воскресенье, 17 февраля 2019 г.

Від задуму - до публікації

Від задуму - до публікації

В ІТА “ЮН-ПРЕС” відбувся тренінг для юних журналістів  “Від задуму - до публікації”. Як шукати тему для журналістського дослідження чи розслідування, де знайти джерела інформації, як перевіряти (верифікувати) дані, що буде в результаті? На ці та інші питання шукали відповіді майбутні мас-медійники.

Практика в “ЮН-ПРЕСі” КПДЮ – дуже цікава річ. Ніколи не знаєш, що саме там чекає.  Йдеш до улюбленого Палацу із думками про звичайну лекцію, а потрапляєш на квест, конкурс або майстер клас. І цей тренінг з журналістського розслідування не став винятком.  

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV

Трохи запізнюючись, я зайшла до аудиторії із думками  про ароматну і гарячу каву, та замислюючись, чому хвора не залишилася вдома. Колись ця жага до навчання мене доконає. Напевне,  “ЮН-ПРЕС” став першим випадком у житті, коли справді кортить йти вчитися, навіть по сковзких дорогах, снігом у капюшоні і з поганим самопочуттям.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Двері теплого Палацу відчинилися і я попрямувала до потрібного кабінету.  В медіа-залі зо три десятка підлітків щось голосно й жваво обговорювали.  Але щойно зайшли тренери – викладач журналістики Наталя Плохотнюк й колись юний журналіст, а зараз – журналіст-розслідувач телеканалу “1+1” Євген Куксін -  всі затихли, наче вітер перед бурею.

Юні журналісти разом з тренерами розбирали етапи розслідування, знайомилися з алгоритмами пошуку тем, зробили кілька фотографій для газети. Це все  вело до основної частини під назвою “конкурс”. Цікаві, але складні завдання, де треба реально думати і працювати командою – типово для “ЮН-ПРЕСу”, тож сьогоднішній день теж змусив наші мізки включитися.

Розпочався такий собі “дедлайн” на півгодини, за які треба було встигнути зібрати десять тем із життя Києва  для журналістських досліджень чи, навіть, розслідувань, виготовити об’ємний, до того ж інтерактивний плакат на одну з  тем під загальним гаслом “Київ – місто, дружнє до молоді”. А ще – створити  соціальний відеоролик  на одну хвилину так, щоб зачепити або обрану тему, або  проблематику окремих районів Києва.

Час, якого і так бракувало, летів непомітно. Після кропіткої і уважної роботи, можливо не зовсім командної, щось частинами лежало готове. Але ми були певні у своїх силах. Виграш команди став у тому, що акцент зробили на користі зібраного  матеріалу, на його актуальності й нестандартності.  

Як сказала Наталія Іванівна: “Важливо не те, як яскраво оформлена газета (сайт, блог, журнал), а те, що вона в собі несе”.

Ще один плюс подібних завдань у тому, що ти дізнаєшся більше про місто, у якому живеш,  бо потрібно перерити всі можливі ресурси в пошуках корисного матеріалу. От ви знали, що на Оболоні, наприклад, почали класти асфальт прямо під час снігопаду, а Андріївський узвіз уже плавно став зсувати свої ґрунти до Хрещатика? А про те, що за кілька кроків від Палацу, в помпезній, але якійсь майже непомітній зеленій будівлі  якусь сотню років тому був відомий на всю імперію іподром, де робилися шалені ставки, програвалися й вигравалися мільйони?

Євген Куксін  дав трохи жорстку оцінку  нашим роботам. Він красиво, доступно й цікаво, хоча й у досить незвичній манері, пояснив, що більшість  усіх готових завдань – нецікаве копіювання чужої роботи, плагіат з інтернету. А де ж власні думки, ідеї, теми? Молодий перспективний журналіст дав справді корисні поради з черпання ідей і варіацій розслідування, показав різні кути подачі інформації.  Справді: від задуму – до публікації!

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV

KиевVласть

Анастасія Коломієць, "Юн-прес"

Теги: новости киева, юн-пресс, тренинг, журналистика, мастер-класс, журналистское расследование

воскресенье, 17 февраля 2019 г.
09:13
В Киеве автокраном доставали провалившийся в дорожную яму троллейбус (фото)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 17 февраля 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 17 февраля 2019
суббота, 16 февраля 2019 г.
18:06
В воскресенье ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
17:05
Правительство продолжает менять сферу здравоохранения: что ждет киевлян в 2019 году
16:49
Полицейский следователь задержан в Ирпене при получении 2 тысяч долларов взятки (фото)
16:27
Из-за перекрытия моста Патона в Киеве три маршрута общественного транспорта изменят работу
16:02
В Киеве зафиксирована первая смерть от кори
15:06
В ночь на 17 февраля будет полностью закрыт мост Патона в Киеве
14:01
На Мюнхенской конференции Кличко встретился со спецпредставителем Госдепартамента США Волкером
13:10
Киевские власти выделили на капремонт Крещатика 108 млн гривен
12:09
На столичной площади Победы направляющие островки защитили столбиками (фото)
11:06
Прокуратура требует возврата в госсобственность 130 га сельхозземель в Барышевском районе Киевщины
10:03
ТРЦ Gulliver дарит два пригласительных на допремьерный показ мультфильма “Как приручить дракона”
09:02
В ужасном ДТП на Столичном шоссе погиб пассажир такси, виновник аварии сбежал (фото, видео)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 16 февраля 2019 года (полный список населенных пунктов)
Календарь событий