четверг, 27 февраля 2020 г.

Винахідники, на старт!

Винахідники, на старт!

Щороку у день народження американського дипломата, вченого,  винахідника і просто людини, що зображена на стодоларовій купюрі – Бенджаміна Франкліна святкується день дитячих винаходів. 

Фруктове морозиво, хутряні навушники, батут і калькулятор – усе це створено дітьми-підлітками: Френком Епперсоном, Честером Грінвудом, Джорджом Ніссеном, Блезем Паскалем. Серед талановитих українців варто згадати одеського школяра Бориса Чубіна і його унікальний навігаційний міні-комп’ютер для незрячих людей ihelp або ж підлітка із Житомира Вадима Хімича з приладом, блокуючим автомобіль із п’яним водієм.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

До журналістської вітальні ІТА ЮН-ПРЕС, приуроченої до Дня юного винахідника, завітали зірки Київського Палацу дітей та юнацтва, автори власних наукових розробок відділу біології та STEM-освіти.

Департамент освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської державної адміністрації), Київський Палац дітей та юнацтва, Мала академія наук вже два роки поспіль проводять фестиваль стартапів “Classідея” метою якого є обрати найкращі винаходи та рішення.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У гостей заходу була унікальна нагода побачити на власні очі можливості очищення стічних вод та водойм України від важких металів за допомогою рослин водної папороті, розроблене  вихованцем відділу біології Василем Зарецьким; дізнатися, як працюють над отриманням їстівних протитуберкульозних вакцин у трансгенних рослинах моркви та дізнатись про вплив прилипачів на рослинні організми методом індукції флуоресценції.

Сімнадцятирічна Лариса Лисенко представила дослідження отримання їстівних протитуберкульозних вакцин, а десятикласниця Дарина Сова працює над  розробкою білків, що пригнічують ріст кишкової палички. Кожен з учасників наголошував актуальність проблеми і пропонував її вирішення. Дослідження, що заінтригувало аудиторію, провела Венесса Кривкова, яка вивчає  створення препаратів для профілактики та лікування захворювань, що супроводжуються процесом старіння .

Анастасія Жевага представила “розумну підвіску для автомобіля і показала усім, що люди не повинні розділяти заняття для хлопців і дівчат. Усі ми маємо право займатися улюбленою справою.

Теплими словами учасників привітала директор Київського Палацу дітей та юнацтва Добровольська Оксана Миколаївна, а також керівник ІТА “ЮН-ПРЕС” Надія Іллюк: “Ми віримо у те, що всі ваші відкриття не залишаться на папері та обов’язково принесуть велику користь людству”.

Яскравим продовженням заходу стала екскурсія до лабораторії STEM-освіти, де гості спробували себе у ролі дизайнерів-конструкторів, шляхом створення 3D-форми на 3D принтері.

Палац пишається своїми винахідниками та бажає цікавих ідей для нових наукових відкриттів.

Насправді, можна сказати, що кожен з нас у своєму житті винахідник-новатор. Ми щодня створюємо власну реальність крок за кроком. Обираємо яку каву пити і який круасан їсти. І ми пишаємося вами, юні винахідники. Ви змінюєте цей світ. Успіхів!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть


Юлія Смусь, Єлизавета Барилик, ЮН-ПРЕС

Теги: новости киева, юн-пресс, изобретатели, детские изобретения, день юного винахідника

четверг, 27 февраля 2020 г.
19:46
Киевсовет объявил залив Наталка и озеро Редькино ландшафтными заказниками
19:24
На автодороге Р-03 в Броварском районе ограничено движение из-за подготовки к установке датчиков системы взвешивания
19:01
На Каневском водохранилище поймали очередных браконьеров
18:49
Киевсовет обязал КГГА заняться проблемами маломобильный групп населения
18:43
Гончарук потребовал от глав облгосадминистраций и КГГА отчитаться перед Минздравом о борьбе с распространением коронавируса
18:23
В Соломенском районе Киева переименовали парк Николая Островского
18:06
Колл-центр “Киевоблэнерго” обзавелся мобильным номером для удобства клиентов
17:44
Компания скандального застройщика Ваврыша без разрешения выкопала траншею во дворе жилого дома на Подоле (фото)
17:26
Бориспільська РДА закупила 12 ноутбуків для дитсадків
17:03
Очільник Київщини перевіряє стан лікарень області (фото)
16:43
Столичная полиция задержала группу иностранцев, которые обворовали квартиру (фото, видео)
16:24
“Муниципальная охрана” в настоящее время оберегает 238 объектов в Киеве
16:06
В “Киевоблэнерго” пояснили, почему в области происходят плановые отключения света
15:45
От столичных властей попросили не организовывать парковку на месте высаженных деревьев в Голосеевском районе
15:24
Заболеваемость туберкулезом среди детей в Киеве в 2019 году выросла на 30%
15:04
Почти 2 тысячи вещей забыли пассажиры в наземном общественном транспорте Киева в 2019 году
Календарь событий