п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Юні журналісти української столиці підкорили “Нові вершини” Білорусі

Юні журналісти української столиці підкорили “Нові вершини” Білорусі

Команда юних журналістів  ІТА "ЮН-ПРЕС" Київського Палацу дітей та юнацтва виборола 2 перших і  одне друге місця на фестивалі "Нові вершини", який проходив на початку квітня в столиці  Республіки Білорусь Мінську.

Підкорення вершин - завдання не з простих. Це - справжнісінький спорт, який вимагає виключно професійних навичок, сталевої витримки і неосяжного бажання діяти. Саме тому загін цілеспрямованих київських юних журналістів, разом з іншими талановитими дітьми та молоддю з Білорусі, Польщі, Казахстану й,  звичайно ж, України, відправився на міжнародний фестиваль-конкурс "Нові вершини" в столицю Білорусі місто Мінськ.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

На відкриття V Міжнародного Фестиваль-конкурсу "Нові вершини 2019" у великому Палаці культури залізничників зібралися сотні  творчих колективів, щоб відважно позмагатися в 183 різних номінаціях: вокал і хореографія, ансамблі та театральне мистецтво, хори і театри моди, цирк і оригінальний жанр, телебачення й газета… Яскраві костюми, шквал емоцій, радощі й переживання...

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А перший день Фестивалю розпочався досить незвично – зі знайомства з невеликим  білоруським містечком Молодечно. Там, у місцевому Палаці культури відбулося своєрідне “передвідкриття” “Нових вершин”. Учасників Фесту зустріли народним білоруським обрядом “Гуканнє вясни” з паперовими й випеченими з тіста “птушками”, які розлетілися разом з юними й дорослими фестивальниками  по різних країнах. Здавна вважалося, що під час  проведення цього обряду природа прокидалася від зимового сну, а земля відігрівалася живильними сонячними променями. Традиція  має древнє язичницьке коріння. Наші предки вірили, що живі сили весни прокидаються лише тоді, коли  їх про це гарно просиш, допомагаєш їм, закликаєш їх на свою землю. Люди вірили, що, виконуючи всі звичаї, можна очікувати  на багаті врожаї в новому  році. Разом з любительським об’єднанням етнографічним клубом “Кола” гості  співали обрядові веснянки й підкидали в небо “печених пташок”, яких потім з задоволенням з’їли. Особливістю таких пісень є те, що кожен куплет закінчується голосним і  пронизливим криком “Гу-у-у-у!”. Звідси і  назва – “гуканнє”.

В рамках V Міжнародного фестивалю-конкурсу “Нові вершини-2019” в Молодечно було підписано угоду про культурну співпрацю між творчими колективами централізованої клубної системи Молодечненського району Білорусі та  України, Словенії й  Польщі.

Під час творчої зустрічі “Мы разам для моладзi”  були ігри, розваги, танці (як сучасні так і народні), а також цікаві майстер-клас з білоруських народних ремесел.  Юним кореспондентам дитячої телестудії “Наш час” випала унікальна можливість поспілкуватися з учасниками  фестивалю й лідерами іноземних делегацій.

 - Ми – поза політикою і відкриті для будь-якої молодіжної й дитячої творчості, - наголосив організатор і  голова оргкомітету Фестивалю “Нові вершини-2019” Сергій Дербун, - Адже мистецтво не має кордонів, а його мова зрозуміла кожному..

Концерт творчих колективів – учасників  Фесту викликав просто шквал емоцій, а фінальну пісню “Ми разом!” виконали всі учасники концертної програми, вивчивши її практично “з коліс, на ходу”.

Творчі змагання починалися рано вранці і закінчувалися пізно ввечері. Особливо багато учасників було з Білорусі - діти і молодь приїхали з усіх регіонів країни.

- На фестивалі все настільки легко і невимушено, що виступати на сцені - одне задоволення. Також окрилює неймовірно точна організація і якісна апаратура, - вступають в розмову учасники молодіжного театру з міста Слуцьк, які зібрали всі можливі нагороди в номінації “Театральне мистецтво”.

 Але головне -  не в цьому. Фестиваль-конкурс “Нові Вершини” став черговим доказом згуртованості і єдності народів, і показав, що справжнє мистецтво завжди вище будь-яких розбіжностей!

Україну представляли юні журналісти й вокалісти зі Славутича, Кропивницького та Києва. Усі вони стали переможцями в своїх номінаціях.

Зате юні лицарі пера й телекамери з інформаційно-творчого агентства “ЮН-ПРЕС” стали безумовними зірками! Та й не дивно. Газета "МІСТ М" стала найкращим друкованим виданням фестивалю. У номінації "Кращий телесюжет" команда  “ЮН-ПРЕС” розділила перемогу з юними телевізійниками зі Славутича, а команда  U.P. "News" виборола 2-е місце.  Окрім виконання конкурсних завдань ми встигли погуляти Мінськом, побували на цікавих екскурсіях, в музеях, в Національній бібліотеці де  піднялися на оглядовий майданчик і з висоти 75 метрів милувалися  чудовим містом. А ще  ознайомилися з роботою центральних  газет “Вечірній Мінськ” і “Мінський кур’єр”. Наші білоруські колеги показали  нам роботу редакцій газет, розповіли про здобутки й проблеми, навіть поділилися цікавими темами для майбутніх журналістських розслідувань. 

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

КиевVласть

Анастасія Авдєєнко, Наталя Плохотнюк

Теги: конкурс, фестиваль, юн-пресс, минск, новые вершины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.