среда, 20 февраля 2019 г.

Аутизм – не завада здоровому способу життя

Аутизм – не завада здоровому способу життя

У центрі столиці пройшов марафон на підтримку дітей з аутизмом. Батьки, щасливі діти, спортсмени і звичайні перехожі об'єдналися на головній вулиці столиці  Хрещатику, щоб подивитися і взяти участь у марафоні від проекту Kids Autism Games.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”  

Днями п’ятдесят особливих дітей подолали 500 метрів на київському міжнародному марафоні Wizz Air Kyiv City Marathon поруч із відомими спортсменами.

Для маленьких бігунів це було неабияке випробування. Адже вони зазвичай уникають спілкування з людьми, гамірні місця їх лякають. Тому особливі спортсмени до забігу готувалися. Незважаючи на дощ і втому, діти залишились задоволеними. Їх підбадьорював жвавий коментатор, оплески глядачів, яскраві повітряні кульки і гарячий чай. Кожен учасник дістався фінішу і отримав бажану й чесно завойовану медаль.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Наш проект виник у березні цього року за допомоги міжнародних благодійних фондів "Дитина з майбутнім" і "Sport for kids", - каже співорганізатор проекту Олена Свердлова, -"Наша мета - залучати дітей-аутистів до соціалізації через спорт. Це вже п'ятий марафон, в якому ми беремо участь. Судячи з того, що 4 марафони пробігли наші дітки у пілотній групі, це дає величезну соціалізацію: вони не бояться гучних звуків — це властиво аутистам. І вони дуже добре починають дружити — це найголовніше. Заради цього ми всі і працюємо. Щоб вони починали спілкуватися, дружити, щоб суспільство їх прийняло", — розповіла Олена Свердлова.

Своїми враженнями з нами ділиться семирічна Єсенія, яка щойно виконала забіг: "Я біжу марафон вже вдруге, і мені страшенно подобається".

"Це її власна ініціатива", - допомагає тітка Єсенії, - "Минулого року мама записала її сюди, і це було приємним сюрпризом, тож цього року щодо її участі не було й сумнівів".

Мама особливої дитини Діана Клімова каже, що її діти щотижня займаються у благодійному проекті Kids autism games.

"Ми вирішили прийти на цей захід, оскільки сподіваємося, що у майбутньому наш син все-таки піде у спорт. Він говорить, що буде олімпійським чемпіоном. Ну, дай Бог, — говорить Діана, — Це дітки з особливими потребами. Ми за соціалізацію, за дитячі ігри, за connecting і за спорт, тому що це життя".

37-ми річний Сергій, батько молодого спортсмена стверджує, що "це допомагає дітям самореалізуватися, адже вони рідко мають таку можливість у нашому суспільстві, яке зазвичай не приділяє уваги потребам дітей з особливостями розвитку.

"Для моєї дитини це насамперед соціалізація й фізична активність. Взагалі останнім часом відчувається популяризація спорту, і це корисно всім: і діткам, і батькам. Діти бачать це як свято, а не просто як фізичне навантаження", - запевняє мама й водночас волонтер марафону, Оксана.


Для батька Володимира Волошина та його дитини Варвари це уже п’ятий марафон за два роки. "Ми пробігли 500 метрів. Ми вже хочемо бігти кілометр, але нам ще не довіряють такого. Соціалізація велике значення має для дітей наших. Ми подолали багато вад, які не могли раніше подолати без таких проектів", — розповідає Володимир.

А тренер проекту Ліана Копилова запевняє, що за допомогою спорту можна поступово побутися будь-яких психічних відхилень. За її словами, діти із синдромом аутизму завжди намагаються бути осторонь від інших. Тому, на її думку, важливо їх об’єднувати і залучати їх у суспільство.

"Методика така, як і з учнями у звичайному математичному ліцеї, де я працюю. І приходжу на тренування до наших особливих дітей, і вони мені як всі ті, з якими я працюю на уроках. Тільки трішки більше треба уваги, десь більше треба сконцентрувати свою увагу, тобто приділити індивідуального більше підходу. Тому, наша ідея, в першу чергу, не відрізняти. Наші бігли поки що з батьками, волонтерами, тренерами. Але я так Ліана Копилова.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”  

Фото: financialtribune.com

KиевVласть

Івана Самойленко

Теги: новости киева, забег, аутизм, Wizz Air Kyiv City Marathon, Sport for kids, Kids autism games

среда, 20 февраля 2019 г.
17:06
Перед повышением до замглавы КГГА Марина Хонда за год успела заработать почти полмиллиона гривен
16:49
Киевляне недовольны работой столичных коммунальных служб - результаты опроса
16:25
До конца недели Киевская городская таможня будет растамаживать “евробляхи” до полуночи (адреса)
16:04
Сегодня по семи адресам на двух улицах Киева до вечера не будет воды (адреса)
15:47
На ремонтные работы в Павловском сквере Киева необходимо 40 млн гривен
15:27
За год бутерброд из черного хлеба с салом подорожал на 10%
15:04
Жители “домов Войцеховского” на Харьковском шоссе снова могут остаться без электричества (видео)
14:46
“Киевгорстрой” поднимает цены
14:27
Фастовская объединенная община будет создана в 2020 году принудительно, - Михаил Нетяжук
14:03
Кличко проинспектировал Киевскую клиническую больницу №1 после капитального ремонта
13:43
Третьяков: Нужно и дальше совершенствовать законодательство, которое защищает пострадавших во время Революции Достоинства
13:28
В коммунальных больницах Киева в 2018 году от инфаркта миокарда умерло 609 больных
13:04
На Киевщине массово горит травяной настил, пострадала женщина (фото)
12:44
Обаятельным котам из приюта “Сириус” ищут надежного хозяина
12:27
Бывший полковник полиции за деньги от продажи коллекторам служебной информации купил 9 квартир в Киеве (видео)
12:02
На Киевщине в партии египетских цитрусов обнаружили карантинную муху
Календарь событий