среда, 5 августа 2020 г.

Я відкриваю світові світ

Я відкриваю світові світ

„Хто я?” – чи не найпровокаційніше питання з тих, що виникають безсонної ночі після довгого діалогу з самим собою. Такі самозанурені розмови інколи приносять заспокоєння, частіше – ще більше пригнічують юну душу.  На диво, я досить швидко знайшла відповідь на це запитання. Варто було згадати вірш В. Симоненка “Ти на Землі – людина, і хочеш того чи ні –  усмішка твоя – єдина, мука твоя – єдина, очі твої – одні”.

Так, я — людина, особистість, іграшка долі,  яка ніколи не зможе літати. Моя душа, вже скривавлена самотністю й непорозумінням, – суверенна держава з власною конституцією. В ній бувають економічні кризи, революції, навіть війни. Зараз, у підлітковий період,  мій душевний стан найбільш подібний до громадянської війни, коли те, що вчора було рідним, сьогодні нічого не варто, а ти сама –твій  найбільший ворог. Та, як казав цар Соломон, “І це минеться”.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Ми рідко задумуємося над цим, але на Землі живуть мільярди людей, що не заслуговують на це ймення.  Вони гають своє тихе, непомітне життя комахи. Сьогодні існують, завтра – ні.  Яка різниця?  Все одно ніхто не помітить. Ліна  Костенко сказала‚ як на мене, геніальні слова: „Життя людського строки стислі. Немає часу на поразку….”  І я, людина, житиму з ними на вустах, щоб це здичавіти, не забути, хто я є.

Дехто каже, що людина — частинка Всесвіту. На мою думку, це хибне припущення, бо вона і є  Всесвіт‚ безмежний, унікальний, незрівняний…. Тільки коли справжня  людина, а не бездушний механічний манекен.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А ще, я тепер це знаю, Всесвіт можна вмістити в одній пісні, одній  картині, одній будівлі... Мабуть, це і є найбільшою радістю і таємницею справжнього мистецтва. Згадати хоча 6 Собор Паризької Богоматері, який ховає у своїх таємничих фасадах історію багатьох поколінь. Віктор Гюго не дарма зобразив його у своєму романі – певно теж помітив якусь незбагненну мудрість цієї  будівлі, майже живої істоти з власною долею, яка була створена людськими руками‚ і  згодом сама набула людських якостей. Серед сучасних витворів мистецтва інколи трапляються такі, що немов відчиняють нам двері у паралельний світ.

3 власного досвіду помітила, що справді гідні витвори мистецтва вриваються у наше життя саме тоді, коли ми морально готові їх сприйняти. Пісню  „Alone“ британського дрім-гурту „This mortal coil” я почула тільки минулого літа, хоча записана вона була у далекому 1986 році. 3 перших звуків музики у моїй голові  з’явився навдивовижу чіткий, яскравий образ! Я побачила дівчину – так, мабуть, мала виглядати Шекспірівська Офелія: округле личко з ніжним рум’янцем, гнучка шия, на якій виграють бурштинові промінці ранкового сонця, тіло, затягнуте у сніжно-білий атлас…. Здається, ніби ангел зійшов на землю, але було у її погляді щось моторошне, якась мовчазна слизька тривога. Сиділа вона, світла, схожа на Мадонну з полотна часів Ренесансу‚ у купі жовтого кленового листя і дивилася вгору, у пронизливо синє, напружене небо... Я побачила уривки, незабутні уривки...Я побачила цю дівчину з мотузкою на шиї, але мотузка була не знаряддям вбивства, а лише розвагою, дитячою забавкою…. Вітер гойдав тендітну фігурку вперед-назад, вперед... І назад...Я бачила її простягнутою на коштовному килимі осені‚ з вустами, пофарбованими багрянцем, а по білосніжному шовку її сукні бігали десятки великих лискучих жуків. І лунала музика, прекрасна пісня про самотність...

Не кожному щастить побачити такий сон, я ж перебувала при здоровому глузді. Що це було? Потьмарення? Осяяння? Гра хворої уяви? А може, як у казці, прохання про допомогу від самотньої принцеси з іншого виміру? На це питання я не маю відповідей, але лише після знайомства з творчістю „This mortal coil”  я повірила в існування паралельних світів... Ось вам і справжнє мистецтво!...

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Сила людини у тому, що вона — Всесвіт і творець Всесвіту, художник,  витвір мистецтва (мимоволі згадуються слова з пісні  Мерліна Менсона  „... now Im not an artist? Im  a f**king work of art…”) ‚ і ці дивовижні здібності, подаровані нам природою, вимагають величезної відповідальності за свої вчинки…

КиевVласть

Олександра Яковенко, випускниця ІТА “ЮН-ПРЕС”

Теги: юн-пресс, подростковый возраст, самопознание, самоопределение

среда, 5 августа 2020 г.
09:17
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
13:45
У двоих заместителей главы КОГА выявили коронавирус
13:22
Девелопер KAN отчитался о ходе строительства ЖК “Файна Таун” в июле
13:04
В Белой Церкви на Киевщине начали работать дежурные детские сады (адреса)
12:44
Пробы воды в шести бюветных комплексах Киева показали отклонения от нормативов (список)
12:27
Коммунальщики расчистили переливные коллекторы на озере Подборное в Дарницком районе Киева (видео)
12:03
Проекты Общественного бюджета-2020 в Ирпене на Киевщине будут приниматься до 23 августа
11:44
За прошедшие сутки в Украине выявили рекордное количество носителей коронавируса
11:24
Новый корпус детской больницы “Охматдет” и школы Киева украсили smart-муралами (фото)
11:05
Вниманию инвесторов ЖК “Кирилловский гай"
10:44
За год зарплата директора столичного Департамента предоставления админуслуг выросла более чем на 100 тысяч гривен
10:21
Розслідування щодо Комарницького-Тищенко-Блінова затягується і може бути поховане за участі Кличка - Таран
10:03
Курс валют в Киеве: 5 августа 2020 года
09:44
СК “КРОНА” стала партнером з медичного страхування Fozzy Group
09:24
В июле нарушители правил парковки пополнили бюджет Киева на более 1,5 млн гривен
09:05
Движение автомобилей через железнодорожный переезд в Яготине на Киевщине будет закрыто до 21 августа (схема объезда)
Календарь событий