вторник, 26 марта 2019 г.

“Це лише перехідний вік”

“Це лише перехідний вік”

Коли підліток скаржиться на свої підрозри у проблемах с психічним здоров’ям, він  (або вона) не рідко чують цю фразу. Мої однокласники теж нерідко кидають: “У мене щось не в порядку з головою” або “Я – дурень і мені від цього добре”…  Стан такої особи може погіршуватися, і замість того щоб сходити до лікаря, у голові буде чутися: “Це лише перехідний вік, не вигадуй”. Скільки на разі таких молодих людей, яких, можливо, насправді “прикордонний розлад особистості, “біполярний розлад чи, навіть, шизофренія? А може їм просто елементарно не вистачає уваги, підтримки, любові?

Зараз завдяки “тренду” на психологічні розлади, дорослі на кожну скаргу такого характеру не звертають уваги. А що ж робити тим, у кого справжні проблеми, невже їм повірять лише тоді, коли стан хвороби стане найстрашнішим, і “збити температуру” ні один лікар психіатр не зможе?

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV 

Я хочу зробити заклик до моїх ровесників: підлітків і молоді. Я, звичайно, не психолог і не психіатр, але я багато спілкувалася з психологами, читала, аналізувала.  Психічні розлади - це не ознака вашої унікальності, це моторошний сон, від якого люди прокидаються вночі, у холодному поту. Депресія - не лише секундний смуток, це тяжкий стан людини, яка опустила руки, не бачить ніде добра чи позитиву. Вона починає помічати лише все погане, мислення таких людей зведено в одну точку. В житті  людей з недугом нема сенсу життя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Біль десь у грудях, вона… ніби квіти. Розумієте, чи знову не повірите?”  -  такими словами я сама іноді хотіла б описати свій стан. Але чи почують мене, чи повірять?

Мені здається, що перевірка психологічного й психічного стану молоді  віком від 13-18 повинна бути системно й проводитися на державному рівні: професійними психологами, лікарями, як профілактичні огляди. Адже саме в цьому віці можуть розвиватися серйозні хвороби. Необхідно побачити молоду людину, яка знаходиться в депресії як данині моди,  і тих,  хто справді хоче покінчити життя самогубством. Адже для підлітка причиною для суїциду може стати сварка з предметом обожнювання чи з батьками, нерозуміння в класі, чи, навіть, “заглючений” телефон. Якщо не було з ким поділитися своєю проблемою. За сумною  статистикою, в Україні щодня приблизно 16 молодих людей закінчує життя за власним бажанням (хоча це ще треба довести). Повірте, це не лише через проблеми, які ви вважаєте лише віком і гормонами!

Придивіться  до підлітків! Можливо, нам потрібне добре слово від близьких і рідних людей, потрібно, щоб нас вислухали, обняли, поговорили, разом поплакали, посміялися, зїли цукерку чи мандаринку?! Чи вкутали в теплий плед і подарували пухнастого ведмедика… Чому ж про це лише вміють гарно точити ляси? А діяти так ніхто і не наважиться?

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV 

KиевVласть

Вероніка Балашова, 10-класниця

Теги: юн-пресс, кризис, психология, подростковый возраст

вторник, 26 марта 2019 г.
18:01
Столичные патрульные разбили очередной служебный автомобиль (фото)
17:43
Киевляне просят продлить автобусный маршрут №91 до жилмассива Теремки-2 (фото)
17:21
В КОГА ищут нового начальника управления культуры
17:01
Жители четырех улиц столицы остаются без воды из-за аварий (адреса)
16:43
“Киевводоканал” призвал жителей столицы пользоваться современными мессенджерами для отправки показателей счетчиков
16:27
Среднемесячная зарплата замглавы КГГА Мондриевского в 2018 году была на 18 тыс. гривен больше, чем у Кличко
16:01
Стоимость жилья на первичном рынке Киева поднимется на 15-20%, - девелопер Никонов
15:41
КП “Информатика” закупает 20 комплексов автофиксации нарушений ПДД у помощника нардепа от “Батькивщины”
15:28
В Киеве заработали первые инфо-терминалы полиции
15:04
Расписание городских электричек в Киеве меняется из-за перехода на летнее время (расписание)
14:43
В Киеве арестовали спецсчета НДС полусотен предприятий на сумму 11,5 млн гривен
14:27
Венгерская авиакомпания анонсировала запуск авиарейсов из Киева в Лейпциг
14:04
Третьяков: Закон о соцзащите воинов ОУН и УПА вступил в действие
13:46
В Вишневом в четверг, 28 марта, проведут дезинфекцию водопроводных сетей
13:29
В воскресенье, 31 марта, стрелки часов переведут на летнее время
13:07
“Медбуд” обновили и отремонтировали
Календарь событий