучанця”, “ірпінець” в одному із інтерв’ю заявив, що "особисто звільняв Бучу" – тож, він точно герой. Федорук не приховує, що таким чином тролить Маркушина і називає його розповіді про звільнення Бучі дезінформацією в стилі російських пропагандистів. Мер Ірпеня, у свою чергу, вже охрестив петицію наругою над вищою державною нагородою. На його думку, очільника Бучі потрібно притягнути до відповідальності за подібні провокації. Баталія між очільниками міст викликала величезний резонанс в громадах, де різко критикують таку відверто недоречну поведінку можновладців під час війни. 

Як стало відомо KВ, 27 листопада на офіційному сайті Президента України була розміщена петиція про присвоєння звання Героя України капітану ЗСУ Олександру Маркушину. Автор петиції – голова Бучанської громади Анатолій Федорук (партія “Слуга народу”). За тиждень петиція вже майже встигла зібрати необхідну кількість голосів – 2433. 

“Знати своїх Героїв” 

Зокрема, у петиції мер Бучі пояснює на таке почесне звання мер Ірпеня Олександр Маркушин (партія “Нові обличчя”) заслуговує за проявлену стійкість, особисту мужність та героїзм при обороні міста Ірпінь та Київської області від російських загарбників.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Попри небезпеку для свого життя, Олександр Григорович прийняв рішення залишатись у місті і дати бій ворогу. Будучи військовим, офіцером запасу ЗСУ, Олександр Маркушин дуже швидко організував місцевих чоловіків та самотужки створив територіальну оборону міста, а його самого було обрано командиром. Олександр Григорович, будучи талановитим організатором, особисто організував роботу по спорудженні лінії оборони Ірпеня, а також віддав наказ та організував процес евакуації цивільного населення. Разом з бойовими побратимами, зокрема: Петром Щербиною, Володимиром Карплюком, Олександром Пащинським, Петром Королем та іншими – прийняли бій поблизу ТЦ “Жираф” в Ірпені і відстояли місто. Олександр Григорович особисто виносив з поля бою вбитих та поранених побратимів ризикуючи своїм життям, чим проявив виняткову мужність та героїзм”, – йдеться у петиції. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

У петиції Федорук також зауважує, що очолюване опонентом добровольче формування тероборони не лише боронило Ірпінь, а й звільнило від ворога Бучу, Ворзель, Гостомель, Бородянку.

"Після звільнення Київщини, Олександр Маркушин продовжив нести службу в Добровольчому формуванні територіальної оборони м. Ірпінь, продовжуючи виконувати при цьому обов’язки міського голови. Особисто керував процесом зачистки Ірпеня та його розмінування. 24 березня 2022 року Указом Президента України за вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час організації оборони населених пунктів від російських загарбників Олександра Маркушина було нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня", - йдеться у петиції.

Скандал

Цю петицію можна було би вважати жестом вдячності з боку мешканців Бучанської громади, якби попередньо мер Бучі не опублікував на офіційній сторінці у Facebook пояснювальний пост. Галас здійнявся довкола одного із інтерв'ю мера Ірпеня Маркушина, в якому останній заявив, що “звільняв Бучу” та решту окупованих громад Київщини. 

“Днями міський голова сусідньої громади у своєму інтерв’ю заявив, що він “особисто звільняв Бучу, Ворзель, Гостомель, Бородянку”. Дивно, бо я був переконаний, що наш регіон був звільнений Збройними Силами України… Риторика з боку сусідньої громади нагадує тактику рашистів – повна дезінформація, постійні провокації та маніпулювання думкою громадян. Прямо як у російських пропагандистів Скабєєвої та Кісєльова. Це бридко”, – йдеться у дописі.

Саме у цьому дописі Федорук і запропонував “увіковічнити такий героїзм” створенням згаданої вище петиції.

Публікація із публічного скандалу швидко переросла у перепалку між двома очільниками громади. 

Срачу не буде... 

...Саме такими словами розпочав голова Ірпінської міської громади Олександр Маркушин своє звернення у відповідь на пост очільника Бучанської ТГ, який, на його думку, Федорук написав з метою використати звання Героя України “заради хайпу і привернення уваги суспільства під постом”.

“Скажу тільки про сьогоднішній негідний вчинок міського голови Бучі, а саме – знущання над найвищою державною нагородою – звання Героя України. Анатолій Федорук, який вже 25 років “править” Бучею, задля піару у соцмережах та зведення особистих рахунків створив петицію на моє ім'я про присвоєння звання Героя України. Тролінг над найвищою державною нагородою та наругу над нашими захисниками і родинами загиблих Федорук вважає смішними... Але на мою думку, звання Героя України – це святе звання для нашої країни”, – написав Маркушин у своєму телеграм-каналі. 

За словами мера Ірпеня, після розстрілів і вбивств невинних мешканців у Бучанському районі, очільник Бучі так і не відчув своєї відповідальності за це. Додавши, що саме голова громади мав би подбати про захист своїх мешканців, але так і не організував “вчасно ні оборону міста, ані евакуацію цивільного населення з-під вогню, бо з середини березня не виходив на зв'язок”.

“Кримінальному кодексу України гостро не вистачає статті, подібної до 338-ї "Наруга над державними символами", за якою пана Федорука було би притягнуто до відповідальності за такі провокації з найвищими званнями наших Героїв. Сором писати таке в обличчя бучанцям, які власними очима бачили, хто привозив їм хліб і гарячі обіди на Стеколку, гуманітарну допомогу та допомагав евакуюватися”, – зауважив Маркушин.

Ці слова він підкріпив відео, на якому спілкується із щойно звільненими із окупації мешканцями Бучанської громади, які дякують Маркушину за звільнення і називають його “справжнім мером”, у той час як їхній їх “кинув” напризволяще. 

Також Маркушин спростував заяву мера Бучі, що самотужки врятував Бучу та інші населені пункти регіону від російської навали, зауваживши, що його слова були подані скорочено і некоректно щодо військових.

“... І в нас теж були втікачі. Але я для себе прийняв рішення залишатися до кінця і вдячний всім, хто залишився зі мною і робив все від себе залежне, щоб втримати місто. І коли я бачу бруд, який деякі дозволяють собі лити на мою адресу, я не бачу серед них ЖОДНОЇ людини, яка була б поруч в цьому пеклі і зробила хоча б 1% з того, що вдалося нам”, – додав він, подякувавши медикам, волонтерам, бійцям ТрО, військовим, Головному управлінню розвідки МО України за звільнення Київщини.

Цікаво, що вже через два дні мер Ірпеня вже активно подякував громаді за підтримку, яку він одержав після зневажливого допису мера Бучі.

“Розумію, що стою кісткою у горлі пана Федорука, бо відкрито висловлюю свою думку про його вчинок. І єдиний шанс для нього відволікти суспільство – закидати в інфопростір конфліктну інформацію і викликати у вас негативні емоції проти мене. Якби був хоч один реальний доказ того, що мер Бучі був з бучанцями – в українському суспільстві давно б закрилося це питання”, – говорить Маркушин.

І додав, що цю справу мають вивчати правоохоронні органи разом із бучанцями, він же, у свою чергу, готовий надати слідству відеодокази “з порожнього кабінету Федорука після виходу росіян” та “свідків, які підтверджують факт виїзду "пораненого" мера Бучі” тощо.


Народний осуд

Публічні перепалки між мерами спровокували хвилю обурення у соцмережі. У коментарях до посту мера Бучі про створення петиції та присвоєння звання Героя України Маркушину, мешканці громади закликали Федорука не знецінювати державні нагороди, а також цікавились, де особисто перебував сам мер, коли звільняли Бучу.

А також мешканці висловили своє обурення і втому від постійних сварок між очільниками міст.

Під постом Олександра Маркушина, мера Ірпеня, місцеві також продовжують писати про недоречність сварок під час війни.

У той час кількість охочих підтримати петицію зростає – чи то чимало людей сприйняло серйозно її опис, чи то щось інше, але щодня тут додається близько 200 нових голосів.

За тиждень вона встигла зібрати практично необхідну кількість голосів (2433) і має всі шанси, що її таки розгляне Президент Зеленський.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, це вже не перший скандал між сусідами – Ірпенем і Бучею. На початку 2021 року, напередодні війні, Буча та Ворзель вирішили від’єднатись від Ірпінського водоканалу, створивши власну мережу водопостачання. 

Тоді такі наміри засудили в Ірпені: говорячи про те, що це необхідно не жителям, а бучанським забудовникам для “спрощення” процедури отримання дозволів, в той час як місцеві тонутимуть в помиях без ірпінської стічної труби. 

У свою чергу Держагентство водних ресурсів просило скасувати ліцензію, видану КП “Бучасервіс” на свердловину, якою вже користувався  “Ірпіньводоканал”.

Читайте: Фекальний розбрат: Бучанська громада зі скандалом запускає власний водоканал

Уже в липні 2022 року “Ірпіньводоканал” запідозрили владу Бучі у намаганні захопити комунальне підприємство, яке розташоване на території міста Буча та селища Ворзель. Керівник КП говорив, що мешканців, які обслуговуються в “Ірпіньводоканалі”, змушували під час війни переукладати договори з КП “Бучасервіс”,  не маючи на це відповідних документів та дозволів. Тож КП “Ірпіньводоканал” звертався до Бучанської міської ради, до КП “Бучасервіс” з проханням припинити рейдерське захоплення об'єктів водопостачання та каналізування міста Буча та селища Ворзель. А також просили мешканців не дозволяти вводити себе в оману та не укладати договорів з “Бучасервіс”. 

Читайте: “Ірпіньводоканал” запідозрив мерію Бучі у рейдерстві

Влада ж Бучанської громади не забарилася із відповідями на закиди щодо рейдерського захоплення КП “Ірпіньводоканал” та переманювання споживачів до КП “Бучасервіс”.  У міськраді тоді запевняли, що інформаційні звернення “Ірпіньводоканалу” є ні чим іншим, як маніпуляцією та перешкоджанням діяльності місцевого комунального підприємства.

Крім того, наголошували, що надавачем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в населених пунктах Бучанської міської тергромади уповноважено саме КП “Бучасервіс” БМР, яке має всі відповідні рішення. І що влада Бучі повідомляла їх  про припинення з березня минулого року про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення на території міста Буча та селища Ворзель.

Читайте: У Бучі відповіли на звинувачення щодо захоплення “Ірпіньводоканалу”

У січні цього року Буча та Ірпінь у черговий раз зчепилися навколо питання, хто ж має забезпечувати водою мешканців Бучі та Ворзеля. У Бучі стверджували, що в громаді діє власне КП "Бучасервіс" і виключно воно є постачальником послуг. КП має всі необхідні дозвільні документи, а отже, і право виставляти рахунки за платіжки, стверджує влада. Іншої ж думки були і в Ірпінській громаді -  жителів закликали продовжувати сплачувати за чинними договорами до КП “Ірпіньводоканал”. Ситуацію могло вирішити створення підприємства спільної власності. 

Читайте:  Битва за воду: між Бучею та Ірпенем спалахнув новий скандал за право постачати воду

Чвари продовжилися вже довкола ситуації на річці Бучанка. Мер Ірпеня звинуватив бучанських чиновників у складній екологічній ситуації: ірпінські комунальники розповідали, що їх колеги з КП “Бучасервіс” незаконно привласнили майно “Ірпіньводоканалу”, що у свою чергу, призвело до злиття нечистот у річку Бучанка. У Бучанській міськраді відповіли тоді на звинувачення мера Ірпеня тим, що причиною засмічення Бучанки стала не їхня каналізаційно-насосна станція №4, а саме стихійний смітник. І вже мер Бучі у травні звинуватив КП “Ірпіньводоканал” у перекриті каналізаційного колектору на КНС №4, через що каналізаційні стоки почали стікати у річку Буча.

Читайте: У “Ірпіньводоканал” відсутні документи, які надають право користування мережами у Бучі та Ворзелі, – “Бучасервіс”

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, буча, ірпінь, скандал, олександр маркушин, петиція, анатолій федорук, бучанська громада, ірпінська громада, герой україни, державне звання, тролінг

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.