вторник, 27 октября 2020 г.

Гроші з могильника: наближеним до Чорнобильської зони територіям розподілили ще 231 млн гривень

Гроші з могильника: наближеним до Чорнобильської зони територіям розподілили ще 231 млн гривень

231 млн гривень від будівництва Централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), за які на Київщині точилися запеклі бої на місцях, розподілили на інфраструктурні об'єкти Іванківському, Поліському районам та місту Славутич. Традиційно найменше ремонтів та будівництв за цей кошт заплановано на Іванківщині, найбільше – у Славутичі. Претензії до кількості грошей висувають обидві території, вимагаючи для справедливого розподілу законодавчих змін. Лише Поліщина задоволена і реалізацією проєктів, і фінансуванням. 

Як стало відомо KV, 28 січня голова Київської ОДА Олексій Чернишов підписав розпорядження №42 “Про внесення змін до Переліку об’єктів соціального призначення, на спорудження (будівництво) яких спрямовуються кошти в обсязі 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва Централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій”.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Згідно з додатком до розпорядження, місту Славутич було затверджено 24 об'єкти на загальну суму 98 млн 15 тис. 662 гривні. 

Куди підуть гроші в Славутичі

Мова йде про будівництво нового кладовища (20,8 млн гривень), реконструкцію І та ІІ блоків поліклініки (8,3 млн та 6,5 млн), реконструкцію будівлі критого басейну з ванною 25х8,5 м і дитячою ванною 10х6 м (6,8 млн), ремонт дорожнього покриття по вул. Героїв Дніпра (11,5 млн), реконструкцію спортивної зали та санітарних приміщень будівлі загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 (1,8 млн ). Також – будівництво альтанок на території дошкільного навчального закладу №4 “Марите” (2,3 млн), реконструкція арок №1,2 площі в загальноміському центрі (961 тис.), реконструкція огорожі Славутицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (1,3 млн). 

Також у переліку об'єктів реконструкція огорожі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №5 “Джерельце” (1,2 млн), реконструкція будівлі (заміна вікон та дверей) Славутицької загальноосвітньої школи №1 (7,1 млн), реконструкція внутрішніх приміщень Славутицької загальноосвітньої школи №2 (13,2 млн), реконструкція лінії енергопостачання високощільної котеджної забудови Московського кварталу (920 тис.), реконструкція загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 4 (влаштування пандуса на евакуаційному виході, вартість 549 тис.), реконструкція зовнішнього освітлення Белгородського кварталу міста (1,2 млн). 

Ще Славутичу затвердили кошти на реконструкцію дорожнього покриття проспекту Ентузіастів (9 млн), реконструкцію зовнішнього освітлення Єреванського та Тбіліського кварталів (1,5 млн), влаштування пандуса на головному вході будівлі міжнародного центру розвитку бізнесу “Славутич – ХХІ століття” (378 тис.), будівництво сучасного дитячого футбольно-волейбольно-баскетбольного майданчика (1 млн), реконструкцію водоочисних споруд (насосна станція II підйому та водозабірні свердловини, вартість 21,5 млн), облаштування штучного покриття стадіону “Каскад” (13,5 млн), реконструкцію покрівлі будівлі Славутицької загальноосвітньої школи №2 (9,8 млн), реконструкцію димової труби центральної міської котельні (3,2 млн). 

Як розповів у коментарі KV мер Славутича Юрій Фомічев, у місті продовжують виготовляти проєкти та планують подавати їх до КОДА.

“У цьому переліку проєкти, які ми розробляли додатково. І продовжуємо працювати над новими проєктами. Прибрали лише один проєкт, який ми в минулому році реалізували за кошти екологічної субвенції – очисні споруди. Із раніше затверджених, немасштабні об'єкти вже виконані. Це пандус для людей із обмеженими можливостями, огородження навколо дитячого садка та школи, реконструйовано арки біля Палацу дітей та молоді, ведуться роботи по школі №1, майже завершено перший етап ремонту, реконструкція школи №2 розпочата. На жаль, не почались у минулому році роботи з ремонту доріг, хоча були проведені тендери і підписані договори. Причину не пояснили, посилаються на те, що не було коштів. Але ми знаємо, що кошти були переведені на рахунок області. Я вважаю, що це через зміну керівництва області, суто бюрократична причина. У цьому році сподіваємось на кращу динаміку, враховуючи, що нова команда КОДА сформована. Поки певний рух є, але не такий динамічний”, – говорить він. 

Поліський район

Для Поліського району затвердили 13 проєктів загальною вартістю 73 млн 982 тис. 993 гривні. 

У смт Красятичі планується реконструкція опорного навчального закладу Красятицьке НВО “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок” (9,1 млн) та реконструкція опорного навчального закладу Красятицьке НВО “Загальноосвітня школа I-III ступенів-дитячий садок “Казочка” (5 млн). 

