суббота, 19 января 2019 г.

“Це лише перехідний вік”

“Це лише перехідний вік”

Коли підліток скаржиться на свої підрозри у проблемах с психічним здоров’ям, він  (або вона) не рідко чують цю фразу. Мої однокласники теж нерідко кидають: “У мене щось не в порядку з головою” або “Я – дурень і мені від цього добре”…  Стан такої особи може погіршуватися, і замість того щоб сходити до лікаря, у голові буде чутися: “Це лише перехідний вік, не вигадуй”. Скільки на разі таких молодих людей, яких, можливо, насправді “прикордонний розлад особистості, “біполярний розлад чи, навіть, шизофренія? А може їм просто елементарно не вистачає уваги, підтримки, любові?

Зараз завдяки “тренду” на психологічні розлади, дорослі на кожну скаргу такого характеру не звертають уваги. А що ж робити тим, у кого справжні проблеми, невже їм повірять лише тоді, коли стан хвороби стане найстрашнішим, і “збити температуру” ні один лікар психіатр не зможе?

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV 

Я хочу зробити заклик до моїх ровесників: підлітків і молоді. Я, звичайно, не психолог і не психіатр, але я багато спілкувалася з психологами, читала, аналізувала.  Психічні розлади - це не ознака вашої унікальності, це моторошний сон, від якого люди прокидаються вночі, у холодному поту. Депресія - не лише секундний смуток, це тяжкий стан людини, яка опустила руки, не бачить ніде добра чи позитиву. Вона починає помічати лише все погане, мислення таких людей зведено в одну точку. В житті  людей з недугом нема сенсу життя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Біль десь у грудях, вона… ніби квіти. Розумієте, чи знову не повірите?”  -  такими словами я сама іноді хотіла б описати свій стан. Але чи почують мене, чи повірять?

Мені здається, що перевірка психологічного й психічного стану молоді  віком від 13-18 повинна бути системно й проводитися на державному рівні: професійними психологами, лікарями, як профілактичні огляди. Адже саме в цьому віці можуть розвиватися серйозні хвороби. Необхідно побачити молоду людину, яка знаходиться в депресії як данині моди,  і тих,  хто справді хоче покінчити життя самогубством. Адже для підлітка причиною для суїциду може стати сварка з предметом обожнювання чи з батьками, нерозуміння в класі, чи, навіть, “заглючений” телефон. Якщо не було з ким поділитися своєю проблемою. За сумною  статистикою, в Україні щодня приблизно 16 молодих людей закінчує життя за власним бажанням (хоча це ще треба довести). Повірте, це не лише через проблеми, які ви вважаєте лише віком і гормонами!

Придивіться  до підлітків! Можливо, нам потрібне добре слово від близьких і рідних людей, потрібно, щоб нас вислухали, обняли, поговорили, разом поплакали, посміялися, зїли цукерку чи мандаринку?! Чи вкутали в теплий плед і подарували пухнастого ведмедика… Чому ж про це лише вміють гарно точити ляси? А діяти так ніхто і не наважиться?

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV 

KиевVласть

Вероніка Балашова, 10-класниця

Теги: кризис, юн-пресс, психология, подростковый возраст

суббота, 19 января 2019 г.
12:09
В День Соборности по традиции берега Днепра в Киеве объединит “живая цепь” (программа всех мероприятий)
11:12
В 2018 году на Киевщине удалось вернуть в госсобственность в три раза меньше земель, чем в 2017-м
10:01
Спецподразделение Нацполиции “Тор” приступило к охране центрального вокзала в Киеве (фото)
09:04
Торговый центр на “Героев Днепра” в Киеве должны сдать в эксплуатацию до середины года
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 19 января 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 19 января 2019
пятница, 18 января 2019 г.
20:45
На выходных из-за ремонта частично ограничат движение по Северному мосту
20:25
Нацбанк ввел в оборот 2-гривневую монету с изображением известных коллекционеров
20:05
ЖК на Обуховской с детсадом введен в эксплуатацию
19:47
Киевскому “Театру на левом берегу” выбрали нового руководителя
19:26
Проблемы с водоснабжением в Белой Церкви могут возникнуть из-за аварии и строек на кабельных сетях, - “Белоцерковвода”
19:08
С 1 февраля на Киевщине изменится поставщик электроэнергии
18:46
Депутат Мищенко рассказал о дальнейшей судьбе инициативы по расторжению договора аренды участка на Цимбаловом Яру, 31 (видео)
18:29
Кличко в рамках сотрудничества с Мюнхеном передал спасателям 6 современных пожарных спецавтомобилей
18:18
В 2019 году рекордсмен по обслуживанию дорог Киевщины “Спец Комплект Постач” намерен увеличить объем работ
18:05
Киевсовет запустил чат-бота для поиска информации о депутатах
Календарь событий