четвер, 2 травня 2024 г.

Київоблрада одержала п’ятьох нових депутатів: що про них відомо

Київоблрада одержала п’ятьох нових депутатів: що про них відомо

У Київській області йде процес “зачистки” партії “Слуги народу” від  представників групи Дубінського. На позачерговій, і першій у цьому році, сесії Київської обласної ради прийняли присягу чотири нові депутати, які прийшли на зміну своїм колегам-вигнанцям. Відбулася чергова заміна і в політсилі “Батьківщина”. КВ детально проаналізувала біографії та політичне минуле п’ятьох нових народних обранців в облраді. 

Як дізналася KВ, 12 січня відбулася позачергова 24 сесія Київської обласної ради. Результатом сесії стало затвердження плану роботи КОР на 2024 рік та погодження секретаріату ради, розгляд низки обласних програм. Також у ході пленарного засідання до складу ради увійшли п’ять нових депутатів. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як розповів KВ, депутат КОР (“Батьківщина”) Олександр Колодій, від політичної партії "Батьківщина" зайшов один депутат – Григорій Боціон, решта депутатів замінили відкликаних "Слуг народу" із так званої "групи Дубінського". Це Вікторія Киреєва, Микола Котушенко, Олександр Строкань та Лідія Лазарева. 

“Боціон зараз знаходиться на службі у ЗСУ, проте, прийняв рішення зайти замість Мартиновського, для нього зараз в пріоритеті його юридична і адвокатська діяльність. По нашій партії було ще два відкликання, які стосувалися Григорія Підсік і Ірини Панченко. Проте там ідуть судові процеси і є ухвали про забезпечення позову, тому замість них поки ще ніхто не зайшов. Було припинено повноваження від “Слуг народу” Станіслава Семергея, Дениса Січового, Марії Кисельової, Володимира Тимофійчука і Дениса Дьоміна і на їхнє місце також зайшли нові депутати. Також були припинені всі повноваження за заявами депутатів від ОПЗЖ. Та є ухвала Верховного Суду, якою цю політичну силу на сьогоднішній день заборонено і, відповідно, визнавати наступними обраних депутатів від неї також не можна. Тож склад ради зменшиться на певну кількість депутатів, та на роботу ради це жодним чином не вплине”, – розповів Колодій. 

Боціон

Григорій Боціон зайшов замість Олександра Мартиновського, який йшов у ТВО за списком №2 – керуючого партнера в Адвокатському об’єднанні "Мартиновський та партнери", київського адвоката, який працював помічником народного депутата VI скликання Віктора Лозінського (фракція БЮТ).

Боціон балотувався до Київської обласної ради 8-го скликання ще у 2020 році, однак, не зміг здобути перемогу на терокрузі №2. На момент балотування був директором ТОВ “Мегаполіс – Земля" (зараз – ТОВ “Брайсон”), депутатом Рокитнянської райради (“Батьківщина) та головою постійної бюджетної комісії, прожив у селі Рокитне. 

Боціон народився 26 квітня 1986 року, має вищу освіту та є засновником групи компаній “Капітал Агро” (створено в середині 2000-х років на території колишньої Синяківської сільради Вишгородського району). І, згідно даних аналітичної системи Youcontrol, до цієї групи входять такі сільгоспкомпанії як “Капітал-Агропродукт” (співвласник) та  “Капітал-Агроінвест”, яке належить засновнику ТОВ “УІФК-АГРО" та кінцевому власнику – німецькій компанії “ДР. ДР. Діекманн Аксель Карл Фрідріх”. Остання компанія також є кінцевим власником ТОВ "Укрленд Сервіс" (торгівля автомобілями), у переліку засновників якого вказано також “Капітал-Агроінвест”. Також він є керівником й головним бухгалтером колективного сільськогосппідприємства “Україна” Вишгородського району (розведення ВРХ).

Киреєва

Вікторія Киреєва до Київської обласної ради 8-го скликання у 2020 році балотувалася по терокругу №7 від “Слуг народу”, та не пройшла. У депкорпусі КОР загалом засідатиме не вперше, адже була обрана до облради на місцевих виборах у 2015 році від Радикальної партії Ляшка. Вона потрапила в облраду від Кагарлицького району (округ №27). Одночасно з КОР, Киреєва балотувалася і в районну раду Кагарлика.

