четвер, 25 квітня 2024 г.

Винахідники, на старт!

Винахідники, на старт!

Щороку у день народження американського дипломата, вченого,  винахідника і просто людини, що зображена на стодоларовій купюрі – Бенджаміна Франкліна святкується день дитячих винаходів. 

Фруктове морозиво, хутряні навушники, батут і калькулятор – усе це створено дітьми-підлітками: Френком Епперсоном, Честером Грінвудом, Джорджом Ніссеном, Блезем Паскалем. Серед талановитих українців варто згадати одеського школяра Бориса Чубіна і його унікальний навігаційний міні-комп’ютер для незрячих людей ihelp або ж підлітка із Житомира Вадима Хімича з приладом, блокуючим автомобіль із п’яним водієм.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

До журналістської вітальні ІТА ЮН-ПРЕС, приуроченої до Дня юного винахідника, завітали зірки Київського Палацу дітей та юнацтва, автори власних наукових розробок відділу біології та STEM-освіти.

Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської державної адміністрації), Київський Палац дітей та юнацтва, Мала академія наук вже два роки поспіль проводять фестиваль стартапів “Classідея” метою якого є обрати найкращі винаходи та рішення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У гостей заходу була унікальна нагода побачити на власні очі можливості очищення стічних вод та водойм України від важких металів за допомогою рослин водної папороті, розроблене  вихованцем відділу біології Василем Зарецьким; дізнатися, як працюють над отриманням їстівних протитуберкульозних вакцин у трансгенних рослинах моркви та дізнатись про вплив прилипачів на рослинні організми методом індукції флуоресценції.

Сімнадцятирічна Лариса Лисенко представила дослідження отримання їстівних протитуберкульозних вакцин, а десятикласниця Дарина Сова працює над  розробкою білків, що пригнічують ріст кишкової палички. Кожен з учасників наголошував актуальність проблеми і пропонував її вирішення. Дослідження, що заінтригувало аудиторію, провела Венесса Кривкова, яка вивчає  створення препаратів для профілактики та лікування захворювань, що супроводжуються процесом старіння .

Анастасія Жевага представила “розумну підвіску для автомобіля і показала усім, що люди не повинні розділяти заняття для хлопців і дівчат. Усі ми маємо право займатися улюбленою справою.

Теплими словами учасників привітала директор Київського Палацу дітей та юнацтва Добровольська Оксана Миколаївна, а також керівник ІТА “ЮН-ПРЕС” Надія Іллюк: “Ми віримо у те, що всі ваші відкриття не залишаться на папері та обов’язково принесуть велику користь людству”.

Яскравим продовженням заходу стала екскурсія до лабораторії STEM-освіти, де гості спробували себе у ролі дизайнерів-конструкторів, шляхом створення 3D-форми на 3D принтері.

Палац пишається своїми винахідниками та бажає цікавих ідей для нових наукових відкриттів.

Насправді, можна сказати, що кожен з нас у своєму житті винахідник-новатор. Ми щодня створюємо власну реальність крок за кроком. Обираємо яку каву пити і який круасан їсти. І ми пишаємося вами, юні винахідники. Ви змінюєте цей світ. Успіхів!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть


Юлія Смусь, Єлизавета Барилик, ЮН-ПРЕС

Теги: новости киева, юн-пресс, изобретатели, детские изобретения, день юного винахідника

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.