вторник, 18 июня 2019 г.

Вперед, у минуле!

Вперед, у минуле!

А ви пам'ятаєте свої уроки історії, скажімо, в класі 5-му? Тоді разом із вчителем за допомогою уяви й підручника можна було подолати цілі епохи, поринути у життя могутньої держави. А якщо я скажу, що це все ви маєте змогу побачити на власні очі? Маєте таке бажання - тоді парк "Київська Русь" саме для вас. Тут, за селом  Копачів Обухівського району, відтворено архітектуру, побут і атмосферу великої князівської епохи.

Народні майстри тут влаштовують майстер-класи та навчають давнім ремеслам, таким як ковальство чи ручна чеканка монет, виготовлення ляльки-мотанки чи гончарство. А ще можна навчитися метати спис, стріляти з лука чи їздити верхи на коні…

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

Матеріал, який переважно використовується при будівництві “Князівства” - дерево. З нього відтворені паркани, огорожі, будівлі, ворота (з металевими деталями) та доріжки, що прокладають шлях парком.

На вході зустрічають за звичаєм хлібом-сіллю. А ще з “охороною” - мужні лицарі в обладунку вигукують: “Вас вітає Древній Київ у парку “Київська Русь”! Гей!”. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

А коли вже потрапляєш до того Середньовіччя, помічаєш, що крім відвідувачів, в парку чимало “своїх”, одягнених в звичайні латані свити, довгі спідниці та не зовсім вишукані плаття. Але чому б самому не відчути себе мешканцем цієї епохи і не орендувати одяг або навіть придбати його? А потім піти до корчми поїсти справжнього українського борщу чи печені, після чого розбити намет і переночувати просто неба…. Хоча б на одну ніч побути у тісному зв'язку з природою, як наші предки.

Головне, заради чого відвідують “Київську Русь”, – атмосфера і видовища. Одними із наймасштабніших є лицарські бої, що відбуваються на ристалищі. Заради них з'їжджаються люди з усієї України. Споглядати дійство можна за огорожею чи “елітно” - на князівських трибунах. А на  ярмарку можна придбати все: від унікальних прикрас та іграшок до медовухи та музичних інструментів.

У Парку постійно відбуваються етнічні Фестивалі. Ось лише деякі з них: Міжнародний фестиваль кінних бойових мистецтв “Скіфи”, Міжнародний фестиваль “Славниця”, Фестиваль середньовічного бою. Цього року до них приєдналась і “Прес-Весна на Дніпрових схилах”. Спокійні тихі вулички перетворились на метушливі медійні місцини. Скрізь бігають журналісти, працюють і знайомляться. Цим і виділяються серед натовпу. Також, подекуди яскраво-помаранчевими футболками, які ходять групами і час від часу стають “експонатами” та “предметами” для фото. Не кажучи вже про те, що фото вікінга чи лицаря поряд з купкою людей у помаранчевому є дуже колоритними і незвичними. Окрім того, “мандаринки” піднімають всім настрій. Хоч і надзвичайно виділяються посеред середньовічного колориту своїм особливим, “розбавляють всю цю сіру простоту”.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV” 

Парк вабить… своїми затишними вуличками, доброзичливим і працьовитим “населенням”, мальовничою природою, реалістично відтвореною архітектурою. Нудьгувати тут ніколи, адже кожен крок – ще одна захоплююча сторінка культури та історії, яка потребує уваги журналістів.

КиевVласть

Вікторія Дубровська, м. Ірпінь

Теги: новости киевщины, парк, юн-пресс, киевская русь, пресс-весна

понедельник, 17 июня 2019 г.
18:02
Полиция Киева разыскивает проехавшийся по пешеходно-велосипедному “мосту Кличко” автомобиль (видео)
17:06
За два выходных дня на Киевщине утонули 8 человек
16:09
С завтрашнего дня, 18 июня, будет закрыто движение пешеходов по мосту над Аллеей Героев Небесной Сотни в Киеве
15:08
При попытке пронести на территорию киевского СИЗО наркотики был задержан фельдшер
14:05
Киевские власти согласовали выделение без торгов 74 млн гривен на уже построенный пешеходно-велосипедный мост (документ)
13:02
Карплюк и “Нові обличчя” обустроили новый сквер в Боярке
12:08
В киевском парке “Победа” установили интерактивную логическую игру (фото)
11:11
На одном из кладбищ левого берега Киева планируют построить колумбарную стену
10:02
Станция киевского метро “Олимпийская” закрыта на вход и выход из-за звонка о минировании
09:06
Из-за пожара из дома на Лесном массиве в Киеве пришлось эвакуировать 12 человек (фото, видео)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 17 июня 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 17 июня 2019
воскресенье, 16 июня 2019 г.
18:01
Семнадцатая мини-скульптура проекта “Шукай” появилась в Киеве
17:09
Польский авиаперевозчик рассматривает возможность запуска рейса Киев - Лодзь
16:14
В результате ДТП на Столичном шоссе в Киеве погибла девушка (фото, видео)
15:02
Полиция назвала вероятную причину мощного взрыва на улице Тургеневской в Киеве
Календарь событий