Народилася Киреєва 9 вересня 1988 року в місті Бердичів Житомирської області. Одружена. Має три вищі освіти: у Національному транспортному університеті вона вивчала екологію (2011) і економіку (2013), Нацакадемію держуправління при Президентові України.

До приходу на посаду в КОДА працювала в столичній компанії ТОВ "Еко-Експрес", що займається документацією у сфері екології, де пройшла шлях від еколога, начальника відділу охорони навколишнього середовища до заступника директора супроводу проектів і програм. 

У квітні-червні 2016 року працювала начальницею відділу оповіщення та організації пунктів управління Управління цивільного захисту Департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської ОДА.

З липня 2016 по вересень 2020 року очолювала вже Департаменту екології та природних ресурсів Київської ОДА. З вересня 2020-го очолювала Департамент запобігання промисловому забрудненню та кліматичної політики Міндовкілля  вже з квітня 2023 – заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

Читайте: Ексочільниця Департаменту екології КОДА стала заступницею міністра захисту довкілля України

Напередодні місцевих виборів 2020 року, Киреєва була помічена за “гречкосійством”. У 2019 році вона роздавала новорічні солодкі подарунки. Також ім’я Киреєвої згадувалось в 2018 році у земельному скандалі щодо розробки проєкту землеустрою 0,15 гектарів землі під особисте сільське господарство, надану Станіславу Вдовиченку на місці Юр’ївського каналу Віта-Поштової сільради, який виявився батьком депутатки. 

Згідно її декларації за 2022 рік, вона є власницею квартири в столиці на 21,6 кв.м. Також вона задекларувала майно чоловіка – квартиру (спільна часткова власність) на 64,3 кв.м в нині окупованому рф Криму та автівку – MAZDA CX-5 2020 року випуску орієнтовною вартістю 480 тис. гривень. Із джерел доходу вона вказала лише свою заробітну плату в Міністерстві – 601 927 тис. гривень, та банківські відсотки  – 106 гривень в “Універсал банк” та 1048 тис. гривень в “Приваті”. На її банківських рахунках зберігається понад 54 тис. гривень та готівкою 17 тис. доларів. 

Котушенко

Микола Котушенко до Київської обласної ради 8-го скликання у 2020 році балотувалася по терокругу №1 третім у списку від “Слуг народу”. На час обрання мешкав у Білій Церкві та працював виконавчим директором ПП "Укрпаркінг-груп". 

Микола Котушенко – підприємець та громадський діяч Білої Церкви, голова ГО "Майбутнє країни". Народився 2 листопада 1983 року, має вищу освіту. Він є власником приватної компанії "Укрпаркінг-груп" з уставним капіталом в розмірі 2,5 млн гривень яка займається технічними випробуваннями та дослідженнями. Крім ГО “Майбутнє України”, він мав однойменну політичну партію в Білій Церкві та Києві. Також є головою молодіжної ГО "Молоді регіони" (Біла Церква), членом ради Київської обласної ГО "Рідне місто”, членом правління ГО "Автотранспортна спільнота” та учасником ГО "Асоціація перевізників Білої Церкви". 

Крім того, він є власником низки компаній з технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, які зареєстровані в Білій Церкві та входять до ПП "Укрпаркінг-груп". Так, ТОВ “Атлас 1” надало у 2023 році послуги з держзакупівель для відділу освіти Володарської селищної ради та Департаменту патрульної поліції загалом на понад 273 тис. гривень. ТОВ “Альпіна 1” у 2023 також стало переможцем держзакупівель на суму в понад 446 тис. гривень. 

Котушенко є і співвласником нової компанії із рекламних агентств ТОВ “Бренд Арт” та власником компанії щодо надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна ТОВ “Укртрейд”.

Строкань

Олександр Строкань у 2020 році балотувався до КОР по 9 терокругу 36 у єдиному списку, та другим – по терсписку також від партії “Слуга народу”.