В селі Максимовичі – реконструкція Максимовицького навчально-виховного об'єднання “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів дошкільний навчальний заклад” (9,8 млн), реконструкція Максимовицького навчально-виховного об'єднання “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад” дитячий садок “Казочка” (2,5 млн), реконструкція системи вуличного освітлення (3,1 млн), реконструкція спортивного майданчика із штучним покриттям на території Максимовецького навчально-виховного об'єднання “Загальноосвітня школа I-II ступенів дошкільний навчальний заклад” (1,9 млн), реконструкція будинку культури (11 млн).

У селі Радинка запланована реконструкція Радинського навчально-виховного об'єднання “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад” (15,4 млн гривень) та реконструкція на території закладу спортивного майданчика з штучним покриттям (1,9 млн). 

В селі Романівка буде проведено реконструкцію системи вуличного освітлення (1,5 млн) та реконструкцію сільського клубу (3,3 млн). 

Також затверджено реконструкцію спортивного майданчика із штучним покриттям по вул. Яблунева в селі Вовчків (1,4 млн) та реконструкцію Володарського сільського клубу у селі Володарка (4,9 млн).

У коментарі KV голова Поліської районної ради Андрій Слепченко розповів, що подані ними проєкти були затверджені. 

“У минулому році були проведені роботи по ремонтах трьох шкіл – заміна вікон, даху. І всі проєкти, які ми подавали, були включені. Поки претензій до обласної адміністрації не маємо. Звісно, ще є потреби, ми поступово виготовляємо проєкти, проводимо обговорення, співпрацюємо”, – зазначив він. 


Іванківський район

Всього п'ять об'єктів вартістю 59 млн 87 тис. 255 гривень було затверджено для Іванківського району. 

Це – реконструкція об'єктів водопостачання Комунального підприємства Іванківської районної ради “Іванківводоканал” зі встановленням станцій автоматичного керування з частотними перетворювачами та заміною насосних агрегатів артезіанських свердловин №15,16,20 (1,3 млн), реконструкція Оранської філії опорного навчального закладу “Прибірське навчально-виховне об’єднання “Загальноосвітня школа I-III ступенів – дитячий садок” в селі Оране (2,5 млн). 

У селищі Іванків заплановано реконструкцію системи теплопостачання та гарячого водопостачання Іванківської загальноосвітньої школи №2 (4,2 млн), реконструкцію існуючої будівлі школи №2 (32,2 млн), реконструкцію існуючої будівлі (корпус харчоблоку) КНП ІРР “Іванківська центральна районна лікарня” (18,6 млн). 

За словами депутата Іванківської райради Олега Берегового (ВО “Свобода”), із зазначеного переліку, ремонт у школі №2 за кошти від ЦСВЯП може бути проблемним, оскільки об'єкт почали фінансувати із районного бюджету.

“Тільки один об'єкт із цього переліку було розпочато у позаминулому році – школа №2. На неї виділили 20 млн гривень із районного бюджету. Оскільки фінансування здійснювалося за рахунок коштів місцевого бюджету, завершити об'єкт за кошти від ЦСВЯП буде можливо, якщо ми передамо функції замовника робіт Департаменту регіонального розвитку КОДА і я планую ініціювати цей процес. Взагалі досить цікава ситуація вийшла. На минулій сесії, яка нещодавно відбулася, з районного бюджету було знову на цю школу виділено 9,5 мільйонів.  Я впевнений, що адміністрація району була в курсі розпорядження КОДА і умов фінансування від ЦСВЯП цієї школи. Просто не захотіли втрачати "свого підрядника" робіт. Відносно жителів району це дуже підло. За 9,5 мільйонів ми могли придбати у лікарню якесь обладнання, наприклад, МРТ”, – говорить він. 

За його словами, район досі не отримав коштів на реалізацію жодного проєкту. 

“Із листопада 2017 року кошти мали надходити пропорційно, враховуючи витрачені суми на будівництво ЦСВЯП. Я маю відповідь від “Енергоатому”, що станом на січень цього року було перераховано 96 млн гривень. Ми не отримали жодної копійки. Поліський район отримав близько 30 млн, решту – Славутич. І знову у цьому переліку Славутич отримує майже вдвічі більше. Ми зібрали 3,5 тисячі підписів, аби у закон внесли зміни і чітко прописали – кому скільки коштів має надходити. З розрахунку населення, території чи інших критеріїв. Бо наразі така ситуація, що Іванківщина може отримати 50 млн, а Славутич, наприклад, – 1,5 млрд. Передавали ці звернення ще минулому Президенту, Прем’єрміністру. Нещодавно звертались до нардепа нинішнього скликання. Ніякої реакції. Крім того, я вважаю, що було б вигідніше не витрачати ці кошти, а примножувати. Навіть якщо б ми отримали 1 мільярд із 3,7 млрд, які передбачені на всі території, поклавши їх на державний депозит під державні гарантії, ми мали б щорічно 150-180 млн гривень додаткових коштів. Я цю пропозицію озвучив голові КОДА, але він сказав, що це мало і ми маємо заробляти більше. Але я реаліст і розумію, що в Іванківському районі неможливо побудувати об'єкти, які б приносили такі суми “чистими” щорічно”, – говорить він. 

