вторник, 10 декабря 2019 г.

Я відкриваю світові світ

Я відкриваю світові світ

„Хто я?” – чи не найпровокаційніше питання з тих, що виникають безсонної ночі після довгого діалогу з самим собою. Такі самозанурені розмови інколи приносять заспокоєння, частіше – ще більше пригнічують юну душу.  На диво, я досить швидко знайшла відповідь на це запитання. Варто було згадати вірш В. Симоненка “Ти на Землі – людина, і хочеш того чи ні –  усмішка твоя – єдина, мука твоя – єдина, очі твої – одні”.

Так, я — людина, особистість, іграшка долі,  яка ніколи не зможе літати. Моя душа, вже скривавлена самотністю й непорозумінням, – суверенна держава з власною конституцією. В ній бувають економічні кризи, революції, навіть війни. Зараз, у підлітковий період,  мій душевний стан найбільш подібний до громадянської війни, коли те, що вчора було рідним, сьогодні нічого не варто, а ти сама –твій  найбільший ворог. Та, як казав цар Соломон, “І це минеться”.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Ми рідко задумуємося над цим, але на Землі живуть мільярди людей, що не заслуговують на це ймення.  Вони гають своє тихе, непомітне життя комахи. Сьогодні існують, завтра – ні.  Яка різниця?  Все одно ніхто не помітить. Ліна  Костенко сказала‚ як на мене, геніальні слова: „Життя людського строки стислі. Немає часу на поразку….”  І я, людина, житиму з ними на вустах, щоб це здичавіти, не забути, хто я є.

Дехто каже, що людина — частинка Всесвіту. На мою думку, це хибне припущення, бо вона і є  Всесвіт‚ безмежний, унікальний, незрівняний…. Тільки коли справжня  людина, а не бездушний механічний манекен.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А ще, я тепер це знаю, Всесвіт можна вмістити в одній пісні, одній  картині, одній будівлі... Мабуть, це і є найбільшою радістю і таємницею справжнього мистецтва. Згадати хоча 6 Собор Паризької Богоматері, який ховає у своїх таємничих фасадах історію багатьох поколінь. Віктор Гюго не дарма зобразив його у своєму романі – певно теж помітив якусь незбагненну мудрість цієї  будівлі, майже живої істоти з власною долею, яка була створена людськими руками‚ і  згодом сама набула людських якостей. Серед сучасних витворів мистецтва інколи трапляються такі, що немов відчиняють нам двері у паралельний світ.

3 власного досвіду помітила, що справді гідні витвори мистецтва вриваються у наше життя саме тоді, коли ми морально готові їх сприйняти. Пісню  „Alone“ британського дрім-гурту „This mortal coil” я почула тільки минулого літа, хоча записана вона була у далекому 1986 році. 3 перших звуків музики у моїй голові  з’явився навдивовижу чіткий, яскравий образ! Я побачила дівчину – так, мабуть, мала виглядати Шекспірівська Офелія: округле личко з ніжним рум’янцем, гнучка шия, на якій виграють бурштинові промінці ранкового сонця, тіло, затягнуте у сніжно-білий атлас…. Здається, ніби ангел зійшов на землю, але було у її погляді щось моторошне, якась мовчазна слизька тривога. Сиділа вона, світла, схожа на Мадонну з полотна часів Ренесансу‚ у купі жовтого кленового листя і дивилася вгору, у пронизливо синє, напружене небо... Я побачила уривки, незабутні уривки...Я побачила цю дівчину з мотузкою на шиї, але мотузка була не знаряддям вбивства, а лише розвагою, дитячою забавкою…. Вітер гойдав тендітну фігурку вперед-назад, вперед... І назад...Я бачила її простягнутою на коштовному килимі осені‚ з вустами, пофарбованими багрянцем, а по білосніжному шовку її сукні бігали десятки великих лискучих жуків. І лунала музика, прекрасна пісня про самотність...

Не кожному щастить побачити такий сон, я ж перебувала при здоровому глузді. Що це було? Потьмарення? Осяяння? Гра хворої уяви? А може, як у казці, прохання про допомогу від самотньої принцеси з іншого виміру? На це питання я не маю відповідей, але лише після знайомства з творчістю „This mortal coil”  я повірила в існування паралельних світів... Ось вам і справжнє мистецтво!...

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Сила людини у тому, що вона — Всесвіт і творець Всесвіту, художник,  витвір мистецтва (мимоволі згадуються слова з пісні  Мерліна Менсона  „... now Im not an artist? Im  a f**king work of art…”) ‚ і ці дивовижні здібності, подаровані нам природою, вимагають величезної відповідальності за свої вчинки…

КиевVласть

Олександра Яковенко, випускниця ІТА “ЮН-ПРЕС”

Теги: юн-пресс, подростковый возраст, самопознание, самоопределение

вторник, 10 декабря 2019 г.
13:01
Руководство главных управлений Госгеокадастра в областях и Киеве отстранили от выполнения обязанностей
12:41
Департамент здравоохранения КОГА получил нового руководителя
12:23
Нардепы двух фракций просят Кличко снести 14 этаж в ЖК “Дипломат Холл”
12:01
Жители столичных Бортничей страдают из-за отсутствия питьевой воды в многоэтажках
11:46
Президент “Киевгорстроя” Игорь Кушнир рассказал о ситуации на рынке, репутации и недостроях
11:21
Сбивший двух детей под Киевом водитель оказался начальником одного из отделов Нацгвардии (фото)
11:03
Сегодня, 10 декабря, ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
10:43
На Софийской площади в Киеве установили главную елку страны (видео)
10:22
Суд закрыл дело о взятке против первого заместителя мэра Борисполя Корнийчука (видео)
10:18
Застройщик ЖК Tourbillon просит советника Кличко повнимательней присмотреться к организаторам протестов в Протасовом Яру
10:04
Курс валют в Киеве: 10 декабря 2019
09:44
Нацполиция расследует уголовное производство о возможном самоуправстве главы ОП Богдана
09:28
Столичную Русановку сделали более безопасной с помощью видеокамер
09:02
Под Киевом пьяный мужчина сбил ребенка и попытался скрыться (фото)
08:10
“Нормандский формат”: итоги встречи Владимира Зеленского с лидерами России, Франции и Германии в Париже (видео)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 10 декабря 2019 года (полный список населенных пунктов)
Календарь событий
Дубль два: градостроительный кадастр Киева пообещали ввести в полноценную эксплуатацию в конце 2020 года
10 декабря 2019 г. 12:00
Дубль два: градостроительный кадастр Киева пообещали ввести в полноценную эксплуатацию в конце 2020 года
Геопортал “местного разлива”, который называют “Градостроительным кадастром Киева”, был как бы создан и работал под руководством экс-чиновника Киевской горгосадминистрации (КГГА) Андрея Ваврыша (на фото справа) еще в 2013 году. Веб-портал помпезно презентовали, потом несколько раз перезапускали, а в 2016 году стали подумывать, как модернизировать. Первый этап модернизации был начат в 2018 году, недавно был заключен договор на проведение второго и третьего этапов модернизации. В КГГА теперь заверяют, что после этого (в конце 2020 года) столичный Градостроительный кадастр наконец-то заработает полноценно. За это подрядчику (ООО “Эф Ди Ай Кампани”) придется заплатить около 7 млн бюджетных гривен.