среда, 13 декабря 2017 г.

Сергій Жадан: на лінії вогню

Сергій  Жадан: на лінії вогню

Будинок Кіно в Києві. В залі немає вільних місць, деякі люди сидять на підлозі під сценою. Кілька сотень людей чекають на появу Сергія Жадана, ніби на виступ зірки шоу-бізу.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV 

Він знову повернувся до Києва. Цього разу, щоб презентувати свій новий роман "Інтернат". Багато шанувальників творчості письменника вже встигли прочитати книгу й почути у виконанні автора  уривки з цього роману  під час весняного  "Книжкового Арсеналу".

Письменник з'являється на сцені і зривається шквал оплесків."Місця на сцені багато. Я тут танцювати не буду, а всім має бути комфортно",- каже Сергій, і запрошує глядачів присісти біля нього на сцені. Людині, яка б проходила повз, могло здатися, що люди проводили якийсь обряд поклоніння Сергію Жадану. Справжній успіх - це не тоді, коли місць нема в залі. Це тоді, коли немає місць навіть на сцені. 

Чи так багато треба митцю, щоб розповісти свою історію. Ні, досить щойно надрукованої книги в руці та електронної книги на підлозі, з якої він буде читати вірші.

"Для тих, хто ще не читав "Інтернат", книга ― про війну, про події на Донбасі. Вони відбуваються в січні п'ятнадцятого року. Тут немає географічних назв, але людина, яка слідкує за подіями війни, зразу впізнає Дебальцево і ті дні, коли українська армія виходила з міста і туди входили сепаратисти. І, власне, є два головні герої. Одного звати Паша. Він викладає українську мову в невеличкій школі на Донеччині, біля залізничної станції. Така доволі поетична особа, яка не цікавиться політикою і робить вигляд, що його ця війна не стосується. Але війна сама звертає на нього увагу, вона приходить в його дім. Фактично лінія фронту проходить через  станцію, на якій живе Паша. І стається так, що йому потрібно перетнути її, щоби забрати свого 13-річного племінника Сашу й повернутися назад, себто вислизнути із цієї пастки. Події відбуваються за три дні", -розповідає автор про сюжет своєї нової книги.

Ідея для неї народилася ще в 2014 році. Книга про людей, які живуть і працюють на лінії зіткнення. Вона про те, як людині потрібно обирати, на чиєму вона боці. Книжка про сотні людських смертей, про історію нашої країни, яка твориться на наших очах. Вона значно відрізняється від інших книг письменника, бо зачіпає таку болючу тему, яка досі не підіймалася в романах Сергія Жадана. "Інтернат" дає можливість дізнатися про український Схід і скласти своє уявлення про сучасну війну на Донбасі.

На цьогорічному Форумі Видавців у Львові книжка Жадана Інтернат”, яка вийшла друком у видавництві "Meridian Czernowitz", визнана кращою в номінації "Сучасна українська проза". “ На написання роману пішов один рік, але перший задум написати його виник у 2014 році, коли Жадану почав писати листи чоловік з-під Луганська, який вів щоденники подій на сході. Згодом  ці тексти про війну переросли у "Луганський щоденник".

Приємним сюрпризом стало те, що Сергій Жадан зачитав вірші, які писалися паралельно з цим романом, також присвячені темі війни на Сході України. Багато з цих творів ще ніде не публікувалися.

Після закінчення презентації Сергій більше години підписував книжки та фотографувався з прихильниками. В черзі за автографом стояв і міністр культури України Євген Ніщук.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV 

Людмила Кухаренко, десятикласниця

среда, 13 декабря 2017 г.
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 13 декабря 2017 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 13 декабря 2017
вторник, 12 декабря 2017 г.
20:46
В ноябре аэропорт "Киев" (Жуляны) обслужил почти 150 тыс. пассажиров
20:27
Полиция в Киеве нашла боеприпасы около многоэтажки (фото)
20:07
Из банка “Хрещатик” выводили средства через схемное погашение кредитов
19:45
Рыбоохранный патруль Киевщины оснастили видеорегистраторами, биноклями и фонарями
19:27
В Киеве налоговиками разоблачено фиктивное предприятие оптовой торговли (фото)
19:05
Бюджетная комиссия Киевсовета согласовала проект главной сметы столицы на 2018 год
18:44
Минэкологии пообещало заняться границами НПП “Голосеевский” в 2018 году
18:26
В Киеве Дарницкую ТЭЦ проверяют на соблюдение экологического законодательства
18:05
Смарт-квартиры сохраняют свои рыночные позиции
17:45
Столичные власти занялись вопросом достройки метро “Львовская брама”
17:28
Апелляция подтвердила: Ахметов должен вернуть "Укртелеком" государству
17:05
С начала года в Киеве подано более 400 тыс. заявок на биометрический паспорт
16:46
Виталий Кличко: Реформирование отрасли здравоохранения является одним из приоритетов для властей города
16:25
“Киевпастранс” закупит “проездных” почти на 1,9 млн гривен
Календарь событий