Олександр Строкань народився 12 березня 1993 року в Києві. У 2023 за результатами рейтингу “Асоціації адвокатів України” став кращим адвокатом з судової практики, захисту бізнесу та антирейдерства. У 2014 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2022 році призначений заступником голови Комітету Асоціації адвокатів України із захисту бізнесу, активів і прав інвесторів. Партнер та співвласник адвокатського об’єднання "Мітракс".

На сайті компанії “Мітракс” зауважено, що Строкань мав декілька успішних судових кейсів. Наприклад, запобіг рейдерському захопленню комерційної нерухомості в центрі Києва площею 8016.1 кв.м – нежитлового приміщення колишнього заводу в Подільському районі Києва. 

Свого часу був співвласником компанії “Принципи правди” (професійна, наукова та технічна діяльність) та був членом Київська обласна організація політпартії "Блок Дарта Вейдера". 

Адвокатське об’єднання "Мітракс" має й одну негатвину згадку в ЗМІ. Так, за даними видання "Наші гроші" на дострокових виборах ВРУ влітку 2019 року адвокат Фесик співпрацював із кандидатом у нардепи від “Слуги народу” по 217 округу Мар’яною Безуглою. "Під час парламентської виборчої кампанії 2019 року співробітники об’єднання ”Мітракс”, співвласником якого був Кирило Фесик, а нині очільник Оболонської РДА, перевели до виборчих фондів низки столичних висуванців від партії ”Слуга народу” по 149 тис. гривень. Така сума могла свідчити про ухилення від обов’язкового фінансового моніторингу та перевірок коштів", - стверджують журналісти.


На фото: Строкань із головою Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Кирилом Фесиком при передачі гумдопомоги військовим 

Лазарева

Ще одна “Слуга народу”, Лідія Лазарева, у 2020 році балотувалася до КОР по 2 терокругу 30 у єдиному списку, та четвертою – по терсписку, як голова ГО "Інституту сталого розвитку" (нині – Інститут сталого розвитку України імені В.І.Вернадського"), діяльність якої спрямована на скорочення ризиків у сфері боротьби зі зміною клімату, 

Лідія Лазарева народилася 31 липня 1988 року у Кривому Розі. З 2020 року вона працює головним спеціалістом відділу нормативно-правової роботи Департаменту правового забезпечення Державної інспекції архітектури та містобудування України. Має дві вищі освіти: юридичну, яку здобула в Київському національному економічному університеті на факультеті “Правознавство” та журналіст.

П'ять років працювала у великій агропромисловій компанії “Золотий світанок” головним юрисконсультом. Працювала на телеканалі КДР ТРК.


Згідно її декларації за 2022 рік, у її володіні є квартира в столиці на 33,9 кв.м та садовий дачний будинок на 98,4 кв. м в Обухівському районі із земельною ділянкою на 550 кв.м. Також вона має об'єкти незавершеного будівництва – це дві квартири в столиці на 33,5 кв.м та 46,05 кв.м від ТОВ “Укрміськбуд Холдинг". Торік вона заробила 237 462 тис. гривень. А готівкою вдома зберігає 10 тис. доларів.

Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, що на Київщині тривають бурхливі політичні баталії: з президентської політсили хотіли виключити депутатів, яких підозрювали у поплічництві нардепу Олександру Дубінському. Так, 29 листопада в стінах КВЦ “Парковий” відбулось “таємне” засідання обласного осередку партії, де нібито під тиском народного депутата України та керівника Київської обласної організації партії  Андрія Мотовиловця решта депутатів КОР від “Слуги народу” голосували за звільнення низки депутатів. 

Читайте: Вояжі по-дубінськи: як депутати Київоблради їздили за кордон під виглядом волонтерства (розслідування)

Фото: колаж КВ

КиївВлада


Інна Міхно

Теги: новини київщини, новини київської області, війна росії проти україни, напад росії на україну, опзж, слуга народу, кор, київоблрада, батьківщина, вікторія киреєва, григорій боціон, група дубінського, микола котушенко, олександр строкань, лідія лазарева

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій