пятница, 29 мая 2020 г.

“Це лише перехідний вік”

“Це лише перехідний вік”

Коли підліток скаржиться на свої підрозри у проблемах с психічним здоров’ям, він  (або вона) не рідко чують цю фразу. Мої однокласники теж нерідко кидають: “У мене щось не в порядку з головою” або “Я – дурень і мені від цього добре”…  Стан такої особи може погіршуватися, і замість того щоб сходити до лікаря, у голові буде чутися: “Це лише перехідний вік, не вигадуй”. Скільки на разі таких молодих людей, яких, можливо, насправді “прикордонний розлад особистості, “біполярний розлад чи, навіть, шизофренія? А може їм просто елементарно не вистачає уваги, підтримки, любові?

Зараз завдяки “тренду” на психологічні розлади, дорослі на кожну скаргу такого характеру не звертають уваги. А що ж робити тим, у кого справжні проблеми, невже їм повірять лише тоді, коли стан хвороби стане найстрашнішим, і “збити температуру” ні один лікар психіатр не зможе?

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV 

Я хочу зробити заклик до моїх ровесників: підлітків і молоді. Я, звичайно, не психолог і не психіатр, але я багато спілкувалася з психологами, читала, аналізувала.  Психічні розлади - це не ознака вашої унікальності, це моторошний сон, від якого люди прокидаються вночі, у холодному поту. Депресія - не лише секундний смуток, це тяжкий стан людини, яка опустила руки, не бачить ніде добра чи позитиву. Вона починає помічати лише все погане, мислення таких людей зведено в одну точку. В житті  людей з недугом нема сенсу життя.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Біль десь у грудях, вона… ніби квіти. Розумієте, чи знову не повірите?”  -  такими словами я сама іноді хотіла б описати свій стан. Але чи почують мене, чи повірять?

Мені здається, що перевірка психологічного й психічного стану молоді  віком від 13-18 повинна бути системно й проводитися на державному рівні: професійними психологами, лікарями, як профілактичні огляди. Адже саме в цьому віці можуть розвиватися серйозні хвороби. Необхідно побачити молоду людину, яка знаходиться в депресії як данині моди,  і тих,  хто справді хоче покінчити життя самогубством. Адже для підлітка причиною для суїциду може стати сварка з предметом обожнювання чи з батьками, нерозуміння в класі, чи, навіть, “заглючений” телефон. Якщо не було з ким поділитися своєю проблемою. За сумною  статистикою, в Україні щодня приблизно 16 молодих людей закінчує життя за власним бажанням (хоча це ще треба довести). Повірте, це не лише через проблеми, які ви вважаєте лише віком і гормонами!

Придивіться  до підлітків! Можливо, нам потрібне добре слово від близьких і рідних людей, потрібно, щоб нас вислухали, обняли, поговорили, разом поплакали, посміялися, зїли цукерку чи мандаринку?! Чи вкутали в теплий плед і подарували пухнастого ведмедика… Чому ж про це лише вміють гарно точити ляси? А діяти так ніхто і не наважиться?

Матеріал створено в рамках Проекту"Юн-Пресс-KV 

KиевVласть

Вероніка Балашова, 10-класниця

Теги: юн-пресс, кризис, психология, подростковый возраст

четверг, 28 мая 2020 г.
08:46
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В пятницу, 29 мая, в шести районах Киева пройдут ярмарки (адреса)
20:34
В столичном парке “Победа” открыли уникальную цветочную выставку (фото)
20:24
Киевляне стали больше платить за вывоз мусора из-за заваренных мусоропороводов
20:14
Кабмин утвердил перспективные планы формирования территорий общин последних трех областей, президент доволен
20:03
В Украине вскоре появится еще одно министерство - по вопросам военно-промышленной политики
20:02
Финансовых контролеров КГГА просят проверить сделку по реконструкции Троещины почти на четверть млрд гривен
19:43
На Киевщине уплата ресурсных платежей с начала года составила почти 80 млн гривен
19:27
Вандалы разбили гранитную шахматную доску в фитнес-парке “Озеро Лебединое” на столичных Позняках (фото)
19:03
В Украине начали одновременно оформлять ID-карту и присваивать номер налогоплательщика по достижению 14-летнего возраста
18:42
В Соломенском районе уже завершают асфальтирование половины из запланированных придомовых территорий - Вячеслав Непоп
18:26
“Укрзализныця” анонсировала начало продажи билетов на 42 поезда с 1 июня
18:01
Придомовые территории и лестницы в многоэтажках столичного Подола будут убирать до конца года за 8,8 млн гривен (адреса)
17:43
В карантин киевляне стали больше интересоваться покупкой трехкомнатных квартир, - KAN
17:26
В воскресенье, 31 мая, в Киеве и Киевской области официально начинается рыболовный сезон
17:01
Инвесторы строек банка “Аркада” пойдут маршем к офису Зеленского
Календарь событий