среда, 26 июня 2019 г.

Від задуму - до публікації

Від задуму - до публікації

В ІТА “ЮН-ПРЕС” відбувся тренінг для юних журналістів  “Від задуму - до публікації”. Як шукати тему для журналістського дослідження чи розслідування, де знайти джерела інформації, як перевіряти (верифікувати) дані, що буде в результаті? На ці та інші питання шукали відповіді майбутні мас-медійники.

Практика в “ЮН-ПРЕСі” КПДЮ – дуже цікава річ. Ніколи не знаєш, що саме там чекає.  Йдеш до улюбленого Палацу із думками про звичайну лекцію, а потрапляєш на квест, конкурс або майстер клас. І цей тренінг з журналістського розслідування не став винятком.  

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV

Трохи запізнюючись, я зайшла до аудиторії із думками  про ароматну і гарячу каву, та замислюючись, чому хвора не залишилася вдома. Колись ця жага до навчання мене доконає. Напевне,  “ЮН-ПРЕС” став першим випадком у житті, коли справді кортить йти вчитися, навіть по сковзких дорогах, снігом у капюшоні і з поганим самопочуттям.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Двері теплого Палацу відчинилися і я попрямувала до потрібного кабінету.  В медіа-залі зо три десятка підлітків щось голосно й жваво обговорювали.  Але щойно зайшли тренери – викладач журналістики Наталя Плохотнюк й колись юний журналіст, а зараз – журналіст-розслідувач телеканалу “1+1” Євген Куксін -  всі затихли, наче вітер перед бурею.

Юні журналісти разом з тренерами розбирали етапи розслідування, знайомилися з алгоритмами пошуку тем, зробили кілька фотографій для газети. Це все  вело до основної частини під назвою “конкурс”. Цікаві, але складні завдання, де треба реально думати і працювати командою – типово для “ЮН-ПРЕСу”, тож сьогоднішній день теж змусив наші мізки включитися.

Розпочався такий собі “дедлайн” на півгодини, за які треба було встигнути зібрати десять тем із життя Києва  для журналістських досліджень чи, навіть, розслідувань, виготовити об’ємний, до того ж інтерактивний плакат на одну з  тем під загальним гаслом “Київ – місто, дружнє до молоді”. А ще – створити  соціальний відеоролик  на одну хвилину так, щоб зачепити або обрану тему, або  проблематику окремих районів Києва.

Час, якого і так бракувало, летів непомітно. Після кропіткої і уважної роботи, можливо не зовсім командної, щось частинами лежало готове. Але ми були певні у своїх силах. Виграш команди став у тому, що акцент зробили на користі зібраного  матеріалу, на його актуальності й нестандартності.  

Як сказала Наталія Іванівна: “Важливо не те, як яскраво оформлена газета (сайт, блог, журнал), а те, що вона в собі несе”.

Ще один плюс подібних завдань у тому, що ти дізнаєшся більше про місто, у якому живеш,  бо потрібно перерити всі можливі ресурси в пошуках корисного матеріалу. От ви знали, що на Оболоні, наприклад, почали класти асфальт прямо під час снігопаду, а Андріївський узвіз уже плавно став зсувати свої ґрунти до Хрещатика? А про те, що за кілька кроків від Палацу, в помпезній, але якійсь майже непомітній зеленій будівлі  якусь сотню років тому був відомий на всю імперію іподром, де робилися шалені ставки, програвалися й вигравалися мільйони?

Євген Куксін  дав трохи жорстку оцінку  нашим роботам. Він красиво, доступно й цікаво, хоча й у досить незвичній манері, пояснив, що більшість  усіх готових завдань – нецікаве копіювання чужої роботи, плагіат з інтернету. А де ж власні думки, ідеї, теми? Молодий перспективний журналіст дав справді корисні поради з черпання ідей і варіацій розслідування, показав різні кути подачі інформації.  Справді: від задуму – до публікації!

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV

KиевVласть

Анастасія Коломієць, "Юн-прес"

Теги: новости киева, юн-пресс, журналистика, мастер-класс, тренинг, журналистское расследование

среда, 26 июня 2019 г.
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 26 июня 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 26 июня 2019
вторник, 25 июня 2019 г.
20:45
Очередная мини-скульптура проекта “Шукай” появилась в Киеве
20:27
За год шашлык в Украине подорожал на 9%
20:04
Киевлян призывают поддержать акцию “День без полиэтилена”
19:46
Завтра и послезавтра, 26-27 июня, трамваи №№ 28, 33 будут работать в сокращенном режиме
19:28
Kyiv Boryspil Express уже перевез более 400 тысяч пассажиров со времени запуска в ноябре 2018 года
19:04
Столичные власти анонсировали программу праздничных мероприятий ко Дню Конституции
18:46
Зеленский уволил Андрея Богдана с должности главы АП и назначил руководителем Офиса президента
18:27
Ход работ на ЖК “Урловский-2” в июне
18:03
Кличко встретился с обманутыми вкладчиками Войцеховского, которые перекрывали Крещатик
17:44
В Киеве за три года построили и отремонтировали 32 общественных туалета (фото)
17:28
За год доход семьи начальника Службы по делам детей КГГА вырос почти на 80 тысяч гривен
17:01
Карплюк в своем видеоблоге показал, как выглядят дороги в Ирпене (видео)
16:43
СК “КРОНА” выступила партнером проведения Babolat Cup – 2019
16:26
“Когда нет аргументов – включается сила”, - застройщик “Дайтона Групп” прокомментировал ситуацию в Протасовом Яру.
Календарь событий