суббота, 20 июля 2019 г.

“Це лише перехідний вік”

“Це лише перехідний вік”

Коли підліток скаржиться на свої підрозри у проблемах с психічним здоров’ям, він  (або вона) не рідко чують цю фразу. Мої однокласники теж нерідко кидають: “У мене щось не в порядку з головою” або “Я – дурень і мені від цього добре”…  Стан такої особи може погіршуватися, і замість того щоб сходити до лікаря, у голові буде чутися: “Це лише перехідний вік, не вигадуй”. Скільки на разі таких молодих людей, яких, можливо, насправді “прикордонний розлад особистості, “біполярний розлад чи, навіть, шизофренія? А може їм просто елементарно не вистачає уваги, підтримки, любові?

Зараз завдяки “тренду” на психологічні розлади, дорослі на кожну скаргу такого характеру не звертають уваги. А що ж робити тим, у кого справжні проблеми, невже їм повірять лише тоді, коли стан хвороби стане найстрашнішим, і “збити температуру” ні один лікар психіатр не зможе?

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV 

Я хочу зробити заклик до моїх ровесників: підлітків і молоді. Я, звичайно, не психолог і не психіатр, але я багато спілкувалася з психологами, читала, аналізувала.  Психічні розлади - це не ознака вашої унікальності, це моторошний сон, від якого люди прокидаються вночі, у холодному поту. Депресія - не лише секундний смуток, це тяжкий стан людини, яка опустила руки, не бачить ніде добра чи позитиву. Вона починає помічати лише все погане, мислення таких людей зведено в одну точку. В житті  людей з недугом нема сенсу життя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Біль десь у грудях, вона… ніби квіти. Розумієте, чи знову не повірите?”  -  такими словами я сама іноді хотіла б описати свій стан. Але чи почують мене, чи повірять?

Мені здається, що перевірка психологічного й психічного стану молоді  віком від 13-18 повинна бути системно й проводитися на державному рівні: професійними психологами, лікарями, як профілактичні огляди. Адже саме в цьому віці можуть розвиватися серйозні хвороби. Необхідно побачити молоду людину, яка знаходиться в депресії як данині моди,  і тих,  хто справді хоче покінчити життя самогубством. Адже для підлітка причиною для суїциду може стати сварка з предметом обожнювання чи з батьками, нерозуміння в класі, чи, навіть, “заглючений” телефон. Якщо не було з ким поділитися своєю проблемою. За сумною  статистикою, в Україні щодня приблизно 16 молодих людей закінчує життя за власним бажанням (хоча це ще треба довести). Повірте, це не лише через проблеми, які ви вважаєте лише віком і гормонами!

Придивіться  до підлітків! Можливо, нам потрібне добре слово від близьких і рідних людей, потрібно, щоб нас вислухали, обняли, поговорили, разом поплакали, посміялися, зїли цукерку чи мандаринку?! Чи вкутали в теплий плед і подарували пухнастого ведмедика… Чому ж про це лише вміють гарно точити ляси? А діяти так ніхто і не наважиться?

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV 

KиевVласть

Вероніка Балашова, 10-класниця

Теги: юн-пресс, кризис, психология, подростковый возраст

суббота, 20 июля 2019 г.
12:02
Смертельное ДТП в Киеве: на Владимирском спуске Lexus выехал на встречку и врезался в грузовик (видео)
11:06
На улице Подлесной в Киеве завершен капремонт сквера (фото)
10:01
Возле Верховной Рады в Киеве задержали дезертира с гранатой (фото)
09:03
Под Киевом Audi сбило насмерть 3 человек (фото, видео)
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 20 июля 2019 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 20 июля 2019
пятница, 19 июля 2019 г.
20:45
Субботние ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:24
На столичной станции метро “Золотые ворота” планируют открыть выставку скульптур
20:03
В Киеве мужчину ударило током при попытке перелезть через поезд
19:44
В субботу, 20 июля, ярмарки изменят движение автобусов №6, 61 и троллейбусов №34,37А
19:29
В поезде Киев - Ужгород появится вагон повышенной комфортности
19:02
На улице Киото в Киеве намерены обустроить дополнительные выезды и въезды
18:44
В Обухове начали строительство наземного пешеходного перехода над трассой государственного значения (фото)
18:25
В Днепровском районе Киева полиция задержала молодого человека с наркотиками (фото)
18:01
В ЖК бизнес-класса А136 открылся отдел продаж, - DIM Group
17:45
В Киеве “черные” ассенизаторы слили нечистоты прямо на газон (видео)
Календарь событий