Позиція області

Як передає корреспондент KV, питання фінансування об'єктів піднімалось під час пресконференції, присвяченій ста дням роботи очільника КОДА Олексія Чернишова. Зокрема, стурбовані жителі Іванківщини поставили Чернишову питання щодо справедливості розподілу та виділення коштів. 

“У цьому році ми плануємо реалізацію 43 об'єктів за кошти від будівництва Централізованого сховища для відпрацьованого ядерного палива. Кошти будуть спрямовані  на реалізацію проєктів соціального призначення – освіти, спорту, будівництво доріг і таке інше. Вони будуть розподілені між Іванківським, Поліським районами та містом Славутич. Ми приділяємо цьому велику увагу. Ви побачите все на власні очі цього року. Це дуже важливе питання, оскільки Іванківський, Поліський райони та місто Славутич мають об'єктивні обмеження у плані розвитку. І розраховувати тільки на ці кошти, які дуже швидко закінчаться, не варто. Я запропонував керівництву розглянути інший підхід – інвестувати ці кошти в економічний розвиток, а не тільки в інфраструктуру. Створити індустріальні парки, робочі місця, утворити туристичну галузь. Вони мають заробляти, тому що гроші мають властивість дуже швидко закінчуватись”, – зазначив Олексій Чернишов. 

Нагадаємо, як раніше писала KV, останній раз зміни до переліку об'єктів вносились губернатором Олександром Терещуком у травні минулого року. Тоді поповнився список об'єктів для Славутича, який вже подав більше проєктів, ніж Поліський і Іванківський райони. У мерії це пояснили тим, що вони з розумом підійшли до поділу грошей – розподілили проєкти по пріоритетності, що порадили зробити і іншим громадам. Громади ж вважали, що сенсу в виготовленні нових проєктів немає, оскільки подані рік тому навіть не почали фінансувати.

Читайте: КОГА снова обделила Полесский район при распределении денег ядерного могильника

Фото: колаж  KV

Вікторія Білоус

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, кога, новини київщини, новини київської області, чаэс, славутич, славутич, алексей чернышов, иванковский район, Полесский район, цхоят, юрий фомичев, олексій чернишов, андрей слепченко, олег береговой, губернатор чернышов, губернатор чернишов, чаес, цсвяп, юрій фомічев, олег береговий, деньги с могильника, гроші з могильника, іванківський район, поліський район, андрій слепченко

понедельник, 26 октября 2020 г.
13:04
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
22:11
Мэром Белой Церкви остается Геннадий Дикий, - результаты параллельного подсчета
20:45
Во вторник, 27 октября, ярмарки пройдут в четырех районах Киева (адреса)
20:23
У селі Переяславське на Київщині капітально відремонтують дитсадок
20:03
Две ближайшие ночи трамваи двух маршрутов в Киеве будут курсировать в сокращенном режиме
19:43
В КГГА отчитались о демонтаже МАФов на прошлой неделе (инфографика)
19:24
Патрульная полиция обнаружила ночью в лесу в Киеве подозрительных лиц с большим количеством африканского сома (фото)
19:05
Центр соцобслуживания Шевченковского района Киева отремонтируют за 25 млн гривен
18:44
На столичной Оболони на спасателей животных напал агрессивный мужчина с ножом (фото)
18:22
В Youtube появился блог о смарт-сити технологиях Юрия Назарова
18:04
Таможенники фиксируют первые попытки контрабанды телефонов Iphone 12 в аэропортах “Борисполь” и “Киев"
17:41
ЖК Montreal House стал победителем международного конкурса European Property Awards 2020-2021
17:24
Об отсутствии коммунальных услуг киевлян будут оповещать при помощи смс
17:03
Более тысячи паспортов получили жители столицы и Киевщины в день выборов и накануне
16:44
С завтрашнего дня, 27 октября, в киевском зоопарке начнется Зоо-Хэллоуин (график, видео)
16:27
“Укразлизныця” открыла продажу билетов на поезда с закрытых из-за коронавируса станций
Календарь событий
Как столичных чиновников поймали на махинациях с паевыми взносами
26 октября 2020 г. 12:00
Как столичных чиновников поймали на махинациях с паевыми взносами
В 2021 году застройщики перестанут пополнять местные бюджеты паевыми взносами на развитие инфраструктуры – так решили в Верховной Раде. Впрочем, в Киеве чиновники и ранее помогали застройщикам сэкономить на этой статье расходов. За последние три года правоохранители открыли как минимум два уголовных производства по таким фактам. В Нацполиции выяснили, что должностные лица Департамента экономики и инвестиций Киевской горгосадминистрации (КГГА) могли некорректно рассчитывать размер этих взносов, а в Генеральной прокуратуре (ГПУ) считают, что органы Государственной архитектурно-строительной инспекции (ГАСИ) не проверяли уплату этих денег перед введением в Киеве объектов в эксплуатацию. На данный момент никто из причастных к таким махинациям не был привлечен к ответственности, а “проштрафившиеся” застройщики пытаются оперативно выполнить свои обязательства во избежание каких-либо проблем.