п'ятниця, 13 грудня 2024 г.

Школа успіху від Вадима Герасимовича

Школа успіху від Вадима Герасимовича

У журналістській вітальні “Школа успіху” ІТА “ЮН-ПРЕС” — знову “зірковий” гість. Цього разу на зустріч з юними  журналістами завітав випускник “ЮН-ПРЕСу”,  відомий тележурналіст та журналіст YouTube-каналу “Politeca” Вадим Герасимович — лауреат загальнонаціональної програми "Людина року – 2019" в номінації "Журналіст року".

Вадим Анатолійович розповідав про початок своєї кар'єри, згадував  життєві ситуації й творчі здобутки за час його навчання  в “ЮН-ПРЕСі”. Навіть згадав, що в дитинстві та в юності мріяв бути Президентом України. А на запитання юних журналістів чи планує він балотуватися у депутати чи президенти України? відповів: “На даний час — ні. Але нічого обіцяти не стану аби не бути у майбутньому брехуном”.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Спілкуючись з молоддю,  Вадим Герасимович розповідав про свій журналістський досвід, ділився секретами майстерності, зокрема секретами підготовки  до інтерв’ю, проведення прямих ефірів, репортажів з місця подій, розповідав про політичну  ситуацію в країні, про свою принципову позицію — розмовляти лише українською мовою, відповідав на чисельні запитання юних колег.

Розмова почалася з далекого 2006-го року, коли наш сьогоднішній головний герой поїхав на  Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької журналістики. Під час цього фестивалю Вадим усі  свої роботи писав лише українською мовою, чим викликав непорозуміння у більшості члені журі. Чоловік пояснює, що це ніяк не пов'язано з політикою, просто йому зручніше говорити та писати рідною мовою, у якій не приходиться підбирати слова. Це — його громадянська позиція.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

"Всі ролі вже зіграні, не завершена лише твоя! – дала ідею Вадимові  одна з учасниць фестивалю".

На цьому фестивалі Вадимові  дісталася тема "Біла ворона", у якій він не розумів, як починати та про кого писати. В останній день Вадим вирішив зробити свою роботу у двох частинах. У першій він розповів про себе, а другу присвятив Юлії Тимошенко. Завдяки своєму індивідуальному підходу – одержав перше місце.

В одинадцятому класі Вадим Герасимович подає резюме на участь у програмі "Спокуса владою" й стає одним з учасників, де також одержує перемогу. Один з членів журі, Валерій Петрови Кондрук, запропонував Вадиму першу роботу — в прес-службі  Київської обласної держадміністрації.

— За 2019  рік мною було записано понад 700 інтерв’ю, — розповідає Вадим, — Серед гостей ефірів "Politeka Online" були: перший Президент України Леонід Кравчук, голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, голови Верховної Ради України та  прем’єр-міністри України  попередніх скликань,  міністри, народні депутати України, надзвичайні й повноважні посли кількох країн; журналісти й телеведучі: Наташа Влащенко, Юлія Литвиненко, Андрій Пальчевский, Дмитро Гордон, Дмитро Співак, Олеся Бацман, Тимур Мірошниченко, Артем Франков, Ігор Кондратюк; співачка, заслужена артистка України Анастасія Приходько. До речі,  інтерв’ю з Андрієм Пальчевским потрапило до розділу "В тренді" "Youtube" і  станом на 01.01.2020 набрало 1 млн 395 тис. переглядів. У день  президентських виборів я в режимі прямих ефірів провів телемарафони на "Politeka.Online".

Вадим Анатолійович  зазначив, що в серпні 2019 року "Politeka Online" отримала срібну кнопку "Youtube" – нагороду за 100 тис. підписників, а станом на 1 січня 2020 кількість підписників досягла  позначки 198 тисяч.

Журналіст переконаний, що бути сьогодні успішним –  це “займатися корисною справою, яка приносить тобі задоволення і робить щасливим.

На запитання “Кого Ви вважаєте найвидатнішим  журналістом в історії?” наш гість відповів: “Телеведучого Девіда Фроста, який взяв інтерв’ю у Президента США Річарда Ніксона, в якому той признався, що винен в Уотергейтському скандалі й публічно вибачився перед американцями за помилки”.

Герасимович признався, що YouTube-канал “Politeca” і робота телеведучим на каналі “ZIK” приносять йому серйозні статки, але тут же зазначив, що для нього щастя зовсім  не в грошах: “Головний герой оповідання Шолом-Алейхема “Тевьє-молочник” сказав: "Гроші, – кажу, – круглі: сьогодні так, а завтра сяк, аби життя продовжувалося. Головне, – кажу, – це надія". На мій погляд, щастя в тому, щоб жити, ніколи не втрачаючи надії”.

— Пане Вадиме, а чи є у вашому житті люди, яким ви заздрите?

— Так. Своїм батькам. Їм зі мною весело й цікаво.

Під час зустрічі юні журналісти й педагоги “ЮН-ПРЕСу” дізналися, що Вадиму Герасимовичу може підняти настрій салат "Цезар" і мідії в томатному соусі. Найкращий відпочинок для нього — міцний  сон або гра в футбол з друзями. А його улюбленою книгою  є твір Барака Обами "Дерзость надежды. Мысли о восстановлении американской мечты".  Якби раптом до Києва завітав Президент США Дональд Трамп і Вадиму трапилася нагода з ним поспілкуватися, журналіст запропонував би американському президенту відвідати Київський національний театр оперети й подивитися виставу  Френк Сінатра", оскільки Дональд Трамп є прихильником творчості цього митця. Звичайно, це жарт, але чого в житті не трапляється!

Юні журналісти ставили своєму гостеві різноманітні, іноді навіть “незручні” запитання.

— Чи продовжуєте ви спілкування з представниками "Зе! Команди"? Якщо так, то як саме? Можливо вам надає певну інформацію з парламенту саме "Слуга Народу"? – запитала авторка цього матеріалу.

Найчастіше я спілкуюся з народним депутатом і членом комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки – Іриною Верещук. Іноді під час публічної розмови вона дозволяє собі йти в розріз з основної ведучої лінії партії. Можливо, вона вчинила політично некоректно але стала єдиною, хто вибачилася за слова  Андрія Богдана: "Для спілкування з народом нам журналісти не потрібні!".

“Я готовий стоячи поаплодувати своїм конкурентам, які перетворили свій контент на не зрозуміло що. Ми ж базуємося на відвертості”, — відповів журналіст на запитання “Завдяки чому Politeka отримала таку популярність?”.

Дізнавшись, що Вадим у вільний час любить грати у футбол, молоді колеги поцікавилися його думкою з приводу кризи української футбольної команди "Динамо".

 Риба гниє з голови, а у даному випадку голова – це тренери, — трохи туманно відповів телеведучий.

Цікаві цитати Вадима Герасимовича: "Головне не перемога, а участь! (особисто я не погоджуюся з таким принципом, бо якщо мова йде про конкурс чи змагання, то повинна бути тільки амбітна мета!"), "Так склалось, що по життю я наймолодший.", "Майбутнє за YouTube!", "Журналістика в стані кріпацтва!"

Вадим Герасимович керується життєвим девізом: “Якщо не я, то хто?”. А улюбленим афоризмом вважає вислів Григорія Сковороди: “Без ядра горіх ніщо, так само, як і людина без серця”.

На завершення зустрічі Вадим наголосив, що головне його досягнення ще попереду, а помилки стимулюють не зупинятися.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Олександр Кухар, Анастасія Назюта, Анастасія Носок

Теги: новости киева, юн-пресс, школа успіху, Вадим Герасимович